برای درمان آکنه از روغن جوجوبا استفاده کنیدفواید روغن جوجوبا

 روغن جوجوبا یک مرطوب کننده بسیار موثر است که پوست را سریع مرطوب می‌کند

 

ثابت شده است که روغن جوجوبا یک گزینه درمانی بسیار موثر برای آکنه و جای زخم آکنه است. در مقاله زیر در این مورد بیشتر خواهیم دانست و اینکه چگونه از آن استفاده کنیم و به عنوان یک محلول چگونه کار می‌کند.


روغن جوجوبا چیزی نیست که تا به حال در مورد آن فکر می‌کردید. این روغن یکی از امن‌ترین مواد تشکیل‌دهنده‌ای است که می‌توانید برای بهتر شدن وضعیت پوست و رهایی از چند بیماری پوستی و اختلالات پوستی از آن استفاده کنید. این روغن به خوبی با این مشکلات برخورد می‌کند. در متن زیر در مورد جزئیات و درک فواید متنوع روغن جوجوبا برای آکنه آشنا خواهیم شد.


جوجوبا استر
چرا این گونه تبلیغ می‌شود که روغن جوجوبا یکی از بهترین محصولاتی است که می‌تواند با مشکل آکنه به طور موثری مقابله کند؟ پاسخ این سوال واقعیت ساده‌ای است که روغن جوجوبا (استر جوجوبا) از درخت Simmondsia chinenis به دست می‌آید و دارای بافت مشابه، غلظت و طبیعت یکسانی با روغن سبوم انسانی (روغنی که از غده سباسه تولید می‌شود) دارد. اما چرا این عامل مهم است؟ روغن جوجوبا باعث می‌شود که پوست احساس کند قبلا بیش از حد سبوم تولید است و از تولید سبوم بیشتر جلوگیری می‌شود و روغن پوست به سطح متعادلی می‌رسد. پوست چرب بیشتر مستعد ابتلا به آکنه است، بنابراین زمانی که سبوم کمتری تولید می‌شود، به طور خودکار از ایجاد آکنه و سایر اختلالات پوستی جلوگیری می‌شود.


خواص ضد چرب دانه
راه دیگری که روغن جوجوبا برای پیشگیری و درمان از آکنه به کار می‌رود توجه به این واقعیت است که دارای خواص ضد چرب دانه است. به عبارت ساده، این بدین معنی است که مانند سایر محصولا منافذ پوستی را مسدود نمی‌کند. زمانی که منافذ پوستی مسدود می‌شوند، پوست به اندازه کافی قادر به تنفس نخواهد بود و همچنین تجمع چرک و چربی پوست در منافذ منجر به آکنه بیشتر می‌گردد. از آنجا که روغن جوجوبا منافذ پوستی را مسدود نمی‌کند، پوست را به سرعت و به طور موثر مرطوب می‌کند و از ابتلا به آکنه جلوگیری می‌شود.


تحریک آنتی اکسیدان‌ها
فواید روغن جوجوبا تنها به آکنه محدود نمی‌شود، این روغن به درمان سایر مشکلات پوستی مانند چین و چروک و خطوط ریز و جای جوش نیز کمک می‌کند. روغن جوجوبا یک مرطوب کننده بسیار موثر است که بدون ایجاد یک لایه چربی، پوست را سریع مرطوب می‌کند. همراه با این کار، مانند بسیاری از مرطوب‌ کننده‌های دیگر از سطح پوست تبخیر نمی‌شود. به این ترتیب به مدت طولانی‌تری در پوست باقی می‌ماند و پوست از منافع آن بهره‌مند می‌شود. همچنین تمامی آنتی اکسیدان‌ها حتی بعد از مدت زمان طولانی باقی می‌مانند و به رشد سلول‌های جدید و ترمیم پوست آسیب دیده کمک می‌کند. با توجه به این کیفیت است که روغن جوجوبا برای جای زخم آکنه موثر تشخیص داده شده است چون قادر است پوست را از سایر مشکلات که ممکن است باعث به ستوه آمدن شخص شوند حفظ کند.


نحوه استفاده از روغن جوجوبا برای آکنه
حال که ما فواید روغن جوجوبا برای چندین مشکل پوستی را می‌دانیم، بایستی نحوه کاربرد صحیح این روغن را نیز یاد بگیریم.

فواید روغن جوجوبا

روغن جوجوبا یک گزینه درمانی بسیار موثر برای آکنه و جای زخم آکنه است


برای آکنه و مرطوب کردن
پیدا کردن یک متعادل کننده خوب برای پوست مهم است. پیدا کردن متعادل خوب زمانی ممکن است که نیازهای پوست خود را بدانید. برای شروع یک قطره روغن جوجوبا را به آرامی به پوست خود بمالید. هنگامی که آغشته کردید، قطره دیگری را امتحان کنید و این کار را تا زمانی انجام دهید که مطمئن شوید پوست شما به اندازه کافی هیدراته شده است. حتی می‌توانید منطقه‌ای از پوست که به آکنه مبتلا است را با چند قطره روغن مالش دهید، این کار باعث خواهد شد تا تمام فواید روغن جوجوبا جذب پوست شود.


جای زخم آکنه
یک محلول از ترکیب روغن جوجوبا و روغن درخت چای درست کنید و در مکان خنک و خشک نگه دارید. هربار که از این محلول استفاده می‌کنید، پنبه را به محلول آغشته کنید و سپس آن‌را بر روی جای زخم‌ها استفاده کنید. این کار به پاک کردن موثر لکه کمک خواهد کرد. شخص می‌تواند از روغن جوجوبای خالص بر روی پوست خود استفاده کند چون می‌تواند به طور موثری کمک کند.

 

منبع: rasekhoon.net

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------