راهکارهایی برای جلب توجه کاربران به اپلیکیشن شما/روش های افزایش نصب اپلیکیشنروش های افزایش نصب اپلیکیشن, راهکارهای افزایش نصب اپلیکیشن,راههای افزایش نصب اپلیکیشن

راههای افزایش نصب اپلیکیشن

 

چگونه تعداد دانلودهای اپلیکیشن خود را افزایش دهید

یکی از دغدغه‌های برنامه‌نویسان، داشتن تعداد نصب بالای اپلیکیشن است. زیرا یکی از دلایل موفقیت اپلیکیشن‌ها، افزایش نصب و استفاده از آنها توسط کاربران می‌باشد. در این مطلب از بیتوته سعی کرده ایم راهکارهایی را ارائه دهیم تا بتوانید محبوبیت اپلیکیشن خودتان را افزایش دهید.

چالش‌های اصلی طراحی و توسعه برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای موبایل نوشته می‌شوند، بعد از عرضه آنها شروع می‌شود. برای موفقیت بیشتر برنامه‌هایتان، باید یک استراتژی درست تبلیغاتی داشته باشید تا بتوانید کاربران موردنظر خودتان را جذب نمایید و آنها را حفظ کنید.

 

راهکارهای افزایش دانلود و نصب اپلیکیشن

بهتر است بدانید که در حال حاضر در حدود سه میلیون اپلیکیشن موبایلی در google play و دو میلیون برنامه در App Store و 57 هزار برنامه در کافه‌بازار وجود دارد. اگر شما هم قصد دارید اپلیکیشن جدیدی بنویسید بهتر است یاد بگیرید چگونه می‌توانید نظر کاربران را برای استفاده و نصب برنامه‌تان جلب کنید.

 

انتخاب نام جذاب و جالب برای اپلیکیشن

اولین چیزی که کاربران با آن مواجه می‌شوند نام اپلیکیشن است؛ ازاین‌رو نام برنامه باید طوری جذاب باشد تا کاربران را ترغیب به دانلود آن نماید. البته فراموش نکنید که نام اپلیکیشن در عین خاص بودن باید باهدف برنامه و کاری که انجام می‌دهد کاملاً مرتبط باشد. در هنگام انتخاب نام برای برنامه‌تان بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

• هرگز از نام‌های تکراری استفاده نکنید. قبل از انتخاب نام برنامه، در اینترنت جستجو نمایید.

• بهتر است از نام‌های کوتاه و به‌یادماندنی استفاده کنید. همچنین نام برنامه‌تان باید املای آسانی داشته باشد.

• نام اپلیکیشن باید ارزش و اعتبار آن را پوشش دهد.

 

روش های افزایش نصب اپلیکیشن, راهکارهای افزایش نصب اپلیکیشن, انتخاب نام جذاب برای اپلیکیشن

انتخاب نام جذاب برای اپلیکیشن یکی از روش های افزایش نصب اپلیکیشن

 

طراحی آیکون منحصربه‌فرد

با حجم زیادی که اپلیکیشن دارند داشتن یک آیکون منحصربه‌فرد باعث می‌شود تا برنامه شما بیشتر در ذهن کاربران حک شود. سعی کنید هرگز از آیکون‌های مشابه، با برنامه‌های دیگر استفاده نکنید؛ زیرا امکان دارد کاربران برنامه‌ها را اشتباهی دانلود نمایند. برای ایجاد آیکون بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

• آیکونی طراحی کنید که راه‌حل یا خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن را نشان می‌دهد.

• برای برنامه یک پرسونا بسازید.

• اگر می‌خواهید از حرف اول برنامه استفاده کنید و آن را به آیکون اپلیکیشن تبدیل کنید بهتر است در طراحی آن خلاقیت بیشتری بکار ببرید.

• استفاده از تصاویر جذاب تا در ذهن مخاطب تأثیرگذار باشد.

 

بهینه‌سازی صفحه اپلیکیشن (ASO) در آپ استور

هر زمانی که صحبت از راه‌های افزایش نصب اپلیکیشن می‌شود، بهینه‌سازی صفحه آن در اپ‌استورها اولین چیزی است که در ذهنمان خطور می‌کند. در واقع  بدون بهینه‌سازی صفحه اپلیکیشن و شناسایی دقیق مخاطب به هدف خودتان نخواهید رسید. البته نتیجه خوب مستلزم تلاش مستمر می‌باشد.

