تازه های مهارتهای زندگی

راهنمای کامل برای انتخاب بهترین,رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی

مقایسه انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی با تأثیر بیشتر انواع قرص ماشین ظرفشویی،…

کاربردهای متفاوت صابون 

کاربردهای صابون در خانه داری

 

صابون معلوم است علاوه بر تمیز کردن، از ویژگی های مفیدی نیز برخوردار است که می تواند به شما در زندگی روزمره کمک کند. به عنوان مثال، استفاده از آن برای پر کردن سوراخ های ریز دیوار بسیار عالی است. در ادامه با 9 کاربرد صابون آشنا شوید.

1- صابون را با آهنربا بچسبانید تا هنگام دوش گرفتن آن را رها نکنید.

اگر یک بار دیگر، جایی برای صابون خود ندارید، شیر مناسب ترین مکان برای قرار دادن صابون است. صابون را می توان با آهنربا به هر سطح آهنی مانند شیر وصل کرد و در این صورت آن نمی افتد و یا روی زمین مرطوب تمام نمی شود.

 

در حمام صابون را روی شیر قرار بدهید

 

در صابونی به قطر درپوش بطری سوراخی ایجاد کنید.

درپوش بطری را بگیرید و آهنربا را در آن قرار دهید.

این کلاه را داخل صابون بگذارید. حالا می توانید نوار صابون را به راحتی بچسبانید.

 

برای قرار دادن صابون روی شیر داخل آن آهنربا قرار بدهید

 

2- شیشه شکسته را تمیز کنید تا دست و پاهایتان را زخمی نکنید.

شیشه شکسته لزوماً یک مشکل بزرگ نیست، اما اغلب اتفاق می افتد که قطعات آنقدر کوچک هستند که چشمان ما حتی آنها را نمی بیند. بنابراین، شیشه ممکن است روی زمین بماند و بعداً صدماتی ایجاد کند. برای اهداف ایمنی، تمیز کردن تمام قطعات ضروری است. در این حالت یک تکه صابون می تواند بسیار مفید باشد.

 

فقط کافی است یک تکه صابون را از روی نواحی مورد نظر بکشید تا خرده های ریز شیشه به داخل صابون فرو بروند عجله نکنید و این کار را با دقت انجام بدهید تا مطمئن شوید تمام قطعات ریز روی زمین باقی نمی مانند.

 

با تکه ای صابون خرده های ریز شیشه را جمع آوری کنید

 

3- از صدای درب خلاص شوید.

صابون فقط برای تمیز کردن مفید نیست، بلکه می تواند به شما کمک کند تا از صدای درب خلاص شوید. اگر از این صدا خسته شده اید، فقط با صابون لولا را مالش دهید. سپس چند بار درب را باز و بسته کنید تا صابون در تمام مکانیسم پخش شود.

 

از بین بردن صدای در با صابون

 

4- برای طولانی تر شدن زیبایی آنها آفات را از گیاهان خانگی دفع کنید.

صابون ممکن است به کشتن و دفع آفات رایج در گل و گیاهان کمک کند. روش بسیار ساده است. از  صابون ساخته شده از مواد تجارت عادلانه و روغن های ارگانیک استفاده کنید، بنابراین به گیاهان شما آسیب نمی رساند. این می تواند یک صابون مایع باشد، یا می توانید یک نوار از صابون را در آب حل کنید. این دستور العمل است:

 

1 گالن آب

1 قاشق غذاخوری صابون مایع

1 قاشق غذاخوری روغن نباتی (اختیاری)

حالا آنرا مخلوط کرده و این آب صابون را روی گیاهان خود اسپری کنید.

 

تمیز کردن و از بین بردن آفات گیاهان با صابون

 

5- آینه حمام خود را مالش دهید تا از گرفتن بخار روی آن جلوگیری شود.

این بزرگترین مبارزه نیست، اما با این وجود، می تواند آزار دهنده باشد وقتی هر بار که دوش بگیرید، آینه شما در حمام مه آلود می شود. یک نوار صابون می تواند بسیار مفید باشد.

 

زمانی که صابون و آینه خشک است نوار صابون را با دقت روی شیشه آینه بمالید. نیازی به ساختن یک لایه ضخیم نیست. وقتی کارتان تمام شد، یک پنبه نرم یا میکروفیبر بگیرید و آینه را تمیز کنید تا دوباره براق شود.

 

جلوگیری از بخار آینه با صابون

 

6- یک قالب صابون را در کمد خود قرار دهید تا کمدتان خوشبو شود.

نوار صابون تمایل دارد عطر و بوی خود را در محیط اطراف خود پخش کند. یک صابون را با بویی که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و آن را روی یک قفسه بگذارید. می توانید صابون را نیز با پارچه تمیز بپیچید، اما حتما از پارچه نازک استفاده کنید و داخل کمد قرار بدهید.

 

خوشبو کردن کمد با صابون

 

7- عینک آفتابی خود را صابون بزنید تا در زمستان بخار روی آن ننشیند.

اگر دوست دارید عینک خود را صیقل دهید و در عین حال آنها را ضد مه سازید، این کار را امتحان کنید.

 

عینک های خود را زیر آب ولرم قرار بدهید. استفاده از آب گرم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند طول عمر برخی لنزها را با یک پوشش کاهش دهد.

یک قطره کوچک از صابون ظرف را روی نوک انگشتان بگذارید یا از یک نوار نرم صابون استفاده کنید. هر دو لنز را به آرامی مالش دهید و سپس با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید.

 

جلوگیری از بخار کردن عینک با صابون

 

8- هنگامی که ابزار خاصی ندارید سوراخ های ریز را در دیوار خود پر کنید.

سوراخ های ریز در یک دیوار می تواند بسیار تحریک کننده باشد، به خصوص اگر هر روز آنها را می بینید. تعمیر آن آسان است، حتی بدون ابزار ویژه - تنها آنچه شما نیاز دارید یک نوع صابون است.

 

یک نوار خشک صابون را روی سوراخ های ریز خود مالش دهید. سپس روی سطح سوراخ ها را صاف کنید تا از شر اضافی صابون خلاص شوید. دقت کنید از صابون همرنگ دیوارتان استفاده کنید.

 

سوراخ های دیوار را با صابون همرنگ دیوار پر کنید

 

9- سفید کردن ظروف روی با صابون

اگر قابلمه های روی دارید و تیره شدند و یا حتی غذا داخل آن ها سوخته است و به سختی تمیز می شوند می توانید سیم ظرفشویی را روی یک قالب جدید صابون بکشید و با آن قابلمه را بسابید متوجه تمیز شدن و تغییر آن می شوید. و بعد با اسکاج و مایع ظرفشویی بشویید و آبکش کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------