طرز خشک كردن زردآلو به روش های مختلفطرز خشك كردن زردآلو,برگه زردآلو,طرز تهیه برگه زردآلو

طرز خشک كردن زردآلو

 

انواع روش خشک کردن زردآلو

زردآلو نه تنها خوشمزه بلکه سالم نیز هست. چه آن را تازه و چه خشک مصرف کنید، یک زردآلو همان ارزش غذایی را برای شما تولید می کند. مزایای خشک کردن زردآلو این است که انجام آن آسان است و نگهداری آن راحت تر است و می توانید مدت بیشتری از آن ها نگهداری و مصرف کنید. زردآلو خشک مزایای شگفت انگیزی برای سلامتی دارد که باید از آن بهره ببرید.

4 روش مختلف خشک کردن زردآلو

زردآلو تازه منابع عالی فیبر، پتاسیم و سایر آنتی اکسیدان ها است. آنها برای پوست بسیار مفید هستند و به عملکرد عضلات کمک می کنند. آنها به تنظیم ضربان قلب کمک می کنند و به حفظ سطح قند خون سالم کمک می کنند.

 

با خشک شدن زردآلو آب از آن خارج می شود. خشک کردن زردآلو بر ارزش غذایی آنها تاثیری ندارد. آنها مزایای مشابه مزایای زردآلو تازه را دارند. می توانید آنها را به عنوان میان وعده استفاده کنید و از آنها به عنوان شیرینی یا کمپوت استفاده کنید.

 

بنابراین، اگر می خواهید زردآلوهای خود را خشک کنید، روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. می توانید آنها را خشک کنید و از آفتاب استفاده کنید ، از فر، مایکروویو یا حتی از دستگاه خشک کن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر روش خشک کردن زردآلو، ادامه مطلب را بخوانید.

 

روش های مختلف خشک کردن زردآلو

قبل از شروع خشک کردن، ابتدا باید زردآلوهایی را که می خواهید استفاده کنید خریداری یا انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که مواردی که انتخاب کرده اید کاملا رسیده هستند. این را می توانید با رنگ طلایی و بافت ظریف آنها تشخیص دهید. آنها معمولاً نرم بوده و در لمس خیلی محکم نیستند.

 

البته نباید خیلی رسیده و نرم باشند، زیرا در حین خشک شدن خراب می شوند. سفت نباشند و رسیده باشند کفایت می کند.

 

روش های مختلفی برای خشک کردن زردآلو وجود دارد. خشک کردن در معرض آفتاب محبوب ترین است زیرا یک روش طبیعی است. همچنین طعم و مواد مغذی موجود در میوه های خشک را حفظ می کند.

 

طريقه خشك كردن زردالو,خشک کردن زردالو,خشک کردن زردآلو,خشك كردن زردالو

طرز تهیه برگه زردآلو

 

روش خشک كردن زردآلو در افتاب

ابتدا باید یک سینی خشک کن تهیه کنید. سینی خشک کن را می توانید با استفاده از یک تکه سیم قفس مرغ، چوب، مقداری میخ و چکش درست کنید. یک قاب ساده بسازید و آن را در آفتابی ترین و بادی ترین موقعیت خارج از خانه قرار دهید.

 

همچنین می توانید از قفسه های سیمی فر استفاده کنید و آنها را در محل خشک شدن خود قرار دهید. مهم است که قفسه ای یا سینی انتخاب کنید که به شما اجازه دهد هوا در اطراف میوه جریان یابد.

 

هنگامی که قفسه خشک کن آماده شد، بهترین زردآلو را انتخاب کنید. سپس ، آنها را از وسط نصف کنید، هسته ها را بیرون آورده و دوباره به چهار قسمت برش دهید. زردآلوهای بریده شده را داخل سینی خشک کن خود قرار دهید. بگذارید حدود سه روز تا یک هفته خشک شوند.

 

گزینه دیگر این است که ابتدا میوه رسیده کامل را در محلول نمک غوطه ور کنید. دو قاشق غذاخوری نمک کوشر را در یک گالن آب اضافه کنید و سپس هم بزنید. سپس میوه رسیده را به آن آغشته کنید. آن را با انگشتان خود آن ها را خارج می کنید. میوه ها را مدت کمی برعکس کنید و آنها را روی سینی خشک کن خود قرار دهید.

 

به جای محلول نمک، می توانید از مخلوط آبلیمو و آب برای آغشته کردن زردآلو استفاده کنید. انجام این کار از قهوه ای شدن زردآلو جلوگیری می کند. همچنین، یک پارچه پنیر آماده کنید و بعد از قرار دادن در سینی توری، روی آن ها را بپوشانید تا از نشستن حشره و ... روی آن ها جلوگیری شود.

 

جوانب مثبت: این یک روش کاملا طبیعی برای خشک کردن میوه است. ساده است و به راحتی قابل انجام است.

 

موارد منفی: خشک شدن میوه چندین روز طول می کشد. آب و هوا غیر قابل کنترل است و هنگام خشک شدن در محیط خارج سخت است.

 

قبل از قرار دادن زردآلوها روی توری خشک کن، مقداری آبلیمو روی آنها اسپری کنید - آب لیمو باعث می شود زردآلوها قهوه ای نشوند.

 

روش خشک كردن زردآلو در سایه

در این روش باید ابتدا زردآلوها را مانند روش قبل در آفتاب قرار بدهید و بعد از 2-3 روز که آب آن ها کشیده شدند می توانید آن ها را در سایه خشک کنید. اما در این صورت زمان بیشتری می برد.

