آیا استفاده از ژل های بی حسی هنگام دندان در آوردن کودکان صحیح است؟دندان در آوردن کودک,استفاده از ژل بی حسی برای دندان کودک,دندان کودکبرای کاهش درد دندان درآوردن کودک، استفاده از دندانگیرهای فریزری صحیح نیست

 

دندان درآوردن کودک
دکتر بهرامی، با اشاره به اینکه دندان در آوردن یک پدیده کاملاً طبیعی است گفت: این باور که کودک هنگام دندان در آوردن دچار اسهال، تب یا هر عارضه دیگری می شود از نظر علمی به اثبات نرسیده است. و لازم نیست مادران هنگام دندان در آوردن کودکان کار خاصی انجام دهند.


این متخصص اطفال با بیان اینکه مادران به دلیل خارش زیاد لثه به فرزند دندان گیر می دهند گفت: این کار ایرادی ندارد به شرطی که دندان گیر کاملاً تمیز باشد.


دکتر بهرامی استفاده از دندانگیرهای فریزری را صحیح ندانست و گفت: دمای داخل دهان کمی بیشتر از دمای سطح پوست است و بردن جسمی با دمای صفر به داخل دهان که محوطه ای گرم است کاری صحیح نیست.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از مادران هنگام دندان در آوردن کودکان از مسکن استفاده می کنند گفت: استفاده از داروهای مسکن هنگام دندان در آوردن صحیح نیست.

 

دندان در آوردن کودک,استفاده از ژل بی حسی برای دندان کودک,دندان کودکهنگام بی قراری کودک از دندان گیر معمولی استفاده کنید

 

هنگام بی قراری کودک از دندان گیر معمولی استفاده کنید
دکتر بهرامی تأکید کرد: مصرف ژل هایی که در داروخانه ها به فروش می رسند و مخصوص دندان درآوردن است و به نوعی بی حس کننده است توصیه نمی شود، والدین باید با پدیده عادی دندان درآوردن کودک به سادگی برخورد کنند.


وی گفت: اگر کودکی بی قرارتر از حد معمول است و خارش بیشتری دارد می توان از دندانگیرهای معمولی استفاده کرد.


مدارا با اسهال کودک هنگام دندان درآوردن
بهرامی تأکید کرد: اگر کودک هنگام دندان درآوردن دچار اسهال شد مادر باید به شیردادن خود ادامه دهد ولی اگر کودک در سنی است که آب میوه و میوه می خورد باید آنها را از برنامه غذایی او حذف کرده و فقط سیب رنده شده و موز را جایگزین سایر میوه ها کرد.


دکتر بهرامی تأکید کرد: اگر کودک غذا خوار است باید ماست و دوغ و ترکیب های برنج را به برنامه غذایی او افزود و اگر شیر خشک می خورد می توان شیر خشک معمولی را کمی رقیق تر یعنی به جای غلظت یک پیمانه در 30 سی سی آب را با یک پیمانه در45 سی سی آب تهیه کرد. وی تأکید کرد: اگر مدت اسهال طولانی شد نباید شیر رقیق به کودک داد، زیرا اسهال او خوب می شود اما کودک دچار سوء تغذیه می شود.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------