آشنایی با ترفندهای آشپزیاینکه بتوانید غذا‌های خوشمزه بپزید واقعا هیجان انگیز است. اما اگر با ترفند‌های مخصوص بتوانید سریعتر این کار را انجام دهید، هیجان انگیزتر هم می شود. ما به شما کمک خواهیم کرد.

 

راحت ترین روش پخت سیب زمینی

سیب زمینی ها را از وسط نصف کنید، روی آن نمک و کمی روغن زیتون بریزید. روی سینی فر گذاشته و به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه در فر با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید. با چنگال چک کنید پخته است یا نه.

 

سیب زمینی ها را نصف کنید، روی آن نمک و کمی روغن بریزید و در سینی فر بگذارید

 

پای های منجمد به کمکتان می آید

بسیاری از افراد وقتی می خواهند پای درست کنند با مشکل خمیری و نرم بودن پوسته زیری مواجه می شوند. اما منجمد کردن پای قبل از پخت، این مشکل را از بین می برد چون قبل از اینکه مواد داخل پای نرم شود، پوسته زیرین می پزید و فرصتی برای از دست دادن آب اضافی ندارد. قبل از انجماد حتما پای را در کیسه پلاستیکی یا فویل بپیچید.

 

منجمد کردن پای قبل از پخت، مشکل خمیری و نرم بودن پوسته زیری را از بین می برد

 

سبزیجات را در فر بپزید

برای پخت سبزیجات بخارپز در فر، آن ها را بشویید و به اندازه خرد کنید. سپس روی کاغذ نسوز به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در فر با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت بپزید.

 

برای پخت سبزیجات بخارپز، بعد از شستن و خرد کردن داخل کاغذ نسوز بگذارید و در فر قرار بدهید

 

پیاز را منجمد کنید

این ترفند وقتی عجله دارید، به شما کمک می کند. پیاز را پوست بکنید و خرد کنید. سپس آن ها را روی سینی گذاشته و در فریزر قرار دهید. فراموش نکنید که قالب را با فویل آلومینیومی بپوشانید و چند ساعت آن را منجمد کنید. سپس پیاز‌ها را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و در فریزر قرار دهید تا هر موقع لازم داشتید استفاده کنید.

 

پیاز‌ها را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و در فریزر قرار دهید تا در مواقع لازم استفاده کنید

 

با استفاده از پاستای مانده مافین درست کنید

این یک روش عالی برای استفاده از پاستا‌های مانده است. همچنین روش خوبی برای افزودن سبزیجاتی است که بچه ها دوست ندارند. منجمد و گرم کردن آن هم آسان است. کافی است تخم مرغ را با پاستاها ترکیب کرده و در قالب بریزید، سپس روی آن را با پنیر پوشانده و در فر قرار دهید.

 

با پاستاهای مانده مافین درست کنید

 

مرغ ماریناد شده منجمد

معمولا بیشتر ما بعد از یک روز کاری طولانی به خانه برمی گردیم و مجبوریم آشپزی را شروع کنیم. برای اینکه راحتتر این کار را انجام دهیم مرغ ها را با ماریناد منجمد کنید.

 

خانم های شاغل مرغ ها را با ماریناد منجمد کنند

 

قبل از پخت، مقداری ماست یونانی روی ماهی سالمون بریزید

ماست یونانی ماهی را‌ تردتر می کند و کمک می کند آرد سوخاری به آن بچسبد.

 

ماست یونانی ماهی را‌ تردتر می کند و کمک می کند آرد سوخاری به آن بچسبد

 

یک راه ساده برای آبپز کردن تخم مرغ

تخم مرغ ها باید تازه باشند. سوراخ کوچکی روی آنها ایجاد کنید تا هوای اضافی خارج شود. به مدت 10 ثانیه در آبجوش بجوشانید. سپس از آبجوش خارج کرده و بگذارید دمای آب روی شعله کمی کاهش یابد. سپس تخم مرغ ها را شکسته و یکی یکی در آب بیندازید. برای هر تخم مرغ اضافی باید زمان پخت را ۲۰-۳۰ ثانیه افزایش دهید.

 

روش سریع برای آبپز کردن تخم مرغ

 

ساندوریچ صبحانه آسان

به دنبال یک ساندوریچ خاص و آسان برای صبحانه می گردید؟ پیشنهاد می کنیم این مافین های خوشمزه را امتحان کنید: مقداری بیکن یا مرغ را قالب مافین بریزید، روی هر کدام یک تخم مرغ و مقداری نمک اضافه کنید. به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه در فر بپزید.

 

مقداری بیکن یا مرغ را قالب مافین بریزید، روی هر کدام تخم مرغ و مقداری نمک بریزید و در فر بگذارید

 

طرز تهیه نیمرو در فر

قالب مافین را چرب کنید و تخم مرغ ها را درون قالب بشکنید. مقداری نمک و فلفل اضافه کنید. به مدت ۱۷ دقیقه با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت بپزید.

 

قالب مافین را چرب و تخم مرغ ها را درون قالب بشکنید و نمک و فلفل بزنید و داخل فر قرار بدهید

 

ساندویچ ضدسرقت

از اینکه همکاران و دوستانتان ساندویچتان را بی اجازه برمی دارند و می خورند، خسته شدید؟ از کیسه هایی استفاده کنید که در دو طرف آن لکه های سبز و سیاهی به شکل کپک چاپ شده است.

 

برای سرقت نرفتن ساندویچ تان از کیسه های لک دار استفاده کنید

 

منبع : bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------