Google Bard: هوش مصنوعی گوگل که می تواند دنیای ما را متحول کندگوگل بارد, گوگل بارد فارسی, چت گوگل بارد

چت گوگل بارد

 

نحوه استفاده از Google Bard به عنوان یک ابزار تحقیق

در این مقاله از بیتوته، ما به معرفی گوگل بارد، یک مدل زبانی بزرگ (LLM) که توسط گوگل ساخته شده است، می پردازیم. بارد می تواند متن تولید کند، زبان ها را ترجمه کند، انواع مختلف محتوای خلاقانه بنویسد و به سوالات شما پاسخ دهد.

گوگل بارد یک مدل زبانی بزرگ (LLM) است که توسط گوگل ساخته شده است. این یک مدل یادگیری ماشینی است که بر روی مجموعه داده عظیمی از متن و کد آموزش دیده است. بارد می تواند متن تولید کند، زبان ها را ترجمه کند، انواع مختلف محتوای خلاقانه بنویسد و به سوالات شما را پاسخ دهد. هنوز در حال توسعه است، اما یاد گرفته است که انواع کارهای مختلف را انجام دهد.

 

گوگل بارد شبیه به سایر ابزارهای تولید متن مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT است ، اما قرار است قدرت جستجوی Google (جایی که بیشتر وقتمان را در آن می گذرانیم) در یک ربات مکالمه قرار دهد. 

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی, گوگل بارد یک مدل زبانی بزرگ است

گوگل بارد یک مدل زبانی بزرگ است

 

Google Bard چیست؟

Google Bard یک چت ربات هوش مصنوعی است که می‌تواند به سؤالات (یا درخواست‌های ) کاربر در مورد هر موضوعی با «درکی» تقریباً شبیه انسان پاسخ دهد. وظایف مبتنی بر متن مانند ایجاد اشکال مختلف محتوا، خلاصه کردن متن و ترجمه بین زبان ها را انجام می دهد. می‌توانید از او بخواهید شعری بنویسد، نظریه نسبیت را توضیح دهد یا در مورد آب و هوای منطقه محلی شما بگوید.

 

با بهره‌گیری از مدل زبان مسیرهای گوگل (PaLM 2)، Google Bard قادر به پردازش و تحلیل مجموعه داده‌های بسیار بزرگی از جمله Common Crawl، Wikipedia، The World Factbook، مقالات و مکالمات آموزشی در وب است.  تفاوت اصلی بین Bard و ChatGPT این است که Bard همچنین می تواند از طریق جستجوی Google به اطلاعات جدید دسترسی داشته باشد و آنها را پردازش کند، بنابراین شما می توانید به جای بدست آوردن اطلاعاتی از سال 2021، اطلاعات به روز دریافت کنید.  

 

با Bard، لازم نیست صفحات مختلف را بررسی کنید، روی لینک های مختلف کلیک کنید، یا مقالات خبری را با هم مقایسه کنید. شما فقط می توانید یک سوال از بارد بپرسید، یک نسخه خلاصه از آنچه به دنبال آن هستید را دریافت کنید، سپس اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، سؤالات بعدی را بپرسید. مطمئناً در حال حاضر از کامل بودن فاصله زیادی دارد، اما می توانید تصور کنید که چگونه بارد ممکن است در نهایت روش جستجو را تغییر دهد. 

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی,استفاده از بارد بسیار آسان است

استفاده از بارد بسیار آسان است

 

نحوه استفاده از Google Bard

اولین چیزی که هنگام استفاده از Google Bard متوجه خواهید شد این است که استفاده از آن بسیار آسان است. شما درخواست خود را در کادر متن تایپ می‌کنید و اینتر را فشار می‌دهید تا مکالمه شروع شود. 

 

بارد پاسخ‌های خود را به روشی واضح و مختصر ارائه می‌کند، حتی اگر طولانی باشند. همچنین از قالب‌بندی متن مانند گلوله ها و متن پررنگ، برای بهبود خوانایی استفاده می‌کند. این به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را سریع‌تر و آسان‌تر پیدا کنید.

 

اگر از اولین پاسخ Bard راضی نیستید یا اطلاعات بیشتری می‌خواهید، Bard دارای ویژگی Drafts است که به شما امکان می‌دهد چندین نسخه از پاسخ‌های آن را مرور کنید.

 

اگر می‌خواهید پاسخ دقیق‌تری یا زمینه اضافی داشته باشید، این بسیار مفید است. بسته به گزینه ترجیحی خود، می توانید یک پیش نویس را بپسندید یا نپسندید تا بداند کدام پاسخ بهترین است.

