9 ترفند که به باز کردن در خودرو در صورت جا ماندن کلید در آن کمک می کندباز کردن قفل درب خودرو با استفاده از سیخ, باز كردن قفل ماشين با نخ, باز كردن قفل ماشين با سیم

روش های باز کردن در خودرو در صورت جا ماندن کلید در آن بسته به نوع خودرو متفاوت است

 

ترفند باز کردن در ماشین در صورت جا ماندن کلید در آن

تصور کنید که هنگام قفل کردن درب ماشین بر حسب اتفاق کلید را درون ماشین جا گذاشتید و یا کلید ماشین پیش شما نباشد و به خاطر یک کار ضروری مجبور باشید درب ماشین را باز کنید. در چنین حالتی ممکن است بسیار مضطرب شوید و دنبال راه حلی بگردید. در این مقاله روش های باز کردن قفل ماشین در صورت جا ماندن کلید درون خودرو را به شما آموزش می دهیم.

باز کردن قفل ماشین در صورت جا ماندن کلید درون آن

 

باز كردن قفل ماشين با نخ, باز كردن قفل ماشين با سیم, آموزش باز كردن قفل ماشین بدون كليد

جالب است بدانید شما می توانید در خودرو راحتی با کاغذ نیز باز کنید

 

اگر بر حسب اتفاق درب ماشین را قفل کردید و سپس متوجه شدید که کلید را درون آن جا گذاشته اید می توانید با استفاده از چند روش درب خودرو را باز کنید. روش های باز کردن درب خودرو بدون استفاده از کلید بسته به نوع سوئیچ متفاوت است و این تفاوت به علت متفاوت بودن نوع قفل درب ماشین های مختلف است.

 

برخی از خودرو ها با استفاده از سوئیچ و برخی دیگر با استفاده از ریموت کنترل باز و بسته می شوند و برخی نیز با قفل برقی یا اثر انگشت قابل باز و بسته شدن هستند. اما برای هر یک از این حالت ها روش خاصی وجود دارد که می توانید بدون استفاده از کلید، قفل درب را باز کنید.

 

اگر قفل ماشین شما از نوع اتوماتیک باشد در این صورت باز کردن درب آن بدون استفاده از کلید بسیار دشوار خواهد بود. زیرا درون درب این نوع ماشین ها سیم های رابط زیادی وجود دارد که در صورت باز کردن قفل آنها بدون کلید ممکن است به قفل آسیب برسد.

 

1. باز کردن قفل ماشین با استفاده از بند کفش

 

باز کردن در خودرو در صورت جا ماندن کلید در آن, ترفند باز کردن در ماشین, باز كردن قفل ماشين با موبايل

 یکی از ساده ترین راه ها برای باز کردن در خودرو بدون کلید استفاده از بند کفش می باشد

 

یکی از ساده ترین راه های باز کردن درب ماشین بدون استفاده از کلید و در صورت جا ماندن کلید در آن به وسیله بند کفش می باشد. این روش برای باز کردن قفل هایی مؤثر است که به سمت بالا و پایین کشیده می شوند. یک بند کفش معمولی را تهیه کنید و آن را به صورت یک حلقه دایره ای شکل بسازید، دو طرف بند را به خوبی بکشید که حلقه ساخته شده سفت شود. سپس حلقه را از لابه لای دو درب جلو و عقب ماشین به داخل ماشین فرستاده و قفل را بالا بکشید.

 

در صورتی که بین دو درب عقب و جلوی ماشین فاصله نیست یا به قدر کافی بزرگ نیست و نمی توانید حلقه را از آن عبور دهید می توانید نوار لاستیکی پنجره ماشین را جدا کنید تا فاصله بین شیشه و پنجره و لبه درب را مشاهده کنید. اکنون باید حلقه بند کفش را از این فاصله ایجاد شده به درب قفل برسانید و آن را به سمت بالا بکشید.

