مازراتی در آستانه تعطیلی!اخبار,اخبار بازار خودرو,مازراتی

برند معروف ایتالیایی قصد دارد برای مدتی بخشی از تولیدات خود را متوقف کند و تعدادی از کارخانه های این شرکت نیز در چند ماه آینده تعطیل خواهند بود.

به گزارش میزان، مازراتی در طول ماه های آینده برای خالی کردن انبارهای خود قصد دارد برخی از کارخانه ها را هم زمان تعطیلات سال نو میلادی، تعطیل کند. هدف این شرکت تعطیل کردن کارخانه های واقع در شهر های گورلیاسکو و میرافیوری است.

 

کارخانه واقع در شهر گورلیاسکو که مسئولیت ساخت مدل های گیبلی و کوارتروپورته را بر عهده دارد به مدت ۴ هفته تعطیل خواهد بود و اواسط ماه ژانویه کار خود را آغاز می کند. این کارخانه سال گذشته تنها ۳ هفته تعطیل شده بود. همچنین کارخانه شهر میرافیوری نیز امسال به مدت ۲۵ روز تعطیل خواهد بود. این کارخانه که مدل لوانته را می سازد سال گذشته تنها ۱ روز بیشتر از دوره تعطیلات عادی تعطیل شده بود.

 

در همین راستا کارخانه واقع در شهر مودنا نیز که ساخت مدل های گرن کابریو و گرن توریسمو را بر عهده دارد نیز نزدیک به ۱۵ روز تعطیل خواهد بود. تا امروز هنوز مدیرعامل و مسئولین FCA که مالکیت مازراتی بر عهده دارند در این زمینه صحبتی نکرده اند.

 

طبق آخرین آمار بدست آمده، فروش مازراتی در کشور چین به شدت کاهش یافته است. به همین سبب مازراتی تصمیم دارد با کاهش سرعت تولید، بازار خود را تنظیم کند. در ادامه همچنین می توان به این نتیجه رسید که فعلا پروژه جدیدی در دست اقدام ندارد و خودروی جدید به خط تولید نمی رسد.

 

کارشناسان موسسه JATO نیز بر این اعتقاد هستند که سرعت رشد سگمنت خودروهای شاسی بلند بسیار بالاست و اگر مازراتی نتواند فروش لوانته را افزایش دهد، در آینده با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد. پیش بینی می شود که این شرکت بتواند در سال جاری میزان تولیدات خود را به 43 هزار خودرو برساند که کمی بیشتر از سال قبل است. با این حال کاهش فروش در اروپا، آمریکا و مخصوصا کاهش 67 درصدی فروش در چین باعث بروز مشکلات مختلف در این شرکت شده اند.

 

مدیرعامل گروه FCA اعلام کرده است که برای سال آینده میلادی قصد دارد میزان تولیدات مازراتی را به 75 هزار دستگاه برساند و سه مدل کاملا جدید را نیز وارد خط تولید کند اما با توجه به وضعیت فعلی به نظر نمی رسد چنین اتفاقی رخ دهد و باید همچنان منتظر سال آینده و وضعیت بازار مازراتی باشیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------