بیوگرافی و عکس های مل گیبسون بازیگر هالیوودیفیلم مل گیبسون, عکس جوانی مل گیبسون, شروع فعالیت هنری مل گیبسون

مل گیبسون بازیگر و کارگردان هالیوود

 

بیوگرافی مل گیبسون + عکس های مل گیبسون و همسرش

مل کالم کیل جرارد گیبسون بازیگر و کارگردان و تهیه کننده آمریکایی متولد 1956 است. او برای فیلم "شجاع دل" موفق به دریافت دو جایزه اسکار برای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد. او علاوه بر بازیگری و کارگردانی در زمینه فیلم نامه نویسی و تهیه کنندگی وو دوبلری نیز فعال است.

چکیده ای از بیوگرافی مل گیبسون

نام: مل گیبسون

تاریخ تولد: 3 ژانویه 1956

محل تولد: ایالات متحده آمریکا، نیویورک

پیشه: بازیگر، کارگردان، فیلم نامه نویس، تهیه کننده، دوبلر

 

بیوگرافی مل گیبسون

 

عکس های مل گیبسون, فیلم آخرالزمان مل گیبسون, تصویر مل گیبسون هنر بیشه هالیوود

عکس جوانی مل گیبسون  

 

مل گیبسون در سوم ژانویه سال 1956 در نیویورک متولد شد. او به همراه خانواده اش تا 11 سالگی در آمریکا زندگی می کرد اما بعد از آن به استرالیا مهاجرت کردند. او در خانواده پر جمعیتی زندگی می کرد و دارای 10 خواهر و برادر بود.

 

پدر مل از پیروان مذهب کاتولیک است و خود مل گیبسون نیز از طرفداران سرسخت این مذهب می باشد. گیبسون از کودکی به تئاتر علاقمند بود. او با تشویق یکی از خواهرانش اقدام به انجام تست بازیگری کرد و از همان جا بود که سرنوشت این بازیگر رقم خورد. او از همان دوران دبستان در تئاتر مدرسه بازی می کرد و پس از اتمام مدرسه تصمیم گرفت تا تحصیلات خود را در رشته مورد علاقه اش یعنی هنر های نمایشی ادامه دهد. به همین دلیل وارد موسسه ملی هنر های زیبا در شهر سیدنی استرالیا شد.

 

مل گیبسون همزمان با بازی در فیلم های مکس دیوانه و تیم و زمانی که 23 سال داشت از طریق آژانس همسریابی با همسر خود آشنا شد و دارای 7 فرزند شدند.

 

شروع فعالیت هنری مل گیبسون

 

عکس جوانی مل گیبسون, شروع فعالیت هنری مل گیبسون, مل گیبسون و همسرش

عکس های دوران جوانی مل گیبسون

 

مل گیبسون برای اولین بار در سن 20 سالگی اولین بازی خود را در سریال خانواده سالیوان اجرا کرد. این سریال در بین سالهای 1973 تا 1983 تولید شد. او یک سال بعد و زمانی که 21 سال داشت و هنوز دانشجو بود در فیلم تابستان داغ بازی کرد.

زمانی که مل گیبسون 23 سال داشت در دو فیلم استرالیایی به نام مکس دیوانه و تیم بازی کرد و هنگامی که این دو فیلم بر روی پرده سینما اکران شد توجه منتقدان سینما را به خود جلب کرد و پتانسیل های بازیگری او مورد توجه قرار گرفت.

 

بعداز اینکه مل در سن 25  سالگی در قسمت دوم فیلم "جاده" و "مکس دیوانه" و فیلم "مبارز" بازی کرد بیشتر مورد توجه قرار گرفت و از هالیوود برای بازی در آمریکا پیشنهاد فرستاده شد.

او در آمریکا در فیلمی درباره شورش انگلیسی در کشتی انگلیس (1984) بازی کرد. در این فیلم بازی و همکاری با هنرمندانی چون آنتونی هاپکینز و لورنس اولیویه برای او تجربه باارزشی بود.

 

بعد از آن نیز در فیلم هایی مانند "پس از این رودخانه" (1984)، "خانم سوفل" (1984)، دنباله فیلم مکس دیوانه (1985)، Lethal weapon  (1987)و دنباله های بعدی آن، drunken dawn (1988)،  bird on a wire (1990)، air America (1990) و هملت (1990) بازی کرد.

 

دنیای کارگردانی مل گیبسون

 

KEYWORDS

فیلم مرد بدون چهره یکی از آثار کارگردانی مل گیبسون 

 

مل گیبسون در کارگردانی بیشتر موفق بود. او از دهه 1990 تصمیم گرفت تا در این عرصه فعالیت کند و موفقیتش را در این جایگاه جدید امتحان کند. او در این سالها شرکت فیلم سازی Icon Production را تاسیس کرد.

اولین فیلمی که خودش آن را کارگردانی کرد و در آن به ایفای نقش نیز پرداخت فیلم مرد بدون چهر بود. او در آن زمان 37 سال داشت. این فیلم با استقبال خوب منتقدان مواجه شد.

 

بعد از دو سال فیلم برجسته دیگری تهیه کرد.او این فیلم را در مورد مبارزه اسکاتلندی ها برای استقلال و قهرمان ملی ویلیام والاس دلیر تهیه کرد (1995). او برای این فیلم جوایز زیادی مانند پنج اسکار برای بهترین فیلم و بهترین کارگردان را کسب کرد. او همچنین موفق به دریافت جایزه دستاورد دیوید لین از آکادمی فیلم انگلیس شده است.

