تازه های خلاقیت در کودکان

آموزش مفهوم کوتاه و بلند,مفهوم کوتاه و بلند,کوتاه و بلند

آموزش مفهوم کوتاه و بلند

آموزش مفهوم کوتاه و بلند مفهوم کوتاه و بلند آشنایی با مفاهیم کوتاه ، بلند ، کوتاهتر ، کوتاهترین ،…

نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه با بازیبهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان, نحوه ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان, بازی آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه بازی

 

روش های آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان می تواند سخت و طاقت فرسا باشد، آنها کنجکاو و فعال اند، همچنین درحال آموختن زبان مادری هستند به همین دلیل استفاده از روش های قدیمی برای آموختن زبان خارجی برای آنها ممکن است جوابگو نباشد. در این مقاله به بازی هایی در جهت آموختن زبان انگلیسی به کودکان می پردازیم.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه با بازی:

آموختن زبان به کودکان همراه بازی می تواند اهمیت یادگیری فعالانه را بازگو کند. یادگیری فعال به معنای درگیر شدن کودک در فرآیند یادگیری است. برای دستیابی به این محیط یادگیری باید تمام حواس کودک شامل؛ بخش دیداری، شنیداری و... درگیر آموزش باشد.

 

فعالیت های یادگیری می توانند شامل؛ سرود، آهنگ، رقص، بازی، کلیپ، فعالیت های هنری و شعر باشد. برای مثال زمانی که کودکان در کلاس زبان لغت جدیدی را یاد می گیرند، ممکن است مراحل زیر اتفاق بیوفتد:

۱) شنیدین لغت در سرود یا آهنگ

 

۲) تکرار کردن لغت هنگامی که آهنگ را می خوانند.

 

۳) دیدن لغت اگر آنها آمادگی تشخیص حروف را داشته باشند.

 

۴) دنبال کردن لغت

 

۵) در مرحله نهایی لغت به وجود می آید هنگامی که از آنها درباره موضوعی سوال پرسیده می شود یا بازی می کنند نیاز به تولید یک لغت نو دارند.

 

ترویج آموزش زبان به کودکان همراه با بازی:

کودکان دنیای شادی دارند و بخش عظیمی از زندگی آنها در هنگام بازی کردن صرف می شود و در این مرحله رشد می باشند، از این رو آموزگاران یادگیری و آموزش زبان را باید تا جایی که ممکن است با بازی کردن گسترش دهند. استفاده از فلش کارت، مسابقه یا رقابت ها از جمله راه های آموزش جذاب زبان به کودکان هستند.

 

بازی برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان, بازی آموزش زبان انگلیسی به کودکان, بازی برای یادگیری زبان

بازی آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

بازی های سرگرم کننده برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان:

کودکان امروزی ممکن است از روش های آموزشی گذشته لذت نبرند لذا والدین باید در این زمینه به روز باشند و از روش های نوین آموزشی استفاده کنند. در صورتی که از بازی های مناسب و جذاب استفاده شود؛ فهم مطالب زبان انگلیسی برای کودک آسان تر می شود. تعدادی از بازی های پرکاربرد و هیجان انگیز عبارتند از:

 

بازی حدس زدن

این بازی یکی از پر تعامل ترین بازی های آموزش زبان به کودکان محسوب می شود:

• وسایل مورد نیاز:

وسایلی که به شکل اتفاقی انتخاب شوند و قابل شناسایی باشند.

تکه پارچه ای برای بستن چشم ها

 

• روش بازی: 

بعداز اینکه چشم کودک را با پارچه بستید؛ شیء مورد نظر را در دسترس او قرار دهید و از او بخواهید با لمس کردن حدس بزند که چیست، سپس اسم آن را با صدای بلند تلفظ کند و بعد از آن شروع به هجی کردن کند. هر کلمه ای درست گفته و هجی شد یک امتیاز برای کودک محسوب می شود و در نهایت کسی که امتیازات بیشتری کسب کرده برنده بازی خواهد بود.

 

بازی دو حقیقت و یک دروغ

این بازی برای شناخت بیشتر آموزگار با زبان آموز خود انجام می شود. این بازی به عنوان یک بازی مهیج و یخ شکن کلاس به شمار می رود که می تواند سبب تقویت و تمرین مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی شود. این بازی برای تمامی گروه های سنی مفید است اما برای بچه های بزرگتر مناسب تر است.

 

• روش بازی: در مورد موضوعی سه نظر ارائه دهید که یکی درست و دوتا غلط باشند. در اینجا دانش آموزان می توانند از شما سوالاتی درباره آنچه نوشته اید بپرسند و حدس بزنند کدام درست و کدام غلط است. در صورتی که درست حدس زدند برنده خواهد شد. این فرصت را به آنها بدهید تا درباره خودشان دو حقیقت و یک دروغ  بنویسند، سپس در گروه های دو نفره قرار بگیرند درباره نظرات نوشته شده از هم سوال بپرسند، زمان هر دانش آموز ۵ دقیقه است.

 

شکار کلمات

این بازی مناسب کسانی است که مهد کودک می روند.

• وسایل مورد نیاز:

یک برگ مقوای بزرگ 

مجله هایی مخصوص کودکان بزرگ تر

ماژیک

قیچی

چسب

 

• روش بازی: مقوا را به برش های کوچک تری تقسیم کنید، از کودک درخواست کنید تمام حروف الفبا را در سمت چپ به شکل عمودی بنویسد، سپس از کودک بخواهید تمام کلمات دارای حرف شروع شونده آ را پیدا کند و سپس روبروی حرف آ در مقوا بچسباند.

