بیوگرافی سارینا فرهادی دختر اصغر فرهادی کارگردان ایرانیسارینا فرهادی اینستا, دختر اصغر فرهادی, فیلم های سارینا فرهادی

سارینا فرهادی بازیگر جوان سینمای ایران 

 

بیوگرافی و عکس های سارینا فرهادی  

سارینا فرهادی متولد 7 اردیبهشت 1377 از اصفهان می باشد. این چهره یکی از بازیگران جوان ایرانی است که فعالیت بازیگری را در سن خردسالی آغاز کرده است. سارینا فرهادی به موجب ایفای نقش در فیلم سینمایی قهرمان، در جشنواره ی فستیوال فیلم کن در کنار فرهاد اصغری و امیر جدیدی حضور پیدا کرد. 

چکیده ای از بیوگرافی سارینا فرهادی

نام اصلی: سارینا فرهادی

تاریخ تولد: 7 اردیبهشت 1377

محل تولد: اصفهان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: دارای لیسانس کارگردانی

پیشه یا حرفه: هنر پیشه ی تئاتر، سینما و تلویزیون

 

سارینا فرهادی, سارینا فرهادی بازیگر, بیوگرافی سارینا فرهادی

سارینا فرهادی بازیگر 

 

بیوگرافی کامل سارینا فرهادی

سارینا فرهادی زاده ی 7 اردیبهشت 1377 در اصفهان می باشد. این چهره یکی از بازیگران جوان ایرانی است که در خانواده ای هنری بزرگ شد.

مادر سارینا فرهادی، پریسا بخت آور نام دارد که یکی از کارگردانان برجسته ی ایرانی به شمار می آید. پدر او نیز، اصغر فرهادی، در زمینه ی تهیه کنندگی، کارگردانی و فیلم نامه نویسی فعالیت دارد.

 

اصغر فرهادی متولد 17 اردیبهشت 1351 در خمینی شهر اصفهان است. وی فعالیت سینمایی خود را در خردسالی آغاز کرده است و تاکنون موفق به دریافت نشان های متعددی از افتخار هنر و ادبیات شده است. به طور مثال در 27 فوریه 2014، وزیر فرهنگ پاریس، به نام اورلی فیلیپیتی نشان افتخار هنر و ادبیات فرانسه را به او اهدا کرد. 

 

از سری کار های برجسته ی اصغر فرهادی در زمینه ی هنر کارگردانی می توان به درباره ی الی در سال 1387، جدایی نادر از سیمین در سال 1389، فروشنده در سال 1394 و همه می دانند در سال 1397 اشاره کرد. 

یکی از فیلم های برجسته ای که سارینا فرهادی  در آن به ایفای نقش پرداخته است، فیلم جدایی نادر از سیمین است. این فیلم در سال 1389 به کارگردانی اصغر فرهادی ساخته شد. 

 

سارینا فرهادی در فیلم جدایی نادر از سیمین در نقش ترمه، دختر نادر و سیمین، هنر نمایی می کند. این چهره به موجب ایفای نقش در فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین، کاندید بهترین بازیگر نقش مکمل زن از بیست و نهمین جشنواره ی فیلم فجر شد. 

علاوه بر این، از سوی جشنواره ی برلین در سال 2011، برنده ی خرس نقره ای در خصوص بهترین بازیگر زن مشترک با ساره بیات و لیلا حاتمی برای فیلم جدایی نادر از سیمین شد. 

 

سارینا فرهادی, سارینا فرهادی بازیگر, بیوگرافی سارینا فرهادی

سارینا فرهادی و ساره بیات برنده ی خرس نقره ای در جشنواره ی برلین هستند

 

آغاز فعالیت سارینا فرهادی

سارینا فرهادی در سال 1381 با ایفای نقش در مجموعه ی تلویزیونی پشت کنکوری ها در نقش دختر رامین وارد قاب صدا و سیمای ایران شد. 

این مجموعه ی طنز تلویزیونی به کارگردانی پریسا بخت آور (مادر سارینا) در 35 قسمت به تولید رسید. سارینا فرهادی به موجب ایفای نقش در مجموعه ی پشت کنکوری ها با بازیگران برجسته ای نظیر سیما گرجستانی، علی صادقی، محمد رضا نوروز، مرحوم سیروس گرجستانی، مریم امیر جلالی، برزو ارجمند و... همکاری کرد. 

 

اولین تجربه ی حضور در سینمای سارینا فرهادی در فیلم چهارشنبه سوری رقم خورد. این فیلم در سال 1384 به کارگردانی اصغر فرهادی منتشر شد. سارینا در این فیلم جذاب و دیدنی نقش دختر پانته آ بهرام را ایفا می کند. 

سارینا فرهادی حدود دو سال پس از حضور در فیلم چهارشنبه سوری یعنی در سال 1386، در فیلم "دایره زنگی" به کارگردانی پریسا بخت آور در نقش دختر نگار فروزنده و مهران مدیری به ایفای نقش پرداخت.

