آموزش مشاهده ی لیست لینک های باز شده در اینستاگرامکار با اینستاگرام, روش مشاهده ی لیست لینک های باز شده در اینستاگرام, دیدن لیست لینک های بازشده اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی در جهت اشتراک گذاری محتوا است

 

دیدن لینکهای باز شده در اینستاگرام و حذف حافظه موقت 

اینستاگرام شبکه ای اجتماعی در راستای اشتراک گذاری فیلم و تصویر کاربران است که تحت مالکیت فیس بوک قرار دارد. این نرم افزار برای گوشی های اندروید، آی او اس و مایکروسافت ویندوز در دسترس است. یکی از قابلیت های مهم اینستاگرام، گردآوری فعالیت های کاربر در راستای ارائه ی محتوای مورد پسند، جمع آوری لینک های باز شده در بخش فعالیت های اینستاگرام است.

مقدمه ای از اپلیکیشن اینستاگرام 

اینستاگرام به عنوان شبکه ای اجتماعی در راستای اشتراک گذاری عکس و ویدئو در صنعت نرم افزار گوشی های اندروید، مایکروسافت ویندوز و آی او اس کاربرد دارد. دفتر مرکزی این اپلیکیشن اجتماعی در شهر سان فرانسیسکو واقع در کالیفرنیای ایالات متحده ی آمریکا تحت مالکیت فیس بوک قرار دارد. 

 

برجسته ترین قابلیت اینستاگرام اشتراک گذاری عکس و ویدئو از اینستاگرام به شبکه های اجتماعی توییتر، فیلکر، فیس بوک و تامبلر است. 

زمانی که کاربران اینستاگرام به مشاهده ی عکس و فیلم به وسیله ی لینک می پردازند، لینک دارای محتوا در مرور گر وب اینستاگرام گشوده می شود. یکی از قابلیت های مهم اینستاگرام، جمع آوری اطلاعات و فعالیت های کاربر در بخش سرور های اپلیکیشن است.

 

اکثر شبکه های اجتماعی با جمع آوری داده ها و فعالیت های کاربر سعی می کنند تا بر اساس علایق و نیاز های وی مطالب یا تبلیغات را به نمایش بگذارند. 

بدین جهت اینستاگرام فعالیت های کاربران را در یک مکان واحد گرد آوری می کند که به کاربر امکان مشاهده ی سوابق لینک های نمایش، سوابق جست و جو، شرکت در نظر سنجی، استفاده از ایموجی های اسلایدر و... را ارائه می دهد. 

 

لازم به ذکر است نرم افزار اینستاگرام برای 36 زبان مختلف اعم از انگلیسی، فارسی، آلمانی، چینی، کره ای، پرتغالی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی در دسترس است. 

در ادامه ی مبحث روش مشاهده ی لیست لینک های نمایشی، پنهان سازی یک لینک از فهرست فعالیت های اینستاگرام، پنهان سازی تمام لینک های باز شده و پاک سازی لینک های اجرا شده از حافظه ی پنهان اینستاگرام را شرح می دهیم. 

 

پاک سازی حافظه ی پنهان اینستاگرام, مشاهده لینک های باز شده در اینستاگرام, دیدن لینکهای باز شده در اینستاگرام

اینستاگرام یک برنامه اجتماعی، تحت مالکیت فیس بوک است

 

روش مشاهده ی لیست لینک های باز شده در اینستاگرام

مرحله ی اول

برای دیدن لیست لینک هایی را که در اینستاگرام باز کرده اید، ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. در قسمت آیکون های موجود در پایین صفحه با ضربه بر روی نماد پروفایل وارد بخش پروفایل اینستاگرام شوید. 

 

مشاهده لینک های باز شده در اینستاگرام, دیدن لینکهای باز شده در اینستاگرام, اینستاگرام

برای مشاهده لینک های باز شده وارد حساب خود شوید و به قسمت پروفایل بروید

 

مرحله ی دوم

آیکونی سه خطی در قسمت بالایی صفحه پروفایل تعبیه شده است. این آیکون بسته به زبان گوشی در جهت راست یا چپ قرار دارد. با فشردن بر روی آیکون سه خطی یا همبرگری، لیستی مشمول تنظیمات، فعایلت ها، ذخیره ها، دوستان صمیمی و ... نمایش داده می شود. 

برای مشاهده ی لینک های باز شده بر روی گزینه ی "Your Activity" کلیک کنید تا صفحه ی فعالیت های کاربر نمایان شود. 

 

 برنامه اینستاگرام, نرم افزار اینستاگرام, آموزش اینستاگرام

روی آیکون سه نقطه در سمت چپ کلیک کنید و گزینه Your Activity انتخاب کنید

 

مرحله ی سوم

با باز شدن صفحه ی "Your Activity" دو بخش شامل پیوند یا "LINKS" و "TIME" نمایش داده می شود. در قسمت "LINKS" لیست لینک های باز شده در دسترس کاربر قرار می گیرد. 

بدین جهت کاربران می توانند با لمس لینک مورد نظر وارد صفحه ی مخصوص شوند. 

 

کار با اینستاگرام, روش مشاهده ی لیست لینک های باز شده در اینستاگرام, دیدن لیست لینک های بازشده اینستاگرام

با لمس قسمت لینک می توانید لینک های باز شده را مشاهده کنید

 

نحوه ی پنهان کردن لینک از لیست فعالیت های کاربران در اینستاگرام

فیس بوک در بخش لینک های اینستاگرام قابلیتی تعبیه کرده است که به کاربر اجازه ی پنهان سازی یک لینک را می دهد. برای این منظور کاربران می توانند بر روی لینک مورد نظر به مدت چند ثانیه، انگشت خود را نگه دارند. در طی این فرایند یک پیام دربردارنده ی ضوابط پنهان کردن لینک نمایش داده می شود. 

