تازه های اصول تعمیر و نگهداری خودرو

خلاص شدن دنده خودرو در حین حرکت, علت خلاص شدن دنده خودرو در حین حرکت, علت خلاص شدن دنده خودرو در حین حرکت چیست

علت خلاص شدن دنده خودرو در حین حرکت چیست؟

علت خلاص شدن دنده خودرو در حین حرکت چیست؟ دلایل خلاص شدن دنده خودرو در حین حرکت…

روشهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه خودروروش پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو, پاک کردن جای حشرات از شیشه جلو خودرو, پیشگیری از برخورد حشرات به خودرو

خشک شن حشرات روی بدنه ی خودرو باعث می شود بقایای آنها رشد کنند

 

راهکارهایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو

یکی از مشکلاتی که برای رانندگان خودرو پیش می آید چسبیدن حشرات روی بدنه خودرو است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که از آب و هوای گرمی برخوردار است تقریبا در تمام سال با این مشکل مواجه هستید اما اگر در منطقه ای با آب و هوای سرد و کوهستانی زندگی می کنید دیگر این مشکل برای شما پیش نمی آید.

آیا حشرات و فضولات آنها باعث آسیب به خودرو می شوند؟

حشرات هنگام حرکت خودرو با آن برخورد می کنند و به بدنه خودرو می چسبند. در واقع برخی از افراد به حشرات خشک شده و فضولات آنها بر روی بدنه خودرو خود اهمیت نمی دهند و آنها را پاک نمی کنند اما باید نگران باشند ، چرا که ممکن است آسیب هایی را به همراه داشته باشند.

 

فضولات حشرات اسیدی هستند و ممکن است صحنه بدی را برای ظاهر خودرو به جای بگذارند، در صورتی که بدنه خودرو از حشرات خشک شده و فضولات آنها پاک نشود ، باکتری ها و یا بقایای این حشرات رشد می کنند و به تدریج از بدنه خودرو تغذیه می کنند. از همه بدتر این که اگر این اتفاق در روزهای گرم تابستان رخ دهد می تواند باعث خسارت جدی به رنگ خودرو شود. اتومبیل هایی که رنگ آنها تیره است بیشتر برای این آسیب ها مستعد هستند.

 

گرمای خودرو باعث می شود که باقی مانده حشرات مانند لکه های سفید تاول بر روی بدنه خودرو به نظر برسند و ممکن است حشرات طوری به بدنه خودرو بچسبند که در رنگ خودرو نفوذ کنند ، به خصوص حشراتی که دارای اسکلت های سخت و تیزی هستند به همین دلیل باید هرچه سریع تر بدنه خودرو خود را از حشرات خشک شده و فضولات روی آن تمیز کنید.

در ادامه به روش هایی برای پاک کردن این حشرات از روی بدنه خودرو می پردازیم.

 

پیشگیری از برخورد حشرات به خودرو, محلول پاک کننده حشرات از بدنه ماشین, پاک کردن فضولات حشرات از روی بدنه خودرو

مایع شست و شوی خودرو یکی از روش های پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو است

 

روش هایی برای پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو

حشرات خشک شده روی بدنه خودرو می تواند آسیب های جدی و دائمی برای خودرو داشته باشد پس برای جلوگیری از آسیب و حفظ درخشندگی خودرو خود لازم است که حشرات را از بدنه خودروها پاک کنیم. برخی از افراد سعی می کنند با خراشیدن و یا کندن حشرات و با دستمال کشیدن اثر حشرات را پاک کنند و برخی دیگر از افراد دست به دامن پاک کننده های شیمیایی و حتی رنگ های گران قیمت می شوند.

 

این روش ها می تواند باعث آسیب بدنه خودرو و رنگ روی آن شود. شما با روش های ساده می توانید به راحتی این لکه ها را از روی بدنه اتومبیل خود پاک کنید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد مهم ترین مرحله ای که برای شروع کار نیاز داریم تمیز کردن مواد زائدی است که بر روی بدنه خودرو وجود دارد.

 

مایع شست و شوی خودرو و اسفنج پاک کننده

در این روش می توانید یک مایع شست و شو برای خودرو خود انتخاب کنید و آن را با مقداری آب مخلوط کنید و با استفاده از اسفنج آغشته به مایع شست و شو فضولات را از روی بدنه خودرو جدا کنید ، با کمک اسفنج تقریبا می توانید هر چیزی را از بین ببرید اما مراقب باشید تا بدنه خودرو خراشیده نشود این روش برای تمیز کردن شیشه جلو اتومبیل بیشتر جواب می دهد.

 

محلول پاک کننده حشرات از بدنه ماشین, پاک کردن فضولات حشرات از روی بدنه خودرو, پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو

برای پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو از اسپری ضد حشرات استفاده کنید

 

از اسپری ضد حشرات استفاده کنید

در حالتی که حشرات به بدنه ماشین چسبیده باشند و در عمق رنگ ماشین نفوذ کرده باشند ، به پاک کننده ای قوی تر نیاز خواهید داشت تا بتواند حشرات را از روی بدنه خودرو شما پاک کند.

