15 نکته برای پخت لازانیای خوش طعمطرز پخت لازانیا

 

برای دستور پخت لازانیا، می توانید از مواد میانی متفاوتی استفاده کنید برای تهیه ی اصلی ترین مواد می توانید از گوشت چرخکرده یا گوشت ریش ریش شده، یا مرغ یا سوسیس کالباس استفاده کنید حتی می توانید از انواع سبزیجات استفاده کنید.

برای داشتن یک لازانیای خوب، چند نکته را پیشنهاد می کنم که مطمئناً با رعایت نکات زیر، یک لازانیای درجه یک خواهید داشت.

 

اگر می خواهید ورق های لازانیا در حین جوشاندن در آب به هم نچسبند، مقداری روغن و نمک داخل آب جوش بریزید.

 

 هنگام جوشاندن لازانیا در قابلمه ورق ها را به کمک یک قاشق چوبی یا کفگیر به آرامی تکان دهید تا به هم نچسبند. مراقب باشید ورقه های لازانیا زیاد نجوشند زیرا باعث خرد شدن ورقه های لازانیا می شود.

 

 هنگامی که می خواهید ورق های لازانیا را آبکشی کنید حتما آب سرد روی آنها بریزید. این کار باعث می شود حرارت داخل ورق های لازانیا کم شود و در حین پخت، ورق ها خمیر نشوند.

 

 برای اینکه بعد از آبکشی، ورق ها به هم نچسبند، آنها را یا روی لبه آبکش فلزی آویزان کنید یا این که داخل آبکش بزرگی به صورت جدا جدا پهن کنید این کار باعث می شود ورق ها هنگام استفاده  به ظرف نچسبیده و خرد نشود.

 

 برای طرز تهیه لازانیا، می توانید از مواد میانی متفاوتی استفاده کنید برای تهیه ی اصلی ترین مواد می توانید از گوشت چرخکرده یا گوشت ریش ریش شده، یا مرغ یا سوسیس کالباس استفاده کنید حتی می توانید از انواع سبزیجات استفاده کنید.

 

 بعد از آن از قارچ و فلفل دلمه ای و ذرت و پنیر پیتزا و ... استفاده کنید.

 ادویه های مخصوص لازانیا را در مواد گوشتی آن بریزید.

 

نکاتی برای پخت لازانيا

 

 برای مواد میانی لازانیا بهتر است از رب گوجه فرنگی استفاده نکنید یا بسیار کم استفاده کنید زیرا از سس سفید (سس بشامل) استفاده می کنید با رب کم یا بدون رب خوشمزه تر است.

 

 پیاز استفاده شده در لازانیا باید خیلی ریز خرد شده یا رنده شود و یا از پودر پیاز استفاده کنید. زیرا این پیاز برای گرفتن بوی زهم گوشت است.

 

 حتما اولین لایه ای (کف ظرف) که در ظرف می ریزید مقداری سس سفید باشد و بعد یک لایه لازانیا روی آن قرار بدهید.

 

 روی هر ورق لازانیا، یک لایه گوشتی و پنیر پیتزا و پنیر پارمزان بریزید. (استفاده از پنیر پارمزان خیلی ضروری نیست) و بعد مقداری سس سفید روی آن بریزید.

 

 در آخرین مرحله ی پخت لازانیا، می توانید مواد گوشتی بریزید یا می توانید یک ورق لازانیا بگذارید و با سس بشامل روی آن را بپوشانید و در آخر با پنیر فراوان بپوشانید.

 

 اگر می خواهید لازانیای شما رژیمی باشد، هنگام آماده کردن لایه های لازانیا، به جای اینکه در هر لایه، پنیر بریزید، در مرحله آخر فقط روی مواد مقداری پنیر بریزید. از پنیرهای رژیمی هم می توانید استفاده کنید.

 

 قبل از قرار دادن داخل فر، فر را از قبل گرم کنید و بعد لازانیا را داخل فر قرار بدهید و زمانی که زیر آن شروع به سرخ شدن کرد و سس داخل آن سفت شده باشد و آبکی نباشد گریل روی آن را روشن کنید تا کمی سرخ شود.

 

 می توانید لازانیا را به صورت تک نفره بپزید. به اینصورت که بقچه ای یا رولی بپزید. 

 

 اگر لازانیا را به صورت خشک و ترد دوست دارید از سس بشامل در لایه های آن و در آخرین لایه به صورت کم استفاده کنید.

 

 برای تزیین لازانیا از سس و جعفری خرد شده استفاده کنید.

 

 نحوه سرو لازانیا: بعد از پخت لازانیا سریع آن را سرو نکنید زیرا خیلی داغ است اجازه بدهید کمی سرد شود و میل کنید.

 

طرز تهیه لازانیا خوشمزه

 

نکاتی برای پخت لازانیا بدون فر:

همچنین می توانید لازانیا بدون فر را به راحتی تهیه کنید. برای این منظور از تابه دو طرفه استفاده کنید. کف تابه را چرب کرده، سس بشامل بزنید. برای نچسبیدن لازانیا، می توانید یک ردیف سیب زمینی ورقه ای کف تابه بچینید. تابه را روی شعله پخش کن و با حرارت کم قرار داده تا لازانیا کامل پخته شود. لازانیا در فر دست ساز و روی گاز نیز به راحتی تهیه می شود. پخت لازانیا بدون فر بسیار ساده و عالی می باشد و تنها روی لازانیا طلایی نمی شود. (بیشتر بخوانید: طرز تهیه لازانیای ایتالیایی)

طرز تهیه لازانیا در توستر :

برای آماده شدن لازانیا در آون توستر، ظرف حاوی لازنیا را در سینی مخصو اون توستر قرار داده و زمان را روی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید و درجه حرارت را روی ۱۶۰ درجه قرار دهید. هر دو المنت بالا و پایین را روشن کنید. 

 

برای اینکه پنیر روی  لازانیا را سرخ کنید المنت پایینی را خاموش کرده و ۲ الی ۳ دقیقه با المنت بالایی روی لازانیا را سرخ کنید تا به رنگ طلایی در بیاید.

 

در صورتی که قصد دارید، لازانیا در آون توستر طبخ نمایید، نیازی نیست قبل از گذاشتن داخل محفظه اون توستر ان را گرم نمایید چون آون توستر سریع گرم می شود.

 

پخت لازانيا با مایکروفر :

در این روش ابتدا با توجه به حجم مایکروفرتان یک ظرف مناسب  انتخاب کنید؛  یادتان باشد قرار است  فقط به جای فر  از مایکرو فر استفاده کنید پس مرحله آماده سازی ورق ها و سس را روی گاز انجام دهید وورق های  لازانیا و سس را طبق معمول در پیرکس بچینید  و آن را  به مدت ۱۰ دقیقه با قدرت ۹۰۰ وات یا صد درصد داخل مایکروفر قرار گیرد. در انتها برای طلایی شدن روی لازانیا، پایه گریل را داخل دستگاه قرار می دهند، سپس ظرف را روی آن گذاشته و گریل دستگاه را به مدت ۵-۳ دقیقه روشن می کنند تا روی مواد طلایی شود.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------