 

کاربر می تواند با انتخاب گزینه ی "Hide" در راستای پنهان سازی لینک از لیست فعالیت اقدام نماید. 

بهتر است بدانید با پنهان کردن لینک، اطلاعات لینک منتخب در تاریخچه ی سرور اینستاگرام دچار تغییراتی اعم از حذف نمی شود. با پنهان کردن لینک، تنها لینک از صفحه ی فعالیت از نظر پنهان می گردد. 

 

فیس بوک به وسیله ی قابلیت پنهان سازی لینک در خصوص شخصی سازی تبلیغات کاربر در گروه نرم افزار های موجود در فضای مجازی استفاده می کند.

 

کار با اینستاگرام, روش مشاهده ی لیست لینک های باز شده در اینستاگرام, دیدن لیست لینک های بازشده اینستاگرام

با انتخاب گزینه Hide می توانید یکی از لینک های باز شده را پنهان کنید

 

نحوه ی پنهان سازی کلیه لینک ها از تاریخچه ی فعالیت در اینستاگرام 

در قسمت بالایی صفحه ی فعالیت های اینستاگرام گزینه ای با عنوان "Hide History" قرار دارد که در خصوص پنهان سازی کل تاریخچه ی لینک در بخش فعالیت های کاربر مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

شما می توانید با انتخاب گزینه ی "Hide History" در راستای پنهان سازی تمام لینک های بخش فعالیت اینستاگرام اقدام کنید. توجه داشته باشید حتی با وجود عدم مشاهده ی لینک ها در بخش فعالیت، کاربر می تواند با مراجعه به بخش " Downloading a copy of your Instagram data" به مشاهده ی تاریخچه ی لینک ها بپردازد. 

 

بدین جهت گزینه ی" Hide History" ممنوعیتی برای ورود کاربر به وسیله ی لینک در مرور گر اینستاگرام ایجاد نمی کند. پس از اتمام فرایند پنهان سازی، لینک های جدید در لیست پیوند ها نمایان می شوند. 

 

 دیدن لیست لینک های بازشده اینستاگرام, پاک سازی حافظه ی پنهان اینستاگرام, مشاهده لینک های باز شده در اینستاگرام

اگر بخواهید همه لینک ها را پنهان کنید این گزینه برای شما نمایش داده می شود

 

نحوه ی پاک سازی حافظه ی پنهان اینستاگرام

کاربران می توانند در اپلیکیشن اینستاگرام، حافظه ی پنهانی را که در بخش مرورگر داخلی برنامه ی اینستاگرام ذخیره شده است را پاک سازی نمایند. 

برای تکمیل روند پاک سازی لینک های موجود در حافظه ی پنهان ابتدا در بخش پروفایل، منوی سه خطی را انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه ی " Settings" وارد بخش تنظیمات و " Account " شوید. 

 

در میان گزینه های متعدد نمایش داده شده، وارد تنظیمات مرور گر با عنوان " Browser Settings" شوید. در طی این فرایند صفحه ای در خصوص پاک کردن حافظه ی پنهان و کوکی ها وجود دارد که شامل تمام لینک های صفحات وب مشاهده شده در اپلیکیشن اینستاگرام است. 

در قسمت جانبی " Browsing Data" گزینه ای با عنوان " Clear" تعبیه شده است. شما می توانید با فشردن دکمه ی آبی " Clear" روند پاک سازی حافظه ی پنهان را تکمیل کنید. 

 

مشاهده لینک های باز شده در اینستاگرام, دیدن لینکهای باز شده در اینستاگرام, اینستاگرام

با فشردن دکمه Clear میتوانید حافظه پنهان لینک های باز شده را حدف کنید

 

جمع بندی مطالب

همانطور که بیان کردیم اینستاگرام یکی از اپلیکیشن های اجتماعی برای اشتراک گذاری تصاویر و فیلم است که تحت مالکیت فیس بوک قرار دارد. 

یکی از قابلیت های اینستاگرام جمع آوری فعالیت های کاربر در حیطه ی مشاهده ی لینک ها است. در واقع اینستاگرام به منظور ارائه ی تبلیغات و پست های مورد علاقه ی کاربر فعالیت های وی را جمع آوری می کند. 

 

بهتر است بدانید لینک های نمایشی توسط کاربر در بخش " Your Activity" ذخیره می گردد. 

بدین ترتیب در صورتی که قصد دارید به مشاهده ی لینک های باز شده در اپلیکیشن اینستاگرام بپردازید، ابتدا وارد نرم افزار شوید و در قسمت آیکون های موجود در پایین صفحه وارد بخش پروفایل شوید.

 

در بالای صفحه، آیکونی سه خطی قرار دارد. با انتخاب آیکون سه خطی لیستی از بخش های مختلف اینستاگرام نمایش داده می شود. شما می توانید به منظور مشاهده ی لینک های باز شده گزینه ی " Your Activity" را انتخاب کنید و در بخش "LINKS" به مشاهده ی لینک هایی که تاکنون در اینستاگرام باز کرده اید، بپردازید. 

 

علاوه بر این کاربران می تواند با انتخاب یک لینک به صورت دلخواه وارد صفحه ی مختص لینک شود. 

از سری قابلیت های دیگر اینستاگرام می توان به پنهان سازی یک لینک، پنهان سازی تمام لینک های باز شده، پاک سازی فعالیت های اینستاگرام، اشتراک گذاری پست تصویری و فیلم از طریق اینستاگرام به شبکه های مختلف اجتماعی اعم از فیس بوک، توییتر، فیلکر و تامبلر اشاره کرد. 

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------