«الون ماسک» از ریاست شرکت خودروسازی تسلای آمریکا کنار می‌روداخبار,اخبار بازار خودرو,الون ماسک

الون ماسک موافقت کرده است که از ریاست شرکت خودروسازی تسلای آمریکا کنار رفته و به دلیل انتشار توئیت‌های فریب‌دهنده ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، الون ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلای آمریکا موافقت کرده تا از ریاست آن کنار برود.

 

وی چند ماهی بود که با انتشار چند توئیت اوضاع این شرکت در بورس‌های آمریکا را بهم ریخته بود. وی همچنین از سوی مقامات قضایی آمریکا به پرداخت ۲۰ میلیون دلار به دلیل انتشار توئیت‌های فریب‌دهند محکوم شده است.

 

شرکت خودروسازی تسلا بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای تمام الکتریکی و قابل شارژ در آمریکاست. 

 

توئیت‌های الون ماسک طی ماه‌های گذشته نوسان قیمتی شدیدی را برای سهام تسلا ایجاد کرده بود و بسیاری از سهامداران از این محل متضرر شده بودند.

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ماسک شکایت کرده بود و ماسک نیز با آنها مصالحه کرده است  که با پرداخت ۲۰ میلیون دلارپرونده بسته شود.

 

این میلیاردر آمریکایی نگران بود که ادامه پیدا کردن این پرونده قضایی هرچه بیشتر به ضرر شرکت تسلا تمام شود. این شرکت چند ماهی است که ضررده شده است، البته قرار است الون ماسک ۴۰ ساله همچنان یکی از مدیران ارشد تسلا باقی بماند.

 

ماسک روز ۷ آگوست با انتشار توئیتی مدعی شد تمام سهم‌های شرکت تسلا را با قیمت هر سهم ۴۲۰ دلار خریداری کرده و آن را تحت مالکیت خود قرار دهد. این توئیت که واقعیت نداشت باعث شد تا بسیاری از سهامداران تسلا متضرر شوند. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------