 

سارینا فرهادی و پدرش اصغر فرهادی, سارینا فرهادی و مادرش, سارینا فرهادی

سارینا فرهادی در فیلم پشت کنکوری ها 

 

سارینا فرهادی در فستیوال فیلم کن فرانسه

سارینا فرهادی، در سال 1399 در فیلم سینمایی "قهرمان " در نقش نازنین هنر نمایی کرد. این فیلم به کارگردانی اصغر فرهادی و به تهیه کنندگی الکساندر ماله - گی تولید شده است. 

سارینا فرهادی در فیلم قهرمان با بازیگران مشهوری نظر امیر جدیدی، فرشته صدرایی و محسن تنابنده همکاری می کند. محتوای فیلم در خصوص شخصیتی به نام رحیم است که به موجب بدهکاری های فراوان همواره در زندان به سر می برد.

 

رحیم در طول دو روز مرخصی تلاش می کند تا از شاکی پرونده، با پرداخت مبلغی از بدهی رضایت بگیرد. همسر رحیم یک کیف با چند سکه ی پیدا شده را به رحیم می دهد تا با فروش آن ها بدهی خود را با مزدور شاکی تسویه حساب کند. 

 

رحیم متوجه ارزش کم سکه ها می شود و با انتشار اعلامیه ای در سطح شهر، خواستار یافتن صاحب کیف طلا می شود. این حرکت رحیم توجه رسانه های ملی و مجازی را به خود جلب می کند. با شهرت یافتن رحیم در سطح رسانه ها، او تلاش می کند تا خود را آدم خدا دوست و خوبی جلوه دهد تا  بتواند پول بدهی اش را جمع آوری کند.

 

فیلم "قهرمان" در 13 جولای 2021 در جشنواره ی فیلم کن در فرانسه به نمایش در آمد. این فیلم به طور مشترک با فیلم کوپه ی شماره ی 6 به کارگردانی یوهو کاسمانن موفق به کسب جایزه ی ارزشمند هیئت داوران از سوی جشنواره ی کن شد. در جشنواره ی هفتاد و چهارم، سارینا فرهادی به همراه اصغر فرهادی و امیر جدیدی بر روی فرش قرمز سالن بزرگ لومیر حضور پیدا کردند.

 

سارینا فرهادی, سارینا فرهادی بازیگر, بیوگرافی سارینا فرهادی

سارینا فرهادی در کنار پدرش و دیگر بازیگران فیلم قهرمان 

 

وضعیت تأهل و ازدواج سارینا فرهادی

متأسفانه اطلاعات دقیقی از وضعیت ازدواج سارینا فرهادی در دسترس نیست. اما شواهد حاکی از وضعیت مجرد او دارند. 

 

فیلم های سارینا فرهادی, سارینا فرهادی و پدرش اصغر فرهادی, سارینا فرهادی و مادرش

سارینا فرهادی به همراه پدرش اصغر فرهادی

 

گفت و گو با سارینا فرهادی

در راستای دریافت جایزه ی نقش مکمل زن توسط سارینا فرهادی مصاحبه هایی با این بازیگر جوان صورت گرفت. 

در ادامه بخشی از مصاحبه هایی را که با سارینا فرهادی صورت گرفته است بیان می کنیم:

" از نظر من استعداد ماهری که در حرفه ی بازیگری دارم از پدر و مادرم به من ارث رسیده است. من مطمئنم پدرم استعداد نقش ترمه را در وجود من دیده بود که مرا برای هنر نمایی در این نقش انتخاب کرد. حس می کنم پدرم می خواست کسی را انتخاب کند که در طول روز وقت بسیار زیادی را با او بگذراند و بتواند در خصوص نقش ترمه با او گفت و گو کند."

 

سارینا فرهادی و پدرش اصغر فرهادی, سارینا فرهادی و مادرش, سارینا فرهادی

سارینا فرهادی در سریال جدایی نادر از سیمین نقش آفرینی کرده است

 

فیلم شناسی سارینا فرهادی

فیلم های سینمایی و تلویزیونی سارینا فرهادی

دایره ی زنگی (1386)  جدایی نادر از سیمین (1389)
 قهرمان (1399) مجموعه ی پشت کنکوری ها (1381)
چهارشنبه سوری (1384)  

 

آلبوم تصاویر سارینا فرهادی

سارینا فرهادی, سارینا فرهادی بازیگر, بیوگرافی سارینا فرهادی

سارینا فرهادی و پدرش اصغر فرهادی

 

بیوگرافی سارینا فرهادی, عکس های سارینا فرهادی, زندگی نامه سارینا فرهادی

سارینا فرهادی و مادرش

 

سارینا فرهادی اینستا, دختر اصغر فرهادی, فیلم های سارینا فرهادی

سارینا فرهادی در کنار ساره بیات و لیلا حاتمی

 

گرداوری: بخش بازیگران بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------