 

اگر می‌خواهید منابع و صحت آن را دوباره بررسی کنید (و من به شدت توصیه می‌کنم که این کار را انجام دهید، با توجه به تمایل هوش مصنوعی به ساختن مطالب )، می‌توانید آن را در Google جستجو کنید.

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی,جستجو در گوگل بارد

جستجو در گوگل بارد

 

نحوه دسترسی به گوگل بارد

می‌توانید از Bard در هر مرورگری مانند کروم، سافاری، اج یا فایرفاکس استفاده کنید. با این حال، برای دستیابی به دسترسی، به شرح زیر باید با یک حساب Google وارد شوید.

 

1. در مرورگر به bard.google.com بروید.

2. یکی از دکمه های Sign In را انتخاب کنید، سپس اطلاعات کاربری حساب Google خود را وارد کنید.

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی, عکس صفحه ورود به سیستم Google Bard

عکس صفحه ورود به سیستم Google Bard

 

 

3. با حساب Google خود وارد شوید.

4. Try Bard را انتخاب کنید. 

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی,دکمه Try Bard را انتخاب کنید

پس از ورود به سیستم، دکمه Try Bard را انتخاب کنید

 

5. شرایط ارائه شده را مرور کنید و به پایین بروید، سپس اگر شرایط را قبول دارید، دکمه I Agree را انتخاب کنید.

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی,شرایط خدمات Google Bard

شرایط خدمات Google Bard 

 

 

6. یادداشت «Bard Is An Experiment» را مرور کنید و در صورتی که می خواهید ایمیل  درباره به‌ روزرسانی‌هایBard را دریافت کنید ، Continue را انتخاب کنید.

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی, بروزرسانی های گوگل بارد

دریافت ایمیل درباره بروزرسانی های گوگل بارد

 

7. شما وارد بارد شدید و می توانید با وارد کردن یک درخواست در کادر پایین صفحه، از Bard استفاده کنید.

پاسخ Google Bard با حاشیه نویسی که به کاربران اشاره می کند می توانند پاسخ را ویرایش، مشاهده یا بازسازی کنند، جستجو کنند، بازخورد ارائه دهند، گزارش دهند، صادر کنند یا کپی کنند.

شما می توانید از طیف گسترده ای از گزینه ها برای هر پاسخ Bard، از جمله توانایی پیگیری با یک اعلان اضافی، انتخاب کنید.

 

شما ممکن است بخواهید:

- متن درخواست را ویرایش کنید تا یک درخواست متغیر را امتحان کنید.

- پیش نویس های دیگر را برای ارزیابی پاسخ های با ساختار متفاوت مشاهده کنید.

- برای جستجوی پاسخ های جایگزین، پیش نویس ها را بازسازی کنید.

- پاسخ را به یک Gmail جدید یا Google Doc صادر کنید.

- محتوا را کپی کنید تا در برنامه دیگری جایگذاری شود.

- یک مشکل حقوقی را گزارش کنید تا نشان دهنده یک نگرانی قابل توجه در مورد محتوا باشد.

- بازخورد خود را با دکمه شست بالا (پاسخ خوب) یا پایین (پاسخ بد) ارائه دهید.

- برای ادامه چت، درخواست دیگری را وارد کنید.

 

نکته: برای دسترسی سریع به Bard، می‌توانید Bard را به بوکمارک هایتان اضافه کنید یا سایت را به عنوان صفحه اصلی مرورگر خود تنظیم کنید.

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی, مقایسه ChatGPT و Bard

مقایسه ChatGPT و Bard

 

تفاوت ChatGPT و Bard چیست؟

بزرگترین تفاوت بین ChatGPT و Bard مدل های زبان بزرگ (LLM) است که توسط آنها طراحی شده است. ChatGPT از ترانسفورماتور پیش‌آزمایش‌شده 4 (GPT-4) استفاده می‌کند، در حالی که بارد از مدل زبان برای برنامه‌های گفتگو ( LaMBDA ) استفاده می‌کند. همچنین ChatGPT توسط OpenAI توسعه داده شده است، در حالی که Bard توسط گوگل ساخته شده است.

 

از نظر قابلیت ها، هر دو کارهای بسیار مشابهی انجام می دهند. برنامه نویسان می توانند از ChatGPT برای موارد زیر استفاده کنند:

• هر دو مدل می‌توانند نحو و پارامترهای صحیح را برای توابع و سایر ساختارهای کد پیشنهاد کنند.

• می توانند کدهایی را که شروع به نوشتن کرده اید کامل کند.

