راهنمای خرید لوازم خانگیراهنمای خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید لوازم خانگی

 

نکاتی برای خرید لوازم خانگی

خرید لوازم خانگی می تواند یک کار دلهره آور باشد، به خصوص اگر با آخرین تکنولوژی یا ویژگی ها آشنا نباشید. با وجود گزینه های بسیار زیاد در بازار، انتخاب دستگاه مناسب و متناسب با نیازهای شما می تواند بسیار دشوار باشد. در این راهنمای خرید بیتوته، به برخی از عوامل مهمی که باید قبل از خرید لوازم خانگی در نظر بگیرید، می پردازیم.

نکته هایی برای خرید لوازم خانگی

هدف و کاربرد

قبل از خرید هر وسیله خانگی، مهم است که هدف و کاربرد دستگاه را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر در حال خرید یخچال هستید، باید اندازه خانواده و ظرفیت ذخیره سازی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. به همین ترتیب، اگر ماشین لباسشویی می‌خرید ، باید تعداد لباس‌هایی که در هفته می‌شوید و نوع پارچه را در نظر بگیرید. تعیین هدف و کاربرد دستگاه به شما کمک می کند اندازه و ویژگی های مناسب را انتخاب کنید.

 

اندازه گیری فضای مدنظر محصول در خانه

قبل از خرید هر دستگاهی مانند لباسشویی، ظرفشویی و یخچال، بهتر است ابتدا محل قرارگیری آن را به دقت بررسی کنید و ابعاد محل را اندازه‌گیری کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا از اینکه دستگاه جدید در محل مورد نظر جای می‌گیرد، اطمینان حاصل کنید.

 

برای این کار باید طول، عرض، عمق و پهنای محصول را در نظر بگیرید. اکثرا تمامی سایت ها سایز و اندازه محصول را در صفحه جزییات آن محصول درج می کنند که با تطبیق آن با فضای اندازه گیری شده منزل از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

 

مشاوره خرید لوازم خانگی

خرید لوازم خانگی

 

بهره وری انرژی بهره

وری انرژی عامل مهمی است که در هنگام خرید لوازم خانگی باید در نظر گرفته شود. وسایلی که انرژی کمتری مصرف می کنند نه تنها به شما در صرفه جویی در قبض های برق کمک می کنند بلکه میزان کربن شما را نیز کاهش می دهند. به دنبال وسایلی باشید که دارای برچسب Energy Star هستند ، که نشان می دهد دستگاه استانداردهای بهره وری انرژی تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را برآورده می کند.

 

ویژگی ها و فناوری

لوازم خانگی دارای ویژگی ها و فناوری های متنوعی هستند که آنها را کارآمدتر و کاربر پسندتر می کند. به عنوان مثال، یخچال‌ها در حال حاضر دارای ویژگی‌هایی مانند یخ‌ساز، دستگاه پخش آب و فناوری هوشمند هستند که به شما امکان می‌دهد سطح دما و رطوبت را از راه دور کنترل کنید. به طور مشابه، ماشین‌های لباسشویی دارای ویژگی‌هایی مانند توزیع‌کننده خودکار، تمیز کردن بخار ، و فناوری هوشمند هستند که به شما امکان می‌دهد چرخه شستشو را از راه دور کنترل کنید. قبل از خرید، ویژگی‌ها و فناوری‌هایی را که برای شما و خانواده‌تان مهم است در نظر بگیرید.

 

نکاتی برای خرید لوازم خانگی

نکاتی برای خرید لوازم خانگی

 

نام تجاری و گارانتی

انتخاب یک برند قابل اعتماد با سابقه خوب در خرید لوازم خانگی مهم است. یک برند معتبر نه تنها کیفیت دستگاه را تضمین می کند بلکه خدمات پس از فروش خوبی نیز ارائه می دهد. علاوه بر این، مهم است که قبل از خرید، مدت زمان گارانتی و شرایط و ضوابط گارانتی را بررسی کنید.

 

قیمت و بودجه

لوازم خانگی دارای طیف گسترده ای از قیمت ها هستند و تعیین بودجه قبل از خرید بسیار مهم است. ویژگی‌ها و فناوری‌هایی را که برای شما و خانواده‌تان مهم هستند، در نظر بگیرید و به دنبال وسایلی باشید که با بودجه‌ی شما متناسب هستند. علاوه بر این، مقایسه قیمت ها و ویژگی های برندهای مختلف قبل از خرید بسیار مهم است.

 

تکنیک های خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید لوازم برقی آشپزخانه

 

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

با توجه به گستره وسیعی از گزینه های موجود در بازار، خرید لوازم آشپزخانه می تواند کاری دلهره آور باشد. با این حال، با کمی تحقیق و برنامه ریزی، می توانید لوازم خانگی مناسب با نیاز و بودجه خود را پیدا کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که شما را در این فرآیند راهنمایی می کند:

 

نیازهای خود را ارزیابی کنید

قبل از شروع خرید، به سبک آشپزی خود و انواع غذاهایی که معمولاً تهیه می کنید فکر کنید. این به شما کمک می کند تا مشخص کنید به چه وسایلی نیاز دارید و بدون کدام یک می توانید کار کنید. برای مثال، اگر به ندرت پخت می‌کنید، ممکن است به یک اجاق فانتزی با تمام زنگ‌ها و سوت‌ها نیاز نداشته باشید.

 

راهنمای خرید و انتخاب خرید لوازم خانگی

تکنیک های خرید لوازم خانگی

 

بودجه خود را در نظر بگیرید

قیمت لوازم آشپزخانه می تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار متفاوت باشد. بودجه خود را از قبل تعیین کنید و به آن پایبند باشید. شما نمی خواهید برای وسیله ای که واقعاً به آن نیاز ندارید خرج کنید.

 

درباره برندها و مدل‌ها تحقیق کنید

زمانی که ایده‌ای در مورد آنچه نیاز دارید و توانایی خرید دارید، شروع به تحقیق در مورد برندها و مدل‌ها کنید. به دنبال بررسی و رتبه بندی از منابع معتبر باشید تا از کیفیت و عملکرد دستگاه های مختلف ایده بگیرید.

 

فضای خود را اندازه گیری کنید

مطمئن شوید که فضایی را که می خواهید وسایل جدید خود را در آن نصب کنید اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که آنها به درستی جا می شوند. شما نمی خواهید در نهایت با دستگاهی مواجه شوید که برای آشپزخانه شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است.

 

مشاوره خرید لوازم خانگی

دقت در خرید لوازم خانگی

 

به دنبال گزینه های کم مصرف باشید

وسایل کم مصرف می توانند در دراز مدت در هزینه های شما در قبض های آب و برق صرفه جویی کنند. به دنبال وسایلی باشید که دارای برچسب ENERGY STAR هستند که نشان می دهد استانداردهای کارایی خاصی دارند.

 

گارانتی را در نظر بگیرید

به دنبال لوازم خانگی با گارانتی خوب باشید تا از سرمایه خود محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که شرایط و ضوابط را به دقت بخوانید و متوجه شوید که چه چیزی پوشش داده می شود و چه چیزی نیست.

 

زنگ ها و سوت ها تحت تاثیر قرار نگیرید

اگرچه وسوسه انگیز است که به سراغ دستگاهی با تمام ویژگی های فانتزی بروید، از خود بپرسید که آیا واقعاً به آنها نیاز دارید یا خیر. به ویژگی هایی که برای شما مهم هستند و در واقع از آنها استفاده خواهید کرد، پایبند باشید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------