 

همان‌طور که وب‌سایت‌ها برای دیده شدن به موتورهای جست‌وجو نیاز دارند، اپلیکیشن‌ها هم برای بالا بردن رتبهٔ خودشان نیاز دارند تا جایگاه خوبی در نتایج جست‌وجوی اپ‌استورها پیدا کنند. به یاد داشته باشید که اغلب کاربران بین ۳ تا ۶ ثانیه تصمیم به دانلود اپلیکیشن می‌کنند؛ بنابراین برای حل این دو چالش به بهینه‌سازی صفحه اپلیکیشن نیاز دارید.

 

انتخاب کلمات کلیدی درست، داشتن محتوای جذاب و مناسب، تحلیل رقبا، ترغیب کاربران برای نظر دادن و... کارهایی است که می‌توانید با انجام دادن آنها باعث بهینه‌شدن صفحه آپ خود در استورها شوید و کاربران را مجاب به ویزیت صفحه خود نمایید.

 

روش های افزایش نصب اپلیکیشن, راهکارهای افزایش نصب اپلیکیشن, بهینه سازی صفحه اپلیکیشن

بهینه سازی صفحه اپلیکیشن یکی از روش های افزایش نصب اپلیکیشن

 

استفاده اصولی از کیوردها

اپلیکیشن‌هایی که از کلمه‌های کلیدی مرتبط در نام و توضیحات خود استفاده می‌کنند، شانس بیشتری برای دیده‌شدن و به‌تبع آن دانلود دارند. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی خواهید فهمید که چه کلمه‌ها و عبارت‌هایی برای اپلیکیشن شما مناسب هستند. با استفاده به جا و درست از کلمات کلیدی در صفحه اپلیکیشن خود می‌توانید بیشتر دیده شوید.

 

برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی را پیدا کنید بهتر است از پیشنهادهای آپ استورها استفاده کنید. البته سرزدن به صفحات رقبای خودتان هم خالی از لطف نیست. به‌طورکلی سعی کنید از کلمات کلیدی کوتاه برای کسب رتبه بالاتر استفاده کنید.   

 

آپلود اپلیکیشن در اپ‌استورهای معروف

یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال مؤثرترین راه‌های افزایش نصب اپلیکیشن، حضور در اپ‌استورهای مختلف می‌باشد، زیرا با این کار شانس بیشتری برای دیده شدن خواهید داشت. اکثر برنامه‌های ایرانی در اپ استورهایی مانند مایکت، بازار و... بارگذاری می‌شوند. سعی کنید اپلیکیشن خود را در اپ‌استورهای خارجی مانند اپل، گوگل بارگذاری کنید زیرا با بارگذاری در این اپ‌استورها شانس بیشتری برای دیده‌شدن خواهید داشت.

 

روش های افزایش نصب اپلیکیشن, راهکارهای افزایش نصب اپلیکیشن, تبلیغات در رسانه های اجتماعی

تبلیغات در رسانه های اجتماعی یکی از روش های افزایش نصب اپلیکیشن

 

استفاده حداکثری از کلمات کلیدی

با توجه به اینکه نقش کلمات کلیدی در بالا بردن رتبه صفحه شما بسیار مهم است در نتیجه بهتر است تاحدامکان از بیشترین تعداد کلمات کلیدی استفاده کنید. البته در تمامی استورها محدودیت‌هایی از نظر تعداد استفاده از این کلمات وجود دارد. برای موفق شدن در این کار به نکات زیر توجه کنید:

• از کلمات کلیدی تکراری استفاده نکنید: به جای استفاده از کلمات تکراری بهتر است برای توجه بیشتر مخاطبان و جذب آنها، از کلیدواژه‌های مختلف استفاده کنید.

 

• استفاده از اعداد: برای اینکه محدودیت کاراکترهای اعمال شده توسط اپ‌استورها را مدیریت نمایید بهتر است اعداد را با رقم بنویسید. 

