پارچه های رصد کننده سلامت و قابل شارژ در زمان شستشوپارچه حسی هوشمند,ویژگیهای پارچه هوشمند,کاربردهای پارچه هوشمند

پارچه های رصد کننده سلامت/ قابلیت شارژ در زمان شستشو با ماشین لباسشویی
یک شرکت فرانسوی پارچه جدیدی عرضه کرده است که می تواند وضعیت سلامت و میزان خستگی فرد را تحت نظر بگیرد. این پارچه که توسط شرکت Cityzen Sciences عرضه شده، جایزه ابتکارات بهداشت روزانه نمایشگاه CES 2014 را به خاطر ساخت پارچه حسی هوشمندی که میکرو حسگرهایی که در آن بافته شده، دریافته کرده است.


گیلبرت رویلون مدیر بخش بین المللی Cityzen Sciences می گوید این پارچه حسی هوشمند، گرمای بدن، میزان تنفس، ضربان قلب و همچنین حرکات فرد را از طریق GPS می خواند.

از این پارچه می توان برای تولید انواع پوشاک از جمله تی شرت، دستکش، شلوار استفاده کرد. این پارچه هوشمند جدید که ترکیبی است از حسگر، الیاف، توزیع کننده های محاسبات و انتقال دهنده ای که با یک باتری کوچک کار می کند از طریق یک دستگاه کوچک به طور زمان واقعی به تلفن هوشمند مرتبط می شود.

 

تلفن هوشمند از اپلیکیشنی استفاده می کند که داده ها را از این پارچه گرفته، ذخیره سازی و تحلیل می کند و نشان می دهد آیا فرد کاربر خسته یا پر استرس است و یا در آستانه سکته قلبی قرار دارد؟ این اپلیکیشن های به طور واضح  برای افرادی طراحی شده و مناسب است که خود را در شرایط و وضعیت دشوار می بینند مانند ورزشکاران و سربازان.
پارچه های حسی هوشمند را که احتمالا 30 تا 40 درصد بیش از پارچه های معمولی هزینه دارند ،می توان به خیال راحت با استفاده از ماشین لباسشویی شست و اتوکشی کرد.


وقتی نسخه های رقابتی تر این پارچه ساخته شود می توان حسگرهای دیگری را نیز به آن افزود. اطلاعاتی مانند اکسیژن خون، میزان هوای ورودی و خروجی ریه ها در تنفس عادی و شاید میزان قند خون می تواند چنین پارچه هایی را برای  نظارت روزانه سلامت افراد به یک سیستم ضروری تبدیل کند.
شاید هوشمند ترین بخش این پارچه حسی هوشمند هنوز عرضه نشده است ؛ چرا که این شرکت در حال کار بر روی سیستم شارژ کننده ای برای پارچه است که بیشترین انرژی خود را در زمان شستشوی پارچه به دست می آورد.احتمالا این پارچه های حسی هوشمند اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می شود.

منبع: mehrnews.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------