نحوه شستن کیسه های پلاستیکی زیپ دار 

نحوه ی شستن کیسه های زیپ دار

 

کیسه های پلاستیکی و سیلیکونی بسیار بادوام هستند، بنابراین مهم است که آنها را قبل از استفاده مجدد از آنها تمیز نگه دارید.

در حالی که بیشتر کیسه های پلاستیکی و سیلیکونی را می توان در ماشین ظرفشویی شستشو داده و تمیز کرد، برای جلوگیری از بوجود آمدن کپک ها حتما باید خشک شوند. برای سالم نگه داشتن کیسه ها، از یک قفسه خشک کن یا لباس استفاده کنید تا هوا آنها را کاملاً خشک کند.

 

تمیز کردن کیسه های زیپ دار برای استفاده ی مجدد

هر کیسه ای را که برای ذخیره گوشت خام یا مواد غذایی استفاده می شود ، بیرون بیاورید. برچسب کیسه ی خود را بررسی کنید، یا سعی کنید آنچه را که قبلاً در آن نگهداری کردید را بدانید. اگر کیسه های شما با مرغ و گوشت یا هر منبع احتمالی دیگر در ارتباط با مواد غذایی مستقیم قرار گرفت، حتماً آنها را دور بیاندازید. همین قانون در مورد مواد غذایی که اعضای خانواده به آن حساسیت دارند نیز صدق می کند. 

 

به عنوان مثال، اگر شخصی در خانواده شما به بادام زمینی حساسیت دارد، و قبلا در آن کیسه بادام زمینی نگهداری کرده اید مجددا از آن استفاذه نکنید و آن را دور بیاندازید.

همچنین نباید از کیسه های آسیب دیده یا پاره شده استفاده مجدد کنید.

 

کیسه های زیپ دار خود را به طور کامل برگردانید، و تمام سطح آن را کاملا صاف کنید تا بتوانید با دقت بیشتر آن را تمیز کنید. 

 

یک ظرف را با آب خنک یا ولرم و یک مقدار صابون به اندازه ی نخود فرنگی یا مایع ظرفشویی بریزید. و هم بزنید سپس با اسفنجی تمیز از آب و صابون روی کیسه بکشید تا تمیز شود. سپس آن را زیر شیر آب بشویید تا کاملا تمیز شود.

 

شستشوی کیسه های زیپ دار

 

بعد آن را برگردانید و با آب و مایع ظرفشویی بشویید و آب بکشید، مطمئن باشید تمام سطح آن را شسته باشید هم داخل و بیرون کیسه را بشویید. و داخل آبچکان قرار دهید تا آب آن کاملا برود و خشک شود در کیسه زیپ دار باید باز باشد که کاملا خشک شود.

 

نحوه ی خشک کردن کیسه های زیپ دار در آبچکان

 

اگر نمی خواهید دست آنها را بشویید، کیسه های خود را در ماشین ظرفشویی بشویید. کیسه های پلاستیکی خود را روی قفسه های ماشین ظرفشویی خود مرتب کنید ، سپس دستگاه را بر روی یک چرخه منظم قرار دهید. یک محل خشک گرم یا چرخه ای را که از آب گرم استفاده می کند ، انتخاب نکنید، زیرا این امر می تواند به کیسه های پلاستیکی شما آسیب برساند.

 

روش های خشک کردن کیسه های زیپ دار

 

اگر کیسه های شما هنگام بیرون آمدن از ماشین ظرفشویی هنوز خیس هستند، می توانید هوای داخل آن را خشک کنید!

شما می توانید از هر نوع مواد شوینده ظرف استفاده کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که مواد شوینده ملایم ممکن است به ماندگاری بیشتر کیسه های پلاستیکی شما کمک کنند.

 

نکته: اگر از کیسه های سیلیکونی قابل استفاده مجدد استفاده می کنید، می توانید آنها را در ماشین ظرفشویی خود بشویید و خشک کنید. برای فهمیدن چرخه بهینه دستورالعمل های سازنده را دو بار بررسی کنید.

 

زمانی که یک طرف کیسه خشک شد آن را برعکس کنید و و در جایی آن ها را آویزان کنید و اجازه بدهید تا خشک شود.

 

در صورت نداشتن قفسه خشک کردن، کیسه های خود را روی بند لباسی قرار دهید. درز پایین کیسه های پلاستیکی مرطوب خود را بر روی یک بند لباسی در فضای باز مرتب کنید، در آن باز بماند تا داخل آن هوا برود و کاملا خشک شوند.

 

آموزش خشک کردن کیسه های زیپ دار

 

با این روش شما می توانید هم کیسه های پلاستیکی و هم کیسه های مواد غذایی قابل استفاده مجدد را خشک کنید.

 

صبر کنید تا قسمت داخلی کیسه های شما خشک شود. کیسه های خود را به صورت ساعتی یا روزانه بررسی کنید تا خشک شود یا خیر. اگر هر نوع رطوبت یا قطرات آب باقی مانده را در کیسه های خود می بینید ، آنها را برای چند ساعت دیگر روی قفسه یا بند لباس بگذارید. اجازه بدهید کیسه ها به صورت کامل خشک شوند اگر رطوبتی داخل آن بماند سبب ایجاد کپک در آن می شود.

 

اگر هنوز مرطوب است، و برای استفاده از آن عجله دارید آن ها را با دستمال میکرو فیبر پاک کنید. اگر کیسه های شما خیس است و برای استفاده ی مجدد آن عجله دارید دستمال میکروفیبر را تا کنید و داخل کیسه قرار بدهید و زیپ آن را بکشید و آن را فشار بدهید و آن را بپیچید تا تمام قسمت های آن خشک شود. این کار را تا زمانی انجام بدهید که قطره ی آبی داخل آن نباشد و خشک شود سپس در کیسه را باز بگذارید و چند دقیقه اجازه بدهید تا هوا  داخل آن برود و کاملا خشک شود. و می توانید از آن کیسه دوباره استفاده کنید.

 

خشک کردن کیسه های زیپ دار

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

    سایر مطالب خانه داری

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------