 

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان, نحوه ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان, بازی آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

بازی با کلمات

این بازی می تواند یک محرک عالی برای داشتن کار تیمی و تقویت حس رقابت باشد. این بازی محدودیت سنی ندارد و می تواند برای تمرین نوشتن، خواندن و تمرین گرامر عالی باشد. 

 

• روش بازی: می توانید با چند رنگ متفاوت تعدادی جمله بنویسید، توصیه می شود برای هر تیم ۴ الی ۵ جمله نوشته شود. جملات را برش داده و به کلمات تبدیل کنید. هر جمله را داخل یک جسم ریخته و از یکدیگر جدا کنید. می توانید تعداد نفرات هر تیم به ۲، ۳ یا ۴ نفر تقسیم کنید؛ این موضوع به ظرفیت کلاس بستگی دارد. هر تیم باید بتواند کلمات را با ترتیب درست مرتب کند. اولین تیمی که توانست کلمات را به شکل صحیح به جمله تبدیل کند برنده است.

 

جفت کردن کارت‌ها

جفت کردن کارت‌ها یکی از جالب‌ترین فعالیت‌ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودک است و سبب یادگیری بهتر آن می شود. 

 

• وسایل مورد نیاز:

یک کاغذ سفید مخصوص نقشه‌کشی

کتاب‌های مخصوص افراد بزرگ‌تر

قیچی

 

• روش بازی: با استفاده از کاغذ نقشه کشی تعدادی کارت مربعی بسازید، سپس تصاویر را از کتاب های بزرگ ترها برش دهید و آنها را روی مربع هایی که برش داده اید بچسبانید. کلماتی که توصیف کننده تصاویر انتخابی هستند را پیدا کنید و آنها برش دهید سپس روی کاغذ مربعی دیگری بچسبانید.

 

کارت ها را مخلوط کنید و از کودک درخواست کنید کارت های حاوی کلمات و تصاویر مرتبط را روبروی همدیگر قرار دهد. اجازه دهید تمام این مراحل به پایان برسند، در صورتی که کودک در مواردی دچار تردید شود به او کمک کنید تا کارت ها را مرتب کند.

 

نحوه ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان, بازی آموزش زبان انگلیسی, بازی برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

آموزش زبان با کمک بازی به کودکان 

 

بازی نام بردن میوه‌ها

یکی از بازی های مربوط به آموزش زبان انگلیسی به کودک به شمار می رود و با افزایش دانش مربوط کلمات مشخص کننده میوه ها به کودکتان کمک می‌کند. برای کودکانی که اندکی بزرگ‌تر هستند این بازی را می‌توان به بازی جمله‌سازی تبدیل کرد، که در آن از کودکان بزرگتر درخواست می‌شود تا با استفاده از اسم یک میوه جمله بسازند

 

• وسایل مورد نیاز:

یک عدد توپ

 

• روش بازی: از کودکان بخواهید دور همدیگر جمع شوند و تشکیل یک دایره دهند، توپ را به دست یکی از کودکان دهید و از او درخواست کنید نام یک میوه را بگوید و سپس توپ را به نفر بعدی دهد و این مراحل را یکی یکی تکرار کنند، هر دانش آموز باید زمانی که توپ را دریافت کرد نام یک میوه را بگوید، در صورتی که نتوانست نام ببرد باید از بازی خارج شود.

 

آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه بازی, آموزش زبان به کودکان همراه با بازی, آموزش زبان انگلیسی به کودکان

نکات آموزش زبان انگلیسی به کودکان همراه بازی

 

نکات آموزشی برای معلمان مبتدی:

در ادامه به ۵ نکته میپردازیم که به معلمان مبتدی کمک می کند همراه با بازی به کودکان زبان انگلیسی بیاموزند:

 

قوانین

مشخص کردن مجموعه ای از قوانین موجب می شود که رفتارها در کلاس کنترل شوند، در صورتی که این قوانین مرتبا تکرار شوند کودکان می توانند اهمیت آن را بیشتر درک کنند.

 

سازماندهی

برای سازماندهی کلاس می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. در این محدوده سنی، باید قبل از شروع فعالیت ها نوع کار مشخص شود. به یاد داشته باشید قبل از شروع کارتان فعالیت ها را به آنها نشان دهید همچنین از صحبت صریح و مستقیم استفاده کنید تا فهم آن آسان شود.

 

مدیریت

در صورتی که شاهد بروز تنش بین کودکان بودید؛ آرامش خود را حفظ کنید، وحشت زده نشوید و خود را بیخیال جلوه دهید، به دانش آموزان نزدیک شوید، قدتان را هم اندازه آنها کنید و با برقراری ارتباط چشمی با آنها هم کلام شوید.

 

مشارکت

در فعالیت هایی که بر عهده آنها گذاشته اید مشارکت داشته باشید، همچنین برای افزایش کارایی باید درباره وظایفی که دانش آموزان بر عهده دارند جدیت داشته باشید.

 

تجهیزات

سرود، آهنگ، بازی و سرگرمی هایی را همراه خود داشته باشید تا بتوانید توجهشان را جلب کنید. استفاده از بازی و فعالیت های هیجان انگیز می تواند برای تغییر فعالیت های کلاس گزینه مناسبی باشد.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------