آموزش مراقبت و تقویت از ناخن کودکانمراقبت و تقویت از ناخن کودکان, آموزش مراقبت و تقویت از ناخن به کودکان, نحوه ی مراقبت و تقویت از ناخن کودکان

مراقبت و تقویت از ناخن کودکان

 

آموزش مراقبت و تقویت از ناخن کودکان

برای مراقبت و تقویت از ناخن کودکان، تا یک سنینی والدین کمک آن ها می کنند. اما از سنین 9 یا 10 سالگی باید مراقبت و تقویت از ناخن کودکان را به آن ها آموزش بدهیم تا خوشان این کارها را انجام بدهند. برای آموزش به کودکان در ادامه با ما همراه باشید.

زمانی که کودک شما کوچک است باید شما ناخن های او را بگیرید و تمیز کنید و همیشه آن ها را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشند. اما زمانی که بزرگتر شد و توانایی گرفتن ناخن های خود را داشت به او اجازه بدهید. نحوه ی آموزش مراقبت از ناخن ها را آورده ایم علاوه بر این شما این راهکارها را می توانید قبل از اینکه نوزاد و یا کودک شما کوچک است خودتان انجام بدهید.

 

به فرزندان خود بیاموزید که چگونه از ناخن های خود مراقبت کنند؟

ناخن ها ضربه می خورند، بنابراین مهم است که به کودک خود یاد بدهید که چگونه از آنها مراقبت کند. آموزش نکات زیر از طرف متخصصان پوست می تواند به کودک در ایجاد عادت های سالم مراقبت از ناخن کمک کند. بیایید نگاهی به این آموزش ها بیندازیم:

 

1. ناخن ها را مرتب نگه دارید. ناخن های کوتاه تمیزتر می مانند و کمتر می شکنند.

 

متخصصان پوست توصیه می کنند که والدین تا حدود 9 یا 10 سالگی ناخن های کودک خود را کوتاه کنند. در این سن، کودکان در صورت احساس راحتی می توانند ناخن های خود را کوتاه کنند.

 

چگونه می توان ناخن دست و پا را کوتاه کرد؟

هنگامی که کودک شما آماده است که ناخن های خود را اصلاح کند، باید موارد زیر را به فرزند خود بیاموزید:

 

• ناخن ها را بعد از حمام یا دوش گرفتن کوتاه کنید. ناخن ها پس از آن نرم تر هستند، بنابراین کوتاه کردن آن ها راحت تر است.

 

• برای اصلاح ناخن ها از ناخن گیر یا قیچی ناخن استفاده کنید.

 

• ناخن های دست را تقریباً مستقیم برش بزنید. برای محکم نگه داشتن ناخن ها کمی از گوشه های آن را دور بزنید. یعنی خیلی کم آن ها را هلال کنید.

 

• ناخن های پا را به طور مستقیم برش دهید. این امر باعث می شود که ناخن رشد کند.

 

• لبه های ناهموار را با سوهان ناخن صاف کنید. همیشه سوهان در همان جهت ناخن بکشید. پرش (کشیدن) به سمت جلو و عقب می تواند باعث ضعیف شدن ناخن ها شود.

 

• کوتیکول ها را تنها بگذارید. کوتیکول ها از ریشه ناخن محافظت می کنند، بنابراین بهتر است کوتیکول ها را بریده و عقب نیندازید.

 

طرز مراقبت و تقویت از ناخن کودکان, مراحل مراقبت و تقویت از ناخن کودکان, روش تقویت کردن ناخن

روش های مراقبت و تقویت از ناخن کودکان

 

2. دست ها را به خوبی خشک کنید. آموزش خشك كردن دست به كودكان مهم است. اگر ناخن ها برای مدتی خیس بمانند، ممکن است عفونت ناخن ایجاد شود.

 

3. لوسیون را روی ناخن ها بمالید. ناخن ها برای ایجاد انعطاف پذیری به مرطوب کننده نیاز دارند. بهترین زمان استفاده از لوسیون بلافاصله بعد از شستن دست ها و بعد از استحمام یا دوش گرفتن است. این امر به ویژه هنگام خشک شدن هوا بسیار مهم است. ناخن های خشک به راحتی شکسته می شوند.

 

4- استفاده از پاک کننده لاک ناخن را به دو بار در ماه محدود کنید. پاک کننده لاک، ناخن را بسیار خشک می کند. سعی کنید یک پاک کننده بدون استون پیدا کنید، که مخصوصاً برای ناخن ها سخت است.

 

5- غذاهایی را که حاوی مقدار زیادی پروتئین و ویتامین B7 هستند (بیوتین نیز نامیده می شود) بخورید. گوشت، ماهی، شیر، گردو، بادام و تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین B7 هستند. این غذاها به سالم و محکم نگه داشتن ناخن ها کمک می کنند.

 

6. بلافاصله و به روش صحیح از ریشه ی ناخن مراقبت کنید. جویدن یا از بین بردن پوست آویزان می تواند باعث ایجاد عفونت شود. برای مراقبت از ریشه ی ناخن، متخصصان پوست توصیه می کنند:

 

• دستان خود را به خوبی با آب و صابون بشویید.

• با استفاده از ناخن گیر یا قیچی ناخن، قسمت آویزان پوست را قطع کنید.

 

نحوه ی آموزش کودکان برای بهداشت ناخن, آموزش کودکان برای مراقبت از ناخن ها, مواد غذایی برای تقویت ناخن

بررسی ناخن برای سلامت

 

7. با مراقبت خوب از ناخن، از مشکلات ناخن پا جلوگیری کنید. رعایت این نکات متخصصان پوست، می تواند به سلامت ناخن های پا کمک کند:

 

• هنگام خرید کفش، جایی برای تکان دادن انگشتان بگذارید. کفش های کودک شما باید فضای زیادی برای انگشتان پا داشته باشد. تنگ بودن کفش و فشار روی انگشتان می توانند منجر به دردناک شدن ناخن های پا شوند.

 

• جوراب ها را روزانه عوض کنید. جوراب های تمیز به حفظ سلامت پا کمک می کنند. جوراب های کثیف می توانند منجر به عفونت ناخن پا شوند.

 

• به جای اینکه پابرهنه در مکان های عمومی بروید، از دمپایی استفاده کنید. راه رفتن با پای برهنه در مکان های عمومی می تواند منجر به عفونت ناخن پا، بیماری پای ورزشکار یا زگیل کف پا شود. با پوشیدن دمپایی یا صندل دوش در مکان های عمومی مانند سواحل، استخرها، رختکن، اردوگاه ها و حمام های هتل (از جمله دوش و وان) از پاها محافظت کنید.

 

8. ناخن های خود را بررسی کنید. ناخن های کودکان معمولاً سالم هستند اما آموزش به آنها برای بررسی ناخن هایشان در سنین پایین عادت سالمی ایجاد می کند. بررسی ناخن از آن جهت مهم است که اولین علامت مشکل سلامتی می تواند در ناخن ظاهر شود. این علائم شامل یک رگه تیره و یک میخ است که شروع به خرد شدن و ریزش می کند. اگر هر دو اتفاق بیفتد، وقت آن است که به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------