چرا طراحی جلد کتاب باید جذاب باشد؟طراحی جلد کتاب,طراحی جذاب جلد کتاب,آیتم های مهم در طراحی جلد کتاب

طراحی جلد کتاب

 

طراحی جلد کتاب به اندازه ویترین یک مغازه مهم است. طراحی یک جلد را انتخاب طرح یا عکس و همچنین قرار دادن عناصر مهم مانند عنوان کتاب، نام پدیدآور، نام ناشر و غیره بر روی جلد تعریف می کنند. شما وقتی می خواهید خرید کنید، ابتدا که در خیابان ها و پاساژها به قصد خرید چرخ می زنید، چیزی که توجه شما را جلب می کند ویترین مغازه ها است. در واقع، نوع چیدمان اجناس در پشت ویترین به شما می گوید که چیز چشم گیری در داخل مغازه و قفسه ها در انتظار شما است. 

 

طرح جلد هم ویترین کتاب است. وقتی مخاطب یک کتاب را با چشم خریدار می بیند، اولین چیز طرح جلد است که او را جذب خود می کند، بعد توجه او به نام کتاب و نام پدیدآور جلب می شود. 

 

آیتم های مهم در طراحی جلد کتاب

در طراحی جلد کتاب آیتم های متعددی باید مورد توجه قرار گیرند. این آیتم ها عبارت اند از :

اندازه کتاب در طراحی آن بسیار مؤثر است. این که قطع کتاب رحلی، رقعی، وزیری، جیبی یا پالتویی باشد آیتمی است که در طراحی باید مد نظر قرار گرفته شود. 

 

طراحی کتاب باید با توجه به عنوان صورت گیرد. به طور حتم، یک کتاب علمی یا دانشگاهی با یک کتاب شعر یا رمان بسیار متفاوت است. عناصری که در کتاب های جدی به کار گرفته می شود، با عناصری که در یک کتاب داستان به کار می رود، با هم فرق دارد. 

 

انتخاب عکس، رنگ و فونت برای نوشته ها نیز با در نظر گرفتن محتوای کتاب صورت می گیرد. گاهی طراح تشخیص می دهد که با حروف عنوان کتاب بازی و از تایپوگرافی استفاده کند و گاهی با استفاده از عکس های واقعی یا تصاویر ساده و مینی مال دست به طراحی جلد می زند. 

 

علاوه بر روی جلد، پشت جلد نیز نیاز به طراحی دارد. گاهی طرح روی جلد و پشت جلد کاملاً از هم مجزا و در مواردی نیز طرح پشت جلد در ادامه طرح روی جلد است. در کتاب هایی که نیاز است طرح پشت جلد با عکس نویسنده، شاعر یا رمان نویس مزین می شود. البته متن پشت جلد نیز نیاز دارد که در جای خودش قرار گیرد. 

 

آیتم مهم دیگر در طراحی جلد کتاب عطف آن است. عطف بخشی است بین روی جلد و پشت جلد که صفحات داخلی کتاب در صحافی داخل آن قرار می گیرند. تعیین عطف به نوع صحافی کتاب و گرماژی که برای کاغذ چاپ استفاده می شود وابسته است. 

 

تاثیر طراحی جلد در فروش,طراح جلد کتاب,پیدا کردن طراح جلد کتاب

طراحی جلد

 

طراحی جلد چقدر در فروش کتاب مؤثر است؟

شاید این سؤال برای شما به عنوان یک مؤلف یا مترجم مطرح شود که طراحی جلد در فروش کتاب مؤثر است یا خیر؟ پاسخ این پرسش را زمانی متوجه می شوید که در جایی مثل نمایشگاه کتاب چرخ می زنید و به کتاب ها نگاه می کنید. برخی از کتاب ها تنها به دلیل طراحی جلدشان از روی پیش خوان غرفه ها برداشته می شوند. مثلاً جلد یک کتاب به رنگ قرمز می تواند دست خریدار و مخاطب کتاب را به سوی خود بکشاند. 

 

البته در بعضی از کتاب ها هم ممکن است طراحی که روی جلد کتاب انجام می گیرد، اهمیتی نداشته باشد. مانند کتاب های درسی دانشگاهی که جلد کتاب به هر شکلی که باشد، دانشجویان باید آن را تهیه و مطالعه کنند. 

 

اما وقتی شما به عنوان یک مؤلف یا مترجم کتاب خود را دست دیگران می دهید، اولین چیزی که آنها می بینند، جلد کتابتان است. وقتی شما یک طراحی حرفه ای برای جلد خود داشته باشید، در همان نگاه ابتدایی مخاطبان، متوجه می شوید تأثیری که باید را روی آنها گذاشته اید. در ایران تایپیست، طراحانی هستند که می توانند افراد با هر سطح توقعی را راضی کنند.

