رژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلفرژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلف, رژیم گروه خونی o

رژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلف

 

در این مطلب می خواهیم با شما در مورد چگونگی رژیم غذایی خود تصمیم گیری کنیم.

دانشمندان توصیه می کنند رژیم غذایی با توجه به نوع گروه خون شما باشد ،گروه خونی ما به شدت به توانایی بدن ما برای هضم غذاهای خاص بستگی دارد. 

 

رژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلف, رژیم گروه خونی o

 گروه خون A

 

گروه خون A : 

برای افراد گروه خون  A ، یک رژیم گیاهخواری پیشنهاد می شود . گفته شده است که افراد  این نوع گروه خون سطح پایین اسید معده را دارند و نمیتوانند پروتئین حیوانی و چربی را به خوبی هضم کنند. به همین دلیل پیشنهاد می شود که آنها میوه ها، سبزیجات و غلات زیادی بخورند. مهم این است که این غذاها را در حالت طبیعی ترین موجود - تازه و آلی بدون هیچ گونه مواد افزودنی مصرف کنند.

 

رژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلف, رژیم گروه خونی o

رژیم گروه خونی B

 

گروه خونی B :

افراد دارای گروه خونی B می توانند انواع غذاها را بخورند. با این حال، غذاهایی مانند ذرت، گندم، گوجه فرنگی و بادام زمینی می توانند باعث افزایش وزن، خستگی و هیپوگلیسمی شوند. غذای دیگری که مردم باید با این نوع گروه خون از آن خودداری کنند، مرغ هستند. گرچه این یک گوشت کم چرب باشد، می تواند موجب سکته مغزی و اختلالات ایمنی در افراد مبتلا به نوع گروه خون B شود. بهتر است مرغ را با گوشت بره یا بز جایگزین کنید.

 

رژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلف, رژیم گروه خونی o

تغذیه مناسب برای گروه خونی ab

 

گروه خونی AB  :

گروه خونی AB کمترین و جدیدترین نوع خون است. این میراث مختلط از نوع A و B دارد. افراد دارای این نوع خون دارای اسید معده کم مانند نوع A هستند، اما آنها همچنین سازگاری نوع B با گوشت دارند. تخم مرغ، غذاهای دریایی و سبزیجات برگ برای افرادی که دارای این گروه خونی هستند، مناسب است. آنها بهتر است غذا را در وعده های کمتر بخورند زیرا این امر برای هضم آن بهتر است.

 

رژیم غذایی مناسب گروه های خونی مختلف, رژیم گروه خونی o

رژیم گروه خونی o

 

گروه خونی 0 :

افراد مبتلا به این نوع گروه خونی ظاهرا دارای اسید معده بالا هستند و دارای توانایی بسیار خوبی برای هضم پروتئین حیوانی و چربی هستند. به همین دلیل یک رژیم غذایی حاوی پروتئین با گوشت زیاد، ماهی، سبزیجات و میوه برای آنها مناسب است. کربوهیدرات مانند دانه ها، حبوبات و غلات می توانند به راحتی به عنوان چربی در سیستم خود ذخیره شوند. بنابراین اگر شما دارای یک گروه خونی نوع 0 هستید، بهتر است از آنها اجتناب کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------