• می توانند به شما در شناسایی خطاها و مشکلات در کدتان کمک کند.

• می توانند کدی را که تولید می کنند یا کدی که وارد می کنید توضیح دهد.

 

هر دو مدل بر روی یک مجموعه داده عظیم، از جمله Common Crawl، ویکی‌پدیا، کتاب‌ها، مقاله‌ها، اسناد و محتوای اینترنت آموزش داده شدند. با این حال، Bard کمی متفاوت است زیرا در مورد مکالمات و دیالوگ های وب آموزش داده شده است، در حالی که ChatGPT بیشتر بر روی محتوای کلی آموزش داده شده است. 

هر دو محصول هنوز در حال توسعه هستند.

 

گوگل بارد, گوگل بارد فارسی, هوش مصنوعی Google Bard

هوش مصنوعی Google Bard

 

سوالات متداول درباره Google Bard

1. Google Bard چقدر دقیق است؟

به عنوان یک آزمایش، Google سعی می‌کند اطمینان حاصل کند که پاسخ‌های Bard دقیق هستند، اما به طور برجسته هشدار می‌دهد که «بارد ممکن است اطلاعات نادرست یا توهین‌آمیز را نشان دهد که دیدگاه‌های Google را نشان نمی‌دهد». هنگامی که از Bard استفاده می کنید، باید صحت هر پاسخ ارائه شده را بررسی کنید.

 

2. Google Bard چگونه با جستجوی Google مقایسه می شود؟

جستجوی گوگل لینک های مرتبط را در پاسخ به کلمات کلیدی ارائه می دهد. وقتی سیستم کاملاً مطمئن باشد که یک پاسخ خاص مرتبط است، جستجوی Google ممکن است اطلاعات مورد نظر را به‌طور برجسته نشان دهد.

Google Bard به درخواست پاسخ می دهد. برخلاف جستجو، که در آن هر پرسش کلیدواژه یک پاسخ و فهرستی از لینک ها را نشان می دهد، پاسخ Bard ممکن است شروع رشته‌ای از تعاملات در قالبی شبیه به چت باشد. در هر نقطه ای، ممکن است از Bard بخواهید که پاسخ بیشتری دهد، روشن کند، بازنویسی کند یا دوباره ایجاد کند.

 

3. رقبای اصلی Google Bard کدامند؟

علاوه بر ChatGPT، جایگزین‌های Google Bard شامل بینگ جدید مایکروسافت، PerplexityAI، Inflection AI’s Pi و Anthropic's Claude است که از طریق برنامه چت Quora's Poe AI در دسترس است.

 

4. آیا Google Bard می تواند در اینترنت جستجو کند؟

بله، از آنجایی که بارد به جستجوی دسترسی گوگل دارد، ممکن است به اخبار وب، اطلاعات و سایر محتواها دسترسی داشته باشد.

 

5. آیا Google Bard داده های من را نگه می دارد؟

Google Bard به شما امکان می دهد تنظیمات را برای کنترل حفظ فعالیت خود تنظیم کنید. برای حفظ تمام سابقه فعالیت Bard خود، Bard Activity را روشن کنید و حذف خودکار را خاموش کنید. از طرف دیگر، می توانید انتخاب کنید که فعالیت Bard قدیمی تر از 3، 18 یا 36 ماه به صورت خودکار حذف شود.

 

اگر ترجیح می دهید، می توانید سابقه فعالیت Bard را خاموش کنید. با این حال، حتی زمانی که سابقه فعالیت Bard خاموش است، سیستم مکالمات را تا 48 ساعت حفظ می کند، اگرچه هیچ فعالیتی در سابقه فعالیت شما نمایش داده نمی شود. به گفته گوگل ، این حفظ موقت «به ما امکان می‌دهد خدمات را ارائه کنیم و هرگونه بازخوردی را پردازش کنیم.»

 

سخن پایانی درباره گوگل بارد

Google Bard به عنوان یک نوآوری جدید در فناوری جستجو و گفتگوی طبیعی، توانسته است با بهره‌گیری از مدل زبان مسیرهای گوگل (PaLM 2) و تجربه یادگیری ماشین، تجربه کاربری جستجوی صوتی و گفتگوی طبیعی را برای کاربران بهبود بخشد. این فناوری جدید، به دلیل قدرتمندی و دقت بالای خود، می‌تواند در صنایع مختلفی مانند فروشگاه‌های آنلاین، بانکداری، بهداشت و پزشکی و غیره، کاربرد داشته باشد و برای بهبود تجربه کاربری، تسهیل در ارتباط با مشتریان و توسعه کسب و کارها مفید باشد.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023