تصفیه آب راد گستر نوینX

تازه های هنر در خانه


آموزش تصویری دوخت زیپ مخفی,دوخت زیپ مخفی,آموزش دوخت زیپ مخفی

آموزش تصویری دوخت زیپ مخفی

دوخت زیپ مخفی نحوه دوخت زیپ مخفی اگر دوست دارید خودتان در خانه زیپ لباستان را بدوزید. ما در این…

كفش روفرشي بافتني 

 

کفش روفرشی

 

 

كفش‌هاي روفرشي بافتني مدل‌هاي گوناگوني دارند. مدلي كه در اين شماره به شما آموزش مي‌دهيم رويه كفشي است كه از زير به يك كفي فوم يا نوع ديگري از كفي آماده دوخته مي‌شود.

 

ابتدا اندازه مچ پا را گرفته با 2 دانه اضافي‌ دانه سر بيندازيد. دانه‌ها بايد فرد باشند. سپس 6 تا 8 سانت حاشيه كشباف ببافيد و اگر مي‌خواهيد تا بخورد بايد آن را 2 برابر كنيد.

 

سپس دانه‌هاي بافتني را به 5 قسمت تقسيم كنيد و يك‌پنجم دانه‌ها را از دو طرف به اندازه بلندي مچ تا پاشنه پا جداگانه ببافيد و كور كنيد. براي پاي بزرگسالان 6 سانت كافي است. 2 دانه اضافي كه در شروع كار سر انداخته بوديد هر كدام به يك‌پنجم دانه‌ها براي جاي دوخت در پشت كفش اضافه مي‌شود.

 

مجموع دانه‌هاي نصف پشت پا برابر است با يك دانه به علاوه يك‌پنجم دانه‌هاي سر انداخته شده.

 

از طرفين طولي داخلي هر قطعه بافته شده دانه گرفته هر بار يك‌دانه به طرف روي كفش را ببافيد تا دانه‌ها تمام شود.

 

سپس قسمت وسط رويه پا را به هر مدل كه مايل باشيد شروع به بافت كنيد و هر بار دانه‌هاي بافته شده كناري را كه هنوز داخل ميل بافتني شما است با آخرين دانه قسمت رويه 2تا يكي كنيد تا دانه‌هاي كناري تمام شود. كف پا را روي يك مقوا گذاشته دور آن را خط بكشيد و الگوي كف پا را آماده كنيد. سپس رويه كفش را به اندازه كشيدگي پا تا انگشت كوچك بافته سپس دانه دانه از هر طرف كم كرده 5 دانه باقيمانده وسط را نيز يكجا كور كنيد.

 

ميزان تنظيم گردي پنجه پا، با توجه به فرم انگشتان و ضخامت كاموا تغيير مي‌كند.

 

براي تمام كردن كفش، ابتدا درز پشت را بدوزيد، بعد الگويي را كه قبلا آماده كرده بوديد با يك سانت اضافه براي دوخت، از جنس چرم طبيعي يا مصنوعي براي پاي راست و چپ ببريد و با دندان‌موشي ريز، كف را به رويه وصل كنيد.


منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------