استفاده از لپ‌تاپ به‌عنوان نمایشگر دومدو نمایشگر را به یک کامپیوتر وصل کنیم

 

می‌خواهید رایانه خود را به دو نمایشگر مجهز کنید، اما فقط یک نمایشگر در اختیار دارید؟ اگر فقط یک لپ‌تاپ نیز در اختیار داشته باشید می‌توانید به کمک این ترفند بدون نیاز به کابل، از نمایشگر لپ‌تاپ خود به‌عنوان دومین نمایشگر کمک گرفته و تصویری بزرگ‌تر داشته باشید. 

 

برای استفاده از این ترفند کافی است هر دو رایانه (لپ‌تاپ و یک لپ‌تاپ یا رایانه دیگر) در یک شبکه وای‌فای یکسان قرار گرفته باشند و هر دو نیز به ویندوز 10 مجهز باشند.

در لپ‌تاپ دوم که قصد دارید از نمایشگر آن استفاده کنید روی گوی ویندوز کلیک کرده و عبارت Projecting را تایپ کنید. سپس از فهرست نتایج جست‌وجو روی گزینه Projecting to this PC کلیک کنید.

 

نکته: چنانچه در صفحه اشاره شده با پیام This device doesn’t support receiving Miracast مواجه شدید به این معناست که لپ‌تاپ شما از فناوری موردنیاز برای دریافت تصویر به‌صورت بی‌سیم پشتیبانی نمی‌کند.

 

در ادامه از بخش اول گزینه Always Off را به یکی از گزینه‌های Available everywhere یا

Available everywhere on secure networks تغییر دهید.

 

برای امنیت بیشتر، گزینه Require PIN for pairing را نیز فعال کنید.

 

استفاده همزمان دو یا چند مانیتور

 

حالا باید سراغ رایانه اول بروید که قصد دارید تصویرش را به نمایشگر لپ‌تاپ منتقل کنید. روی این رایانه کلیدهایWindows+P را فشار داده و از منوی باز شده روی لینک Connect to a wireless display در پایین صفحه کلیک کنید.

 

پس از مشاهده نام نمایشگر مرتبط با لپ‌تاپ خود، آن را از فهرست موجود انتخاب و با ثبت پین‌کد اتصال، عملیات اتصال را تائید کنید.

 

اکنون تصویر رایانه اول روی نمایشگر لپ‌تاپ به‌صورت آینه‌ای (Mirror) پخش می‌شود. در صورت نیاز به افزایش فضای تصویر و تقسیم فضا میان دو نمایشگر باید در رایانه اصلی خود عبارت Change display settings را جست‌وجو کرده و روی گزینه یافته شده با همین عنوان کلیک کنید.

 

منوی Multiple Displays را باز کرده و Extend these displays را انتخاب کنید.

 

روی صفحه هشدار به‌نمایش درآمده گزینه Keep changes را انتخاب کنید و از تقسیم فضا بین دو نمایشگر لذت ببرید.

 

نکته: برای قطع اتصال بین دو نمایشگر کافی است روی رایانه اصلی کلیدهای Windows+P را فشار دهید و از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Disconnect را انتخاب کنید.

 

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------