چگونه هر روز یک چیز جدید یاد بگیریم؟درست است که نمی توانیم به یکباره همه دانش دنیا را به دست بیاوریم اما می توانیم هر روز چیز جدیدی یاد بگیریم و برای این کار هر روز باید به دنبال راهی برای پیدا کردن اطلاعات جدید باشیم. کتاب ها و اینترنت دوست ما هستند. به علاوه می توانید مهارت جدیدی را یاد بگیرید و هر روز آن را تمرین کنید. همیشه باید ذهن تان هوشیار باشد زیرا نمی دانید چه زمانی قرار است فرصت یادگیری پیش بیاید.

 

به دنبال اطلاعات جدید باشید

خبرهای روزانه را دنبال کنید: هر روز با خواندن اخبار چیزهای جدیدی یاد می گیرید. می توانید به اخبار تلویزیون یا رادیو گوش بدهید یا روزنامه بخوانید و یا اخبار آنلاین را دنبال کنید. هم اخبار بومی و هم اخبار بین المللی را دنبال کنید.

 

هر روز با خواندن اخبار چیزهای جدیدی یاد می گیرید

 

برای بالا بردن آگاهی کتاب و مقاله بخوانید: مطالعه یکی از موثرترین روش های یادگیری است. هر روز ساعتی را به مطالعه اختصاص دهید. یک ساعت قبل از خواب و یا ۱۰ دقیقه در زمان استراحت. حتی با مطالعه رمان هم خیلی چیزها درباره فرهنگ های کشورهای مختلف یاد می گیرید. به علاوه می توانید هنگام درست کردن غذا به یک کتاب صوتی گوش بدهید.

 

مطالعه یکی از موثرترین روش های یادگیری است

 

برای کشف چیزهای جدید در اینترنت جستجو کنید: اینترنت منبع نامحدود اطلاعات است و هر روز به اطلاعاتش اضافه می شود. البته باید مراقب باشید وارد سایت معتبری بشوید که اطلاعاتش درست است.

 

اینترنت منبع نامحدود اطلاعات است و هر روز به اطلاعاتش اضافه می شود

 

برای به کار گرفتن ذهن تان کلاس ثبت نام کنید: اگر هنوز دانش آموز هستید باز هم می توانید در کنار کلاس های درس کلاس های آموزشی دیگری ثبت نام کنید. کلاسی که انتخاب می کنید از روانشناسی گرفته تا هنر باید به آن علاقه داشته باشید.

 

کلاسی که انتخاب می کنید از روانشناسی گرفته تا هنر باید به آن علاقه داشته باشید

 

ویدیوهای آموزشی ببینید: در فضای مجازی علاوه بر خواندن متن می توانید ویدیوهای آموزشی هم تماشا کنید و هر چیزی که نیاز به یاد گرفتنش دارید در ویدیوها پیدا کنید.

 

هر چیزی که نیاز به یاد گرفتنش دارید در ویدیوها پیدا کنید

 

برای گردآوری اطلاعات سوال بپرسید: این یکی از ساده ترین روش ها برای یادگیری چیزهای جدید است. مهم نیست چه سوالی می پرسید مهم این است که چیز جدیدی یاد می گیرید. به عنوان مثال از دوست تان که اهل کشور دیگری است بپرسید زندگی در آن کشور چگونه است؟

 

سوال یکی از ساده ترین روش ها برای یادگیری چیزهای جدید است

 

مهارت های جدید یاد بگیرید

یک زبان جدید یاد بگیرید: یادگیری یک زبان جدید بهترین روش برای گسترش دادن اطلاعات است. می توانید به کلاس های گروهی بروید یک معلم خصوصی بگیرید و یا با اپلیکیشن های آموزشی یاد بگیرید. زبانی بیاموزید که از آن منفعت ببرید. به عنوان مثال اگر شرکتی که در آن کار می کنید با ژاپن در ارتباط است ژاپنی یاد بگیرید.

 

یادگیری یک زبان جدید بهترین روش برای گسترش دادن اطلاعات است

 

باغداری یاد بگیرید: مراقبت از گل ها یکی از موثرترین روش ها برای یادگیری چیزهای جدید است. یاد می گیرید که چه گیاهانی مناسب آب و هوای محیطی که هستید انتخاب کنید، چگونه آن ها را بکارید و چگونه از آن ها مراقبت کنید.

 

مراقبت از گل ها یکی از موثرترین روش ها برای یادگیری چیزهای جدید است

 

مهارت های آشپزی خود را تقویت کنید: آشپزی مهارتی است که می توانید هر روز روی آن کار کنید و یاد بگیرید. اگر تازه شروع کرده اید پله پله بالا بروید. به عنوان مثال ابتدا از پاستا شروع کنید و دوباره سراغ غذاهای سخت تر بروید.

 

آشپزی مهارتی است که می توانید هر روز روی آن کار کنید و یاد بگیرید

 

اگر موسیقی دوست دارید نواختن موسیقی یاد بگیرید: نواختن موسیقی نیاز به تمرین روزانه دارد. هر روز با نواختن آهنگ های جدید خودتان را به چالش بیندازید. موسیقی انتخاب کنید که دسترسی به ابزار آن داشته باشید. به عنوان مثال اگر دسترسی به پیانو ندارید گیتار یاد بگیرید.

 

نواختن موسیقی نیاز به تمرین روزانه دارد

 

پذیرای یادگیری باشید

به اطرافتان دقت کنید و متوجه چیزهای جدید شوید: یاد گرفتن چیزهای جدید به اندازه دقت کردن به محیط اطراف تان آسان است. به عنوان مثال دفعه بعد که صبحانه یک فنجان قهوه سفارش دادید دقت کنید کافه چی چگونه سفارش تان را آماده می کند.

 

یاد گرفتن چیزهای جدید به اندازه دقت کردن به محیط اطراف تان آسان است

 

با آدم های جدید آشنا شوید: یکی از بهترین راه ها برای یادگیری ارتباط برقرار کردن با مردم است. با آدم های جدید آشنا شوید از آن ها درباره تجربیاتشان بپرسید.

 

با آدم های جدید آشنا شوید از آن ها درباره تجربیاتشان بپرسید

 

تجربیات جدید را بپذیرید: آماده انجام دادن کارهای جدید باشید. به فرصت ها بله بگویید. به عنوان مثال اگر یکی از دوستان تان پیشنهاد کوهنوردی داد با خود بگویید: تا به حال کوهنوردی نکرده ام اما دوست دارم یاد بگیرم.

 

آماده انجام دادن کارهای جدید باشید

 

حافظه تان را قوی نگه دارید: دوست دارید چیزهایی که یاد گرفته اید را حفظ کنید بنابراین باید حافظه خود را قوی نگه دارید. سلامت جسمی بسیار مهم است پس باید غذاهای سالم بخورید و ورزش کنید. و با جدول متقاطع سلامت ذهن را تقویت کنید.

 

با جدول متقاطع سلامت ذهن را تقویت کنید

 

دانش خود را در زندگی روزانه به کار ببرید: به روش های مختلفی می توانید دانش خود را در زندگی روزانه به کار ببرید. از چیزهای جدیدی که یاد می گیرید و به نظرتان جالب است نکته برداری کنید. سپس فکر کنید که چگونه می توانید از این اطلاعات استفاده ببرید. به عنوان مثال اگر اخیرا خوانده اید که توت فرنگی برای سلامت ذهن مفید است آن را به لیست خریدتان اضافه کنید.

 

از چیزهای جدیدی که یاد می گیرید و به نظرتان جالب است نکته برداری کنید

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------