طرز تهیه برگه زردآلو در منزل به دو روش متفاوتطرز تهیه برگه زردآلو,طرز تهیه برگه زردآلو در منزل,طرز تهیه زردآلو خشک

نحوه ی درست كردن برگه زردالو

 

طرز تهیه برگه زردآلو خانگی به روش های متفاوت:

برگه زردآلو یا همان برگ قیسی یکی از خوشمزه ترین تنقلات و حتی چاشنی بعضی غذاهای ما ایرانی ها می باشد. بعضی از افراد برگه زردآلو را از خود زردآلو بیشتر دوست دارند. با درست كردن برگه زردالو، آن را می توانید در هر فصلی از سال میل کنید و از خواص آن بهره ببرید. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با طرز تهیه برگه زردآلو آشنا می کنیم.

 برگه زردآلو یکی از مفیدترین تنقلات می باشد که می توانید در هر فصلی از سال، مخصوصا در شب های زمستان آن را میل کنید و از خواص آن بهره مند شوید. به همین منظور شما را با طرز تهیه زردآلو خشک به دو روش متفاوت آشنا می کنیم.

 

طرز تهیه برگه زردآلو در منزل :

درست كردن برگه زردالو,روش درست كردن برگه زردآلو,طرز تهیه پر زردآلو

طرز تهیه برگه زردآلو در منزل

 

طرز تهیه برگ زردآلو در منزل، ابتدا زردآلوهای سالم و خوب را جدا کنید. زردآلوها نباید رسیده باشند. زیرا در حین خشک شدن خراب می شوند. آن ها را بشویید. و اجازه بدهید آب آن ها کشیده شود. سپس زردآلوها را نصف کنید و هسته ی آن ها را خارج کنید. سپس سبدی را آماده کنید و زردآلوها را از سمت پوست داخل سبد بچینید. بهتر است زردآلوها به هم نچسبند.

 

سپس روی سبد را تور پارچه ای تمیز بکشید و داخل بالکن خود قرار بدهید. روزی یکبار آن ها را زیر و رو کنید اجازه بدهید، آب زردآلو کشیده شوند. اما لازم نیست کاملا خشک شوند. در صورتی که آن را زیاد خشک کنید سفت می شوند و رنگ زردآلوها تیره می شود و خوشمزگی خود را از دست می دهند.

 

سپس برگه های زردآلو را در ظرف های در دار بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید.

 

روش درست كردن برگه زردآلو به شیوه ی بازاری :

طرز تهیه برگ زردآلو در منزل,تهیه برگه زردآلو,طرز تهیه پر زردآلو خانگی

طرز تهیه پر زردآلو

 

مواد لازم برای تهیه برگه زردآلو در منزل :

زردآلو 2 کیلوگرم
آب 5 پیمانه
شکر 2 پیمانه
جوهر لیمو 1 قاشق چایخوری

 

طرز تهیه پر زردآلو خانگی به شکل بازاری :

طرز تهیه قیسی خشک، ابتدا زردآلوهای سالم و خوب و سفت را جدا کنید و آن ها را خوب بشویید و اجازه بدهید آب آن ها خارج و خشک شوند، آن ها را از وسط نصف کنید و هسته ی زردآلوها را خارج کنید و داخل آبکش بریزید و اجازه دهید تا خشک شود.

 

در این مرحله شربت تهیه کنید.

برای تهیه ی شربت، ابتدا آب و شکر را داخل یک ظرف مناسب بریزید و هم بزنید تا دانه های شکر کمی حل شوند سپس روی حرارت قرار دهید تا بجوشند و دانه های شکر ذوب شود.

 

در ادامه جوهر لیمو را نیز به شربت اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه دیگر بجوشد سپس برگه های زردآلو را اضافه کنید و اجازه دهید زردآلو 4 دقیقه داخل شربت بجوشد و مرتب هم بزنید سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید به مدت 4 دقیقه برگ ها داخل شیره بماند.

 

زردآلو را از شیره خارج کنید و داخل یک آبکش بریزید و بگذارید شربت اضافی آن خارج شود سپس از قبل سینی فلزی را آماده کنید و برگه ها را مرتب با کمی فاصله از هم داخل سینی بچنید سپس به مدت 3 روز مقابل آفتاب قرار دهید تا نرم و شیشه ای شود دقت کنید در طول این 3 روز آنها را زیر و رو کنید و نگذارید زیاد جلو آفتاب بماند و گرنه سیاه و خشک می شود. برگه زردآلوها را داخل ظرف های درب دار و یا کیسه های زیپ دار قرار بدهید. و در یخچال نگهداری کنید.

 

دقت کنید برگه های زردآلو نباید زیاد خشک شوند. به شما توصیه می شود اگر زودتر از 3 روز خشک شدند آن ها را جمع کنید. در کل نباید زیاد خشک شوند، زیرا سفت می شوند.

 

هنگامی که زردآلوها را داخل شربت می ریزید روی هم نباشند تا شیره جذب برگه ها شود. آن ها را کم کم داخل شربت بریزید.

 

گردآوری : بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------