 

2. باز کردن قفل درب ماشین با استفاده از کاغذ

یکی دیگر از روش های ساده برای باز کردن قفل درب ماشین در هنگام جا ماندن کلید در آن، استفاده از کاغذ تا شده می باشد. یک تکه کاغذ برداشته و آن را به صورت چند لایه تا بزنید تا به خوبی سفت شود و در عین حال ضخامت آن زیاد نشود زیرا در صورت ضخیم شدن و زیاد بودن حجم کاغذ نمی توانید آن را از لای درب ماشین عبور دهید. وقتی کاغذ را آماده کردید آن را از لای درب به داخل هدایت کنید و قفل را به سمت بالا بکشید. شما می توانید از ابزار و وسایل دیگری مانند نوار های پلاستیکی به جای کاغذ استفاده کنید اما دقت کنید که ضخامت آن ها زیاد نباشد.

 

3. باز کردن قفل درب خودرو با استفاده از سیخ

 

باز کردن قفل درب خودرو با استفاده از سیخ, باز كردن قفل ماشين با نخ, باز كردن قفل ماشين با سیم

یکی از ساده ترین روش های باز کردن در خودرو بدون کلید استفاده از سیخ است

 

این روش نیز یکی از روش های ساده باز کردن درب ماشین قفل شده می باشد. شما نیاز به یک چاقو یا شیئی شبیه به آن دارید که با استفاده از آن بین درب و بدنه ماشین کمی فاصله ایجاد کنید. وقتی فاصله کافی ایجاد شد، سیخ را به داخل ماشین برده و قفل را به سمت بالا بکشید.

 

4. باز کردن قفل درب خودرو با استفاده از اسلیم جم

اسلیم جم را از فضای مابین نوار پنجره و لبه پنجره به درون ماشین برده و قفل ماشین را بدون استفاده از کلید باز کنید. این روش باز کردن درب خودرو هنگام نبودن کلید، روشی است که نیروی انتظامی در صورت لزوم برای باز کردن درب ماشین استفاده می کند. توجه داشته باشید که قبل از اینکه اسلیم جم را به داخل ماشین بفرستید باید محل دقیق قفل را بررسی و شناسایی کنید تا هنگام باز کردن قفل، به سیم های موجود در درب خودرو آسیبی وارد نشود.

 

5. استفاده از سیم اضطراری صندوق عقب

 

باز کردن در خودرو در صورت جا ماندن کلید در آن, ترفند باز کردن در ماشین, باز كردن قفل ماشين با موبايل

برای باز کردن در خودرو بدون کلید می توانید از سیم اضطراری صندوق عقب استفاده کنید

 

این روش هنگامی مؤثر خواهد بود که در هنگام قفل شدن درب های ماشین و جا ماندن کلید در آن، صندوق عقب آن باز است. برای این کار باید به بررسی برای پیدا کردن سیم اضطراری در درب صندوق عقب بپردازید. این سیم اضطراری معمولا یا در درب صندوق و یا در سقف صندوق قرار دارد.

 

هنگامی که سیم را پیدا کردید آن را بالا بکشید تا صندلی های عقب ماشین کمی به سمت جلو بروند. وقتی صندلی ها به سمت جلو رفتند و صندلی های عقب آزاد شدند، فضای کافی برای وارد شدن به درون ماشین برای شما ایجاد می شود و شما می توانید به راحتی وارد ماشین شوید و سوئیچ جا مانده را بردارید و درب ماشین را به راحتی باز کنید. سپس صندلی های عقب ماشین را به حالت اول خود برگردانید و درب صندوق عقب را ببندید.

 

6. استفاده از کیسه هوا

در این روش به یک کیسه هوای کوچک و تکه ای چوب و میله ای فلزی نیاز دارید. تکه چوب را بین درب و بدنه ماشین قرار داده و کیسه هوا را بین درز ایجاد شده قرار دهید تا درز باز بماند. کیسه را باد کنید تا درز ایجاد شده بیشتر شود. سپس با استفاده از میله فلزی قفل را فشار داده و یا بالا و پایین بکشید تا درب باز شود.