 

برگه زردآلو,طرز تهیه برگه زردآلو,روش خشك كردن زردآلو در افتاب

طريقه خشك كردن زردالو در آفتاب

 

خشک کردن زردآلو در فر

زردآلو را می توان به طور کامل خشک کرد، اما در صورت نصف شدن و چند تکه شدن، از دست دادن آب (خشک شدن آن ها) موثرتر خواهد بود.

 

کار خود را با شستن میوه و خشک کردن آن با یک حوله یا دستمال تمیز شروع کنید. زردآلوها را نصف کنید و هسته ی آن ها را خارج کنید.

سپس، میوه ها را در یک لایه روی سینی خشک کن قرار دهید. قسمت بریده شده را حتماً بالا نگه دارید تا آب آن تمام نشود.

 

فرایند خشک کردن را با تنظیم فر در حرارت کم در دمای 50 درجه سانتیگراد شروع کنید. میوه ها را با دقت تماشا کنید. هنگامی که پوست ها شروع به خرد شدن (جمع شدن) می کنند، دمای فر را به 65 درجه سانتیگراد افزایش دهید. در آن دما نگه دارید تا مراحل خشک شدن کامل شود. درب فر را کمی باز نگه دارید تا رطوبت به طور موثر عبور کند.

 

بعد از اتمام کار، سینی ها را از فر خارج کنید و بگذارید حدود 12 ساعت در دمای اتاق خنک شوند. سپس، می توانید زردآلوهای خشک شده را در شیشه های مخصوص بسته بندی یا جعبه های مقوایی بسته بندی کنید.

 

جوانب مثبت: این فرآیند زمان خشک شدن سریعتری دارد.

 

موارد منفی: برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار هنگام خشک شدن به نظارت دقیق نیاز دارید.

 

روش خشك كردن زردآلو در افتاب,روش خشك كردن زردآلو,روش خشك كردن زردآلو در سایه

طرز خشک كردن زردآلو در فر

 

خشک کردن زردآلو با استفاده از دستگاه خشک کن مواد غذایی

کار خود را با شستن زردآلو آغاز کنید، آن ها را خشک کنید، آن ها را نصف کنید و هسته های آنها را جدا کنید. زردآلوها را روی توری های خشک کن قرار دهید و گوشت آن رو به بالا باشد. سعی کنید نیمه های زردآلو را خیلی نزدیک به هم قرار ندهید. مطمئن شوید که فضای کافی بین هر قطعه برای جریان مناسب هوا وجود دارد.

 

دفترچه خشک کن را از نظر دما و زمان لازم برای خشک کردن زردآلو بررسی کنید. به طور معمول، دستگاه خشک کن در دمای 57 درجه سانتیگراد تنظیم می شود و خشک شدن زردآلو 12 ساعت طول می کشد.

 

جوانب مثبت: زمان خشک شدن این فرآیند سریعتر از خشک شدن در برابر آفتاب است.

 

موارد منفی: در صورت عدم نظارت صحیح، خطر خشک شدن بیش از حد زردآلو زیاد است. زمان خشک شدن زردآلوها متفاوت است.

 

مقداری آبلیمو را قبل از قرار دادن زردآلو بر روی دستگاه خشک کن یا در فر بپاشید - آب لیمو باعث می شود تا زردآلوها قهوه ای نشوند.

 

 

روش خشك كردن زردآلو,روش خشك كردن زردآلو در سایه,طريقه خشك كردن زردالو

طرز تهیه برگه زردآلو در میوه خشک کن

 

خشک کردن زردآلو در مایکروویو

برای استفاده از مایکروویو برای خشک شدن زردآلوها، ابتدا باید میوه را به صورت ورقه های نازک برش دهید. اطمینان حاصل کنید که خیلی نازک نیستند زیرا ممکن است به سطح مایکروویو بچسبند. سپس اطمینان حاصل کنید که صفحه مایکروویو کاملاً شسته و خشک شده است. برش های زردآلو را درون بشقاب قرار بدهید و فضای کافی بین برش ها باقی بماند.

 

تنظیم یخ زدایی را انتخاب کرده و تایمر را به مدت 30 دقیقه تنظیم کنید. بعد از 30 دقیقه دوباره بررسی کنید و میوه را برگردانید. بررسی کنید آیا خشک شدن آن تمام شده است. اگر اینگونه نیست و میوه هنوز مرطوب است، میوه را برگردانید و تایمر را برای 5 تا 10 دقیقه دیگر تنظیم کنید. زردآلو جزء میوه های آبداری است که ممکن است حدود 45 دقیقه نیاز به قرار گرفتن در مایکروویو داشته باشد.

 

جوانب مثبت: سریعترین روش خشک کردن است.

 

موارد منفی: مایکروویو فقط می تواند میزان کمی میوه را همزمان خشک کند.

 

طرز خشك كردن زردآلو,روش خشك كردن زردآلو,طريقه خشك كردن زردالو

روش های تهیه ی قیسی یا برگه زردآلو

 

نگهداری زردآلو خشک شما

هنگامی که زردآلو خشک شد، باید در دمای اتاق سرد شود. سپس می توانید آنها را در کیسه های پلی اتیلن ضد رطوبت بسته بندی کرده و یا در شیشه های درب دار نگهداری کنید. اطمینان حاصل کنید که زردآلو خشک در یخچال نگهداری می شود. قرار گرفتن آنها در معرض دمای بالا باعث سفت شدن میوه و رنگ تیره ی آن می شود. این میوه همچنین ممکن است ارزش غذایی خود را از دست بدهد.

 

اگر زردآلوها به خوبی درون یخچال نگهداری شوند، می توانند حدود 6 ماه دوام بیاورند. نگه داشتن آن در دمای اتاق طول عمر آنها را فقط به یک ماه کاهش می دهد.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------