 

• عبارت‌ها را به صورت مفرد به کار ببرید: اگر از کلمات به‌صورت مفرد استفاده کنید در تعداد کاراکترها صرفه‌جویی  می‌کنید. مثلاً به جای نوشتن "بازی‌ها بنویسید بازی " این کار باعث می‌شود کاراکترهای کمتری استفاده کنید.

 

• از کاما به جای فاصله استفاده کنید: برای اینکه بتوانید کلمات بیشتری را در صفحه اپلیکیشن خود بکار ببرید بهتر است به جای فاصله یا Space که باعث هدررفتن تعداد کاراکترها می‌شود از کاما بین کلمات استفاده نمایید. 

 

استفاده از تصاویر، اسکرین‌شات و ویدئو

برای راهنمایی بهتر و آشنایی مخاطبان با اپلیکیشن خودتان، بهتر است در بخشی که باید توضیحاتی درباره اپلیکیشن خودتان بدهید از تصاویر و ویدئو استفاده کنید. بخصوص استفاده از اسکرین‌شات‌ها از محیط برنامه می‌تواند برای کاربران بسیار جذاب و آموزنده باشد. با ارائه تصویر و ویدئو به‌سادگی می‌توانید نظر مخاطبان را برای نصب اپلیکیشن به خود جلب نمایید. سعی کنید بهترین و جذاب‌ترین اسکرین‌شات را در ابتدای کارنمایش دهید.

 

روش های افزایش نصب اپلیکیشن, راهکارهای افزایش نصب اپلیکیشن, استفاده از آیکن جذاب

استفاده از آیکن جذاب یکی از روش های افزایش نصب اپلیکیشن است

 

آپدیت مداوم اپلیکیشن و رفع باگ‌ها

برای راضی نگه‌داشتن مخاطبان خود سعی کنید به طور مداوم اپلیکیشنتان را آپدیت کنید. برخی از افراد صرفاً اپلیکیشن‌هایی را نصب می‌کنند که همواره آپدیت ارائه می‌دهند و برنامه را بهبود می‌بخشند. پس سعی کنید با اضافه کردن امکانات جدید به اپلیکیشن خود و به‌روزرسانی آن، نواقص قبلی را رفع کنید و بر قابلیت نسخه جدید بیفزایید و آن را به‌روزتر نمایید تا بتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.

 

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های مختلف

برای افزایش نصب اپلیکیشن بهتر است در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب مانند اینستاگرام، تلگرام و... تبلیغات انجام دهید. حتی در برخی از این شبکه‌ها می‌توانید لینک دانلود برنامه را قرار دهید. این کار تا حد بسیار زیادی باعث افزایش نصب اپلیکیشن می‌شود.

 

تبلیغات بر روی صفحات وب‌سایت‌ها هم گزینه خوبی برای افزایش دانلود اپلیکیشن می‌باشد. در صفحات وب می‌توانید تبلیغ برنامه را به‌صورت نقد و بررسی اپلیکیشن در قالب مقاله به همراه لینک دانلود قرار دهید و یا از تبلیغات بنری در وب‌سایت‌های پرمخاطب استفاده کنید.

 

درخواست امتیازدهی از کاربران

کاربران در هنگام انتخاب یک اپلیکیشن برای نصب، بیشتر به توصیه‌های دوستان و یا نظرات و امتیازدهی دیگران به آن محصول، اعتماد می‌کنند. در نتیجه اگر نظرات کاربران و امتیازدهی آنها به برنامه، مثبت باشد مطمئناً نقش مؤثری در افزایش دانلود اپلیکیشن شما خواهد داشت.

 

همچنین تعداد نظرات مثبت و رتبه‌بندی بالاتر، جایگاه برنامه شما را در فهرست فروشگاه ارائه‌دهنده آن، ارتقا می‌دهد. برای اینکه کاربران نظر خودشان را ثبت نمایند به موارد زیر توجه کنید:

• با اعلان نوتیفیکیشن و یا اعلان دوره‌ای، از کاربران تقاضا کنید به اپلیکیشن شما امتیاز دهند.

• برای اینکه نتیجه مثبتی بگیرید حتماً به زمان‌بندی اعلان توجه نمایید.

• به نظرات منفی توجه کنید و سعی کنید ایرادات اپلیکیشن را رفع کنید.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------