 

اسپری ضد حشرات راه حلی است که ساده و راحت حشرات را از روی بدنه خودرو پاک می کند ، در این روش کافی است اسپری را به محل مورد نظر بزنید و حدود 30 ثانیه صبر کنید ، سپس بعد از 30 ثانیه با دستمال میکرو فایبر آن را پاک کنید.

 

دقت کنید که این اسپری بیشتر از 30 ثانیه بر روی بدنه ماشین باقی نماند ، زیرا قوی بودن آن می تواند رنگ ماشین را دچار آسیب کند محلول دیگری که می توان برای این منظور به کار برد ، محلول مخصوص شست و شوی حشرات است که می توان آن را در مخزن شیشه شوی خودرو ریخته و توسط برف پاکن حشرات را از شیشه جلو خودرو تمیز کرد.

 

از اسپری واکس استفاده کنید

با استفاده از یک دستمال میکرو فایبر و واکس می توانید قسمتی از بدن خودرو که آثار باقی مانده حشرات بر روی آن است را تمیز کنید.

این یک روش ایمن و مؤثر است که به وسیله نقلیه آسیبی نمی رساند.

دقت کنید که قبل از پاک کردن ، واکس را به روی دستمال اسپری کرده و از یک جهت پاک کنید تا به طور تصادفی بدنه خودرو خراشیده نشود.

 

روش پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو, پاک کردن جای حشرات از شیشه جلو خودرو, پیشگیری از برخورد حشرات به خودرو

برای پیشگیری از برخورد حشرات به خودرو از لایه های محافظتی استفاده کنید

 

پاک کردن جای حشرات از شیشه جلو خودرو

بهترین راه حلی که برای تمیز کردن شیشه جلو ماشین وجود دارد این است که از دستمال های مخصوص با الیاف میکرو فایبر استفاده کنید ، چرا که این دستمال ها مانند دستمال های عادی ردی از خود به جای نمی گذارند و از نرمی مناسبی نیز برخوردارند

اگر این دستمال را با آب و مواد شوینده ترکیب کنید تأثیر خوبی خواهد داشت و همچنین مقرون به صرفه است، برای اینکه لکه هایی که با شدت بیشتری به شیشه چسبیده اند را از بین ببرید می توانید به ترکیب آب و مواد شوینده کمی جوش شیرین اضافه کنید. ذرات جوش شیرین بسیار ریز هستند و باعث ایجاد خراش روی شیشه خودرو نمی شوند.

 

راه حلی که در ادامه معرفی می شود به افرادی توصیه می شود که دقت بالاتری دارند و در این کار کمی حرفه ای تر هستند ، می توانید برای لکه هایی که پاک نمی شوند از اسکاچ بسیار نرم فلزی استفاده کنید. اما برای این کار دقت کافی داشته باشید تا روی ماشین خراش ایجاد نشود

 

راه حل دیگری که می توانید برای از بین بردن جای حشرات از روی شیشه ماشین به کار بگیرید ، استفاده از مقداری نوشابه کولا است ترکیبات شیمیایی اسیدی نوشابه باقی مانده حشرات را از بین می برد و پاک کردن آنها را آسان می کند. تنها کاری که در این روش باید انجام دهید این است که آن محل را با مقداری نوشابه بشویید و سپس با آب و صابون  آن را پاک کنید.

 

پیشگیری از برخورد حشرات به خودرو

اگر چه روش هایی که برای پاک کردن حشرات خشک شده روی اتومبیل و فضولات آنها راه حل هایی مؤثر هستند اما اولین اقدام ما این است که به فکر راه هایی برای جلوگیری از برخورد حشرات به خودرو باشیم.

 

البته که نمی توان در حین حرکت از این حشرات دور بود اما می توان از یک لایه محافظ استفاده کرد. این کار باعث می شود حشرات روی لایه محافظ بچسبند و از بین بردن و پاک کردن آنها کاری آسان باشد.

 

اصول پاک کردن حشرات روی بدنه خودرو, پاک کردن حشرات از روی شیشه خودرو, خشک شدن حشرات روی بدنه ی خودرو

برای پاک کردن حشرات از روی بدنه خودرو می توانید از واکس خودرو استفاده کنید

 

لایه های محافظتی برای جلوگیری از برخورد حشرات با خودرو

برخی از لایه های محافظتی که می توان برای جلوگیری از برخورد حشرات به بدنه خودرو نام برد عبارت است از :

 

پوشش رنگی محافظ

استفاده از این پوشش یک روش موقت برای محافظت اتومبیل از برخورد حشرات به آن در زمان مسافرت است

 

واکس خودرو

واکس خودرو فقط برای محافظت از روکش رنگ نیست بلکه تمیز کردن حشرات از بدنه خودرو را راحت و آسان می کند. در واقع با به کار گرفتن این روش محافظتی حشرات کوچک تر به راحتی از بین می روند

 

گردآوری: بخش خودرو بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022