 

7. مراجعه به نمایندگی

در صورت مؤثر نبودن راه های ذکر شده می توانید به نمایندگی مراجعه کرده و با کرایه جرثقیل خودروی خود را تا نمایندگی مورد نظر حمل کنید و از تعمیر کاران متخصص بخواهید درب خودروی شما را باز کنند. این کار در عین حال که زمان بر است هزینه زیادی نیز در بر دارد.

 

8. تماس با پلیس نیروی انتظامی یا آتش نشانی

در صورتی که هیچ یک از این راه کارها مؤثر نبود و به هر دلیلی با امتحان کردن آنها موفق به باز کردن درب ماشین نشدید، بهترین راه تماس با نیروی انتظامی یا آتش نشانی برای درخواست کمک می باشد. آن ها برای مواقع ضروری می توانند با استفاده از ابزار و وسایل خاصی اقدام به باز کردن درب ماشین قفل شده کنند و مشکل شما را حل کنند.

 

9. باز کردن درب ماشین قفل شده با روش های خلاقانه

ممکن است خود شما انواع روش های خلاقانه ای را در نظر داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید درب قفل شده ماشین را در صورت جا ماندن سوئیچ در آن باز کنید و یا سعی کنید خلاقیت به خرج دهید و روش های جدیدی را به کار ببرید. برای مثال در صورت به همراه داشتن پیچ گوشتی، سعی کنید از آن به عنوان اهرم برای ایجاد فاصله مناسب بین درب و بدنه ماشین استفاده کنید و یا راه های ساده تری را مانند بررسی دستگیره درب ماشین برای باز کردن آن به کار ببرید.

 

در هنگام باز کردن قفل ماشین بدون استفاده از کلید چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

انواع روش های ذکر شده برای باز کردن درب ماشین بدون استفاده از کلید را چند بار تمرین کنید تا در مواقع اضطراری و در صورت لزوم بتوانید به راحتی درب ماشین قفل شده را باز کنید. قبل از تمرین کردن در صورتی که ماشین شما مجهز به دزدگیر می باشد آن را غیر فعال کنید تا سر و صدای ایجاد شده تمرکز شما را به هم نزند و برای دیگران نیز ایجاد مزاحمت نکند.

 

توجه داشته باشید که برای باز کردن قفل خودرو هیچ شاه کلیدی وجود ندارد زیرا در این صورت برای قفل ماشین ها نیاز به کلید دو طرفه است ولی برای باز کردن قفل درب خانه می توانید از کلید های Bump استفاده کنید.

 

برای باز کردن درب ماشین قفل شده بدون استفاده از کلید، نیازی نیست که به سمت درب راننده بروید زیرا درب کمک راننده و درب های عقب دارای سیم کمتری هستند و راحت تر می توان ما بین درب و بدنه ماشین فاصله ایجاد کرد تا بتوانید شئ مورد نظر را از طریق آن وارد ماشین کنید و قفل را باز کنید. با این کار احتمال خطر آسیب رساندن به سیم های متعدد موجود در درب راننده کاهش می یابد.

 

قبل از اینکه اقدام به وارد کردن وسیله مورد نظر به درون ماشین کنید، ابتدا باید محل دقیق قفل درب ماشین را بررسی و شناسایی کنید تا هنگام وارد کردن وسیله و تلاش برای باز کردن قفل، به سیم های موجود در درب آسیبی وارد نشود.

 

روش هایی که ذکر شد مخصوص زمانی است که قفل ماشین شما از نوع ساده باشد، در صورتی که قفل ماشین شما گران قیمت بوده و دارای قفل اتوماتیک می باشد بهتر است از روش های دیگری استفاده شود، چون درب این نوع ماشین ها دارای سیم های رابط بسیاری است که در صورت استفاده از این روش ها ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند.

 

گرداوری: بخش خودرو بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------