 

چطور طراح جلد کتاب پیدا کنیم؟

حالا که به اهمیت جلد کتاب پی بردید، این سؤال برای شما پیش می آید که چطور طراح جلد کتاب پیدا کنید، که بتواند همه این کارها را برایتان انجام دهد. تنها گرافیست های حرفه ای و با تجربه هستند که می دانند یک جلد کتاب خوب چه ویژگی هایی دارد. تنها کسی که به نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ آشنایی دارد و می داند چگونه از ابزارهای آنها استفاده کند، توانایی طراحی ندارد. بلکه این کار به شناخت رنگ ها و داشتن هنر نیازمند است.

 

برای این که بتوانید یک طراح جلد کتاب پیدا کنید، می توانید از مراکزی که سال ها است در زمینه چاپ کتاب فعالیت دارند و می دانند نیاز بازار و مخاطب چیست، کمک بگیرید. یکی از این مراکز ایران تایپیست است که با استخدام طراحان خبره پاسخ گوی نیاز شما خواهد بود.

 

برای این کار می توانید حضوری به دفتر آنها  تهران بروید یا به صورت آنلاین و طی چند مرحله سفارش خود را ثبت کنید. ابتدا در سایت ثبت نام کنید. سپس به بخش سفارش طراحی جلد بروید و بعد از صدور فاکتور زیر 10 دقیقه برای شما، می توانید برای ادامه کار تصمیم گیری کنید. بعد از پرداخت بخشی از مبلغ، طراحی جلد کتاب برای شما آغاز خواهد شد.  

 

طراحی جلد کتاب با اتود رایگان,نمونه جلدهای طراحی شده,گرافیست های طراحی جلد کتاب

طراح جلد کتاب

 

 

طراحی جلد کتاب با قیمت خوب

نیاز شما به طراحی جلد کتاب یک بحث ماجرا است و در سوی دیگر انجام دادن طراحی جلد با قیمت خوب و مناسب است. گرافیست ها به طور معمول برای کارهایی که انجام می دهند از تعرفه ای که انجمن گرافیست ها برایشان مشخص کرده است، تبعیت می کنند. 

 

گاهی این مبلغ ها ممکن است از نظر برخی زیاد باشد، اما این نکته را نیز باید مد نظر داشت که شما برای چه کتابی طراح جلد می خواهید. اگر قرار است کتاب شما وارد بازار شود و به دست خریداران برسد، شما می توانید هزینه زیادی را بابت طرح جلد بکنید و امید داشته باشید که این مبلغ بعد از فروش به شما برگردانده شود. اما اگر می خواهید چاپ کتاب از پایان نامه انجام دهید تا بتوانید از آن برای رزومه خود استفاده کنید، باید به دنبال جایی باشید که این کار را به صورت حرفه ای و ماهرانه و با در نظر داشتن نیازتان انجام دهد. ایران تایپیست می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در این مؤسسه، گرافیست های زیادی مشغول کار هستند که به طور قطع فرد متناسب با نیازی که شما برای طراحی جلد کتاب دارید، در میان آنها یافت خواهد شد.  

 

آیتم های مهم در طراحی جلد کتاب,تاثیر طراحی جلد در فروش,طراح جلد کتاب,پیدا کردن طراح جلد کتاب

طراحی کتاب

 

طراحی جلد کتاب با اتود رایگان

گرافیست ها طراحی جلد کتاب را با اتود شروع می کنند. یعنی وقتی سفارش خود را ثبت می کنید، طراح برای شما با توجه به کتاب، توضیحات شما و نیازتان یک نمونه طراحی می کند که به آن اتود گفته می شود. برخی از طراحان برای اتودهای اولیه طراحی هزینه دریافت می کنند. به دلیل این که برای این کار زمان صرف می کنند و حتی اگر اتودها مورد پسند و مطابق با ذائقه سفارش دهنده نیز نباشد. اما در ایران تایپیست طراحانی کار می کنند که بابت اتود طراحی هزینه ای نمی گیرند. اگر شما هم قصد دارید از این مزیت برخوردار شوید، می توانید به این نشانی WWW.IRANTYPIST.COM مراجعه کنید و درخواست خود را به آنها اعلام کنید. طراحان سفارش شما را در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه برایتان انجام خواهند داد. در همین نشانی می توانید نمونه جلدهای طراحی شده در این مرکز را ببینید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,تبلت و کتابخوان ، لپ تاپ ،کامپیوتر، لوازم جانبی(کامپیوتر - لپ تاپ - تبلت)

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024