حقایقی در مورد مسواک شمامسواک مناسب, اشتباهات مسواک زدن

همه چیز درباره مسواک

مسواک شما کثیف تر ازآن چیزی است که تصور می کنید.آیا تاکنون فکر کرده ایدکه در مسواک شما چه چیزهایی کمین کرده است. مسواک ها سرشار از انواع میکرب ها هستند.

طبق یک مطالعه در دانشگاه منچستر انگلستان مشخص شد ،به طور میانگین مسواک می تواند حاوی 10 میلیون باکتری یا بیشتر باشد - از جمله اشریشیا کلی و استاف و ....

در هر زمان معین، 100-200 گونه باکتری وجود دارد که در دهان شما زندگی می کند. علاوه بر این ، مسواک شما حاوی باکتری هایی است که از چندین منبع به خود جذب می کند.

 

قرار دادن مسواک در توالت :

همچنین اگر مسواک خود را روی روشویی توالت خود نگه می دارید، با هر بار شستن دستهایتان آلودگی هایی به مسواک پاشیده می شود. همچنین به این فکر کنید که در توالت چه آلودگی هایی وجود دارد. باکتری ها و ویروس ها در هوا باقی می مانند تا بر روی سطوح توالت و اجسام داخل آن مستقر شوند.

 

مسواک مناسب, اشتباهات مسواک زدن

 استفاده از مسواک دیگران

 

استفاده از مسواک دیگران :

هرگز از مسواک دیگران استفاده نکنید و چنین اجازه ای نیز به دیگران ندهید که بخواهند از مسواک شما استفاده کنند مهم نیست که چقدر تمیز هستید، هرگز تمام باکتری ها از بین نمی روند و این کار باعث می شود که باکتری های دهان شما و دیگران به هم منتقل شوند و باعث بیماریهای دهان و لثه می شود. اگر می خواهید واقعاً ایمن باشید ، بهتر است لوله های مختلف خمیردندان را برای اعضای خانواده تهیه کنید یا خمیر دندان را روی مسواک فشار ندهید. در عوض ، بهتر است خمیردندان را بدون تماس با جسمی ، روی مسواک بگذارید.  

 

از ظروف دربسته استفاده نکنید :

آیا مسواک خود را در یک ظرف دربسته نگه می دارید؟ این کار را نکنید مسواک نمی تواند  خشک شود و این باعث تقویت رشد کپک می شود. همچنین، اگر تمام مسواک های خانوادگی را در یک ظرف نگهداری کنید و سرهای مسواک با هم درتماس باشند ، این باکتری ها از یکی به دیگری گسترش می یابند. همچنین به اشتراک گذاشتن خمیردندان میکروب ها را از یک مسواک به دیگری منتقل کرد.

 

مسواک مناسب, اشتباهات مسواک زدن

راههای تمیر نگه داشتن مسواک 

 

چگونه مسواک خود را تمیز نگه داریم :

در اینجا برای شما راههایی را که باید انجام شود تا مسواک خود را تا حد امکان بدون باکتری نگه دارید قرار داده ایم:

 

مسواک جدیدی بگیرید : مسواک خود را هر سه یا چهار ماه یک بار عوض کنید.

 

  بیشتر بخوانید: معیارهای انتخاب مسواک

 

از خمیردندان مناسب استفاده کنید: در حالی که اکثر خمیردندان ها میکروب ها را می کشند ، برخی بهتر از سایرین هستند. خمیردندان های دارای تریکلوزان / کوپلیمر بهتر از خمیردندان های معمولی فلوراید در کشتن باکتری های دهان موثر هستند.

 

مسواک های خود را تمیز کنید: گاهی اوقات مسواک خود را در پراکسید هیدروژن یا دهانشویه ها با مواد ضد باکتری خیس کنید ، به خصوص اگر آن را روی زمین انداخته اید و شما باید بعد از هر بار مسواک زدن مسواک خود را با آب شیر یا حتی صابون ضد باکتری تمیز کنید(حتما به طور کامل شستشو دهید تا طعم صابون باقی نماند) 

 

بگذارید مسواک شما کاملاً خشک شود: از روکش های مسواک استفاده نکنید، که می تواند یک محل مرطوب برای پرورش باکتری ها باشد.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------