طرز تهیه پیتزا پپرونی به سبک فست فودی ها در خانهعکس پیتزا پپرونی

 

 پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی یکی از پیتزاهای پر طرفدار است که اصل آن آمریکایی و ایتالیایی است. این پیتزا در بین مردم جایگاه خاصی دارد. در ادامه با 2 روش پخت پیتزا پپرونی آشنا می شوید.

پیتزا پپرونی چیست؟

پپرونی یک نوع سوسیس است که با ترکیب گوشت و فلفل درست می‌شود. پپرونی به ایتالیایی یعنی فلفل و به این دلیل که در ترکیب سوسیس پپرونی از فلفل استفاده می‌شود به آن‌ها پپرونی گفته می‌شود. زمانی که مهاجران ایتالیایی به آمریکا رسیدند، فرهنگ غذایی و غذاهای خوشمزه‌شان را نیز با خود به آمریکا بردند. پاستا و پیتزا کم کم در آمریکا هم محبوب شد. تاریخچه پیتزا پپرونی به سال 1919 و نیویورک سیتی در آمریکا برمی گردد.

 

محتویات پیتزا پپرونی چیست؟

مواد پیتزا پپرونی شامل پنیر پیتزا، سیر رنده شده، روغن زیتون، پنیر پارمسان، سس گوجه فرنگی و سوسیس پپرونی می شود. این پیتزا با وجود مخلفات کم بسیار خوشمزه و لذیذ است. برای تهیه پیتزا پپرونی فوری و خوشمزه می توانید از خمیر پیتزا آماده استفاده کنید. قبلا آموزش انواع خمیر پیتزا توضیح داده شده است.

 

البته ترکیبات پیتزا پپرونی آمریکایی ساده تر است. مواد تشکیل دهنده پیتزا پپرونی آمریکایی شامل سوسیس پپرونی، خمیر پیتزا، پنیر پیتزا، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، سس گوجه و آویشن است.

 

پیتزا پپرونی آمریکایی:

طرز تهیه پیتزا پپرونی

 

مواد لازم پیتزا پپرونی برای 4 نفر :

 خمیر پیتزا  به مقدار لازم
 سوسیس پپرونی 250 گرم 
 پنیر پیتزا 150 گرم 
 گوجه فرنگی  1 عدد
 فلفل دلمه ای قرمز  1 عدد
 سس کچاپ  2 قاشق غذاخوری
آویشن به اندازه کافی 

 

طرز تهیه پیتزا پپرونی آمریکایی :

برای تهیه ی پیتزا پپرونی آمریکایی، ابتدا خمیر پیتزا را به روش هایی که قبلا گفته بودیم آماده کنید. در حین آماده شدن سوسیس های پپرونی را به صورت حلقه ای برش بزنید و کنار قرار بدهید. فلفل دلمه ای ها را به صورت نگینی خرد کنید. پس از آن گوجه ها را خرد کنید و وسط آن ها را خالی کنید به صورتی که فقط گوشت گوجه ها باقی بماند سپس گوجه ها را به صورت نگینی خرد کنید.

 

فر را روشن کنید و روی دمای 180 درجه قرار بدهید تا گرم شود.

 

اکنون داخل قالب ها را چرب کنید خمیر را به صورت یکسان داخل قالب ها پهن کنید. سپس روی خمیر را سس قرمز بزنید و پس از آن روی سس را با نیمی از پنیرها بپوشانید. پس از آن فلفل دلمه ای ها و گوجه ها و سوسیس های پپرونی را روی پیتزا پخش کنید به صورتی که تمام قسمت ها مواد باشد. مقداری پودر آویشن روی آن ها بپاشید و با پنیر پیتزا روی آن را کامل بپوشانید.

 

قالب را داخل فر قرار بدهید تا خمیر داخل آن بپزد. مدت زمان پخت پیتزا به دمای فر و شدت آن بستگی دارد. زمانی که زیر خمیر کمی رو به طلایی رفت و پخته بود گریل رو را روشن کنید. و بگذارید پنیر پیتزای آن کمی طلایی شود.

 

* در پیتزا آمریکایی از پنیر فراوان و سس قرمز گوجه روی خمیر استفاده می شود.

 

پیتزا پپرونی با قارچ :

طرزتهیه پیتزا پپرونی با قارچ

 

مواد لازم برای تهیه پیتزا پپرونی برای 4 نفر

خمیر پیتزا به مقدار لازم 
پپرونی 300 گرم
 ذرت پخته در صورت تمایل 3 تا 4 قاشق غذاخوری
قارچ ورقه شده 200 گرم
پنیر پیتزا به مقدار دلخواه
فلفل دلمه ای 2 عدد
سس قرمز به مقدار لازم

 

طرز تهیه پیتزا پپرونی با قارچ :

ابتدا خمیر را آماده کنید، سپس قارچ ها را ورقه ای خرد کنید و سوسیس های پپرونی را ورقه ای خرد کنید. سپس قالب را چرب کنید و خمیر را به صورت یکسان کف قالب پهن کنید. مقداری سس کچاپ روی خمیر بزنید و مقداری پنیر پیتزا روی آن بریزد و سپس روی آن قارچ های ورقه ای را بچینید و روی آن ذرت پخته شده

 

اکنون پپرونی های حلقه شده را روی آن ها بچینید و پس از آن فلفل دلمه ای های نگینی خرد شده را بریزید. و روی آن پنیر پیتزای فراوان بریزید و در فر از قبل گرم شده قرار بدهید شعله ی فر را روی دمای 180 درجه قرار بدهید. زمانی که زیر خمیر پخته شد گریل روی فر را روشن کنید و اجازه بدهید روی پیتزاها کمی طلایی شوند. و در پایان روی آن پودر آویشن بریزید و با سس میل کنید.

 

نکاتی برای پیتزا پپرونی با قارچ

برای تهیه این پیتزا به روش ایتالیایی و امریکایی فقط از سوسیس پپرونی استفاده می شود ولی اگر شما دوست دارید از قارچ هم برای تغییر طعم و زیباتر شدن پیتزا استفاده کنید. برای مقدار مواد بالا 100 گرم قارچ را به صورت ورقه ای خرد کنید و روی پیتزا بچینید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------