ورود مایکروسافت به تولید پارچه‌های هوشمنداخبار,اخبارتکنولوژی,ورود مایکروسافت به تولید پارچه‌های هوشمند
پتنت جدید مایکروسافت نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد به‌زودی به تولید پارچه‌‌های هوشمند روی بیاورد.

به گزارش آنا،  بازار پارچه‌های هوشمند قرار است در چند سال آینده شاهد رشد عظیمی باشد. طبق مطالعات، مراحل تحقیق‌و‌توسعه در بازار لباس‌های هوشمند بسیار سریع در حال انجام است و در سال‌های پیش‌رو شاهد محصولات این صنعت در  بازار خواهیم بود.

شرکت‌های بزرگ تکنولوژی که وارد این حوزه شده‌اند، گوگل، اپل و سامسونگ هستند. آنها در حال حاضر در حال آماده‌سازی مقدمات محصولات پارچه‌ای هوشمند خود هستند. و اکنون به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز می‌خواهد به این جمع اضافه شود.

ثبت اختراع جدید مایکروسافت که ماه گذشته در دفتر ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده منتشر شده، نشان‌دهنده عزم این شرکت برای حضور جدی در فناوری پارچه هوشمند است. در این پتنت که از آن با نام «الیافی که به‌صورت برقی کار می‌کند» یاد شده است، به نحوه‌ی توزیع الیاف الکترونیکی در بین الیاف غیرالکترونیکی اشاره می‌شود. درواقع، مایکروسافت در پتنت جدیدش تکه‌ای لباس را به‌تصویر کشیده است که فناوری‌های مدرن کامپیوتری در آن قرار داده شده‌اند.

 

اخبار,اخبارتکنولوژی,ورود مایکروسافت به تولید پارچه‌های هوشمند


در حالی که به نظر می‌رسد این اختراع فقط یک پیراهن هوشمند است که از مزایای پارچه هوشمند بهره می‌برد، اما بهتر است بدانید که در دیگر دستگاه‌ها و وسایل نیز کاربرد دارد.

پارچه هوشمند می‌تواند تقریباً در هر صنعتی از جمله ورزش و تناسب اندام، پزشکی و بهداشت، خودرو و حمل و نقل، خانه و معماری، حفاظت و ایمنی، نظامی، مد و سرگرمی کاربرد داشته باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------