 

ادامه حرفه بازیگری مل گیبسون

 

مل گیبسون, بیوگرافی مل گیبسون, عکس های مل گیبسون

مل گیبسون کارگردان هالیوودی

 

او بعد از اینکه در زمینه کارگردانی به موفقیت های بزرگی رسید حرفه اصلی خودش یعنی بازیگری را نیز ادامه داد و در فیلم هایی که در تمام دنیا معروف شدند و طرفداران زیادی پیدا کردند بازی کرد. همه این فیلم ها در گیشه فروش خوبی داشته است.

 

"ماوریک" (1994) ، "باج خواهی" (1996) ، "تئوری توطئه" (1997) ، "هتل" "میلیون دلار" (1999) ، "میهن پرست" (2000) ، "آنچه زنان می خواهند" (2000) ، "ما سرباز بودیم" (2002) ، "نشانه ها" (2003) ، "کارآگاه آواز" (2003).

او برای بازی در فیلم هایی مانند "آنچه زنان می خواهند" و "باج خواهی" نامزد دریافت گلدن گلوب شد.

 

فیلم مصائب مسیح مل گیبسون  

 

بیوگرافی مل گیبسون, عکس های مل گیبسون, فیلم آخرالزمان مل گیبسون

فیلم مصائب مسیح مل گیبسون  

 

مل گیبسون در سال 2004 دوباره به عنوان یک کارگردان موفق توانست مطرح شود. این فیلم با عنوان مصائب مسیح درمورد آخرین ساعات زندگی مسیح است و دارای ویژگی های ارزشمند هنری است اما بسیاری از مخاطبان و منتقدان آن را یک فیلم بی رحمانه می دانند.

 

فیلم آخرالزمان مل گیبسون 

 

 عکس های مل گیبسون, فیلم آخرالزمان مل گیبسون, تصویر مل گیبسون هنر بیشه هالیوود

فیلم آخر الزمان میل گیبسون 

 

مل گیبسون سپس دو فیلم با عنوان " وحشیان واقعی" (2005-2004) و فیلم "آخر الزمان" (2006) را کارگردانی کرد.

فیلم آخر الزمان مربوط به پایان دنیا نیست بلکه در مورد انحطاط تمدن مایا است. این فیلم نامزد دریافت جایزه بافتا و کیوان شد.

مل گیبسون تا سال 2010 در هیچ فیلمی بازی نکرد. او در آن سال ها تحت تاثیر جدایی از همسرش رابین مور بود، این  جدایی باعث شد تا او به علت حضانت دخترش با همسرش دعوا کند.

 

بازگشت مل گیبسون به سینما 

 

بیوگرافی مل گیبسون, عکس های مل گیبسون, فیلم آخرالزمان مل گیبسون

عکس های مل گیبسون  

 

مل مجددا در سال 2010 به دنیای سینما و بازیگری بازگشت. او در فیلم هایی همچون تلافی (2010)، بیور (2011)، تعطیلات مبارک (2012)، ماچت کشته (2014) و the expendables (2014) بازی کرد.

اگر چه بازی در این فیلم ها تاثیری در به دست آوردن آن محبوبیت قبل را نداشت.

 

مل سپس دوباره وارد دنیای کارگردانی شد. در سال 2016 درام جنگی را کارگردانی کرد. این فیلم برای او جوایز زیادی از جمله دو جایزه اسکار را به دنبال داشت.

اکنون مل در فیلم ها مشغول بازی است و به فعالیت خود به عنوان بازیگر ادامه می دهد.  او در عرصه کارگردانی موفق به تولید فیلم هایی مانند پدر خون (2016)، سلام بابا سال نو (2017) و چند فیلم دیگر شد. او همچنان قصد دارد دنباله یکی از فیلم هایش به نام The Passion of the Christ را فیلم برداری کند.

 

ازدواج های مل گیبسون

 

عکس جوانی مل گیبسون, شروع فعالیت هنری مل گیبسون, مل گیبسون و همسرش

مل گیبسون در کنار همسر سابقش اوکسانا گریگوریوا

 

مل گیبسون در سال 1980 برای اولین بار از طریق آژانس همسریابی با خانم رابین مور ازدواج کرد. آن ها تا سال 2009 با هم زندگی کردند و صاحب 7 فرزند شدند.

او سپس با خانم دیگری به نام اوکسانا گریگوریوا که یک بازیگر روس بود و گفته می شود که دلیل جدایی از همسر اولش نیز همین خانم بود، ازدواج کرد. اما این ازدواج هم منجر به جدایی شد و به علت حضانت فرزند دخترشان منجر به دعوا با همسرش شد. آنها در سال 2010 به طور رسمی از هم جدا شدند و این جدایی انعکاس و سروصدای زیادی داشت.

 

 مل گیبسون و همسرش, مل گیبسون و همسرش  رزالیند راس, مل گیبسون

مل گیبسون و همسرش رزالیند راس

 

در سال 2012 شایعاتی در باره رابطه مل گیبسون با اشلی کوساتوی ورزشکار و بدلکار منتشر شد ولی این ارتباط نیز منجر به  جدایی شد.

گیبسون سپس در سال 2015 با خانم رزالیند راس که آن زمان تنها 24 سال داشت ازدواج کرد و در رسانه ها اعلام کرد که قرار است به زودی صاحب فرزند شوند.

 

برخی از فیلم های معروف مل گیبسون

 

مکس دیوانه  بانتی 
مرد بدون چهره  شجاع دل 
مصائب مسیح  ستیغ هک سا 
 وطن پرست حسابدار 
لبه تاریکی   ماوریک

 

 گردآوری : بخش بازیگران بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------