راهنمای خرید مایو 

نوع مایو تاثیر مهمی در سرعت شنا خواهند داشت

 

راهنما خرید مایو شنا

در هنگام خرید مایو شنا به جنس آن دقت نمایید زیرا جنس پارچه مایو و طول عمر لباس شنا اهمیت داشته و همچنین در هنگام خرید اگر پوست شما حساس بوده به جنس مایو که حساسیت زا نباشد دقت نمایید.

 

همچنین به نوع مایو دقت کنید زیرا انواع مایو تاثیر مهمی در سرعت شنا خواهند داشت و آن را در نظر داشته باشید.

 

موقع خرید به فروشنده اطلاع دهید که برای چه نیازی مایو را می خواهید برای مسابقات یا شنا کردن در استخر یا آب های آزاد.

 

مدل و برند لباس شنا کاملاً سلیقه ای بوده و بهتر است دنبال برند خاصی در این مایوها نباشید.

 

مهمترین معیار برای خرید مایو جنس آن می باشد. لباس خیلی سریع از بین می رود و تکه پاره می شود اگر جنس مایو مناسب و استاندارد نباشد.

 

همچنین باید بدانید که میزان ماندگاری و مقاومت لباس در برابر کلر در بروشور مشخص خواهد شد در غیر این صورت می توانید این گونه اطلاعات را از فروشنده بگیرید. لباس شنا یا مایو مقاوم در برابر کلر و مواد شیمیایی انتخاب نمایید که از کیفیت خوبی نیز برخوردار خواهد بود.

 

در هنگام پوشیدن مایو بدن نباید هیچ پستی و بلندی داشته باشد. لباس شنا برای شناگرهای حرفه ای باید کاملاً به بدن چسبیده باشد. شناگرهای مبتدی یا غیرحرفه ای بهتر است مایو غیر چسبناک بپوشند تا شنا کار بتواند به راحتی بدن خود را در لباس حرکت دهد.

 

اگر مایویی که انتخاب کردید چین خوردگی داشته باشد این لباس مناسب شما نیست زیرا مایو در اثر گشادی یا تنگی چین می خورد پس بهتر خواهد بود سایز دیگری را امتحان نمایید. مایو بایستی کاملاً قالب بدن شما باشد تا بتوانید با آن به راحتی شنا نمایید.

 

انواع مایوهای زنانه مناسب :

۱- مایوی یک تکه و تک رنگ را انتخاب کنید. لباس های تک رنگ صاف تر و شیک تر به نظر می رسند. ظاهر شما ممکن است به اندازه کافی، انحنا داشته باشد تا توجهات را به خودش جلب کند؛ بنابراین نیاز زیادی برای نگرانی درباره اهمیت دادن به مناطق مخصوص یا کمتر در معرض قرار دادن مناطق دیگر، نیست.

 

۲- لباس شنایی با گردنی به شکل V عمیق، در نظر بگیرید. هیکل شما تک است و بالا تنه ای دارای انحنای کمر دارید که ارزش نمایش دادن؛ دارد. یک گردن با یقه به شکل V عمیق یا سبکی مشابه به شما برای به معرض نمایش قرار دادن انحناهای بالاتر بدن خود، کمک کرده در حالی که بالاتنه تان را پوشیده نگه می دارد.

 

۳- از لباس های شنای با شلوارهای کوتاه پسرانه، اجتناب کنید. اینها انحناهای بدن شما را کمتر به نمایش گذاشته و ممکن است باعث شود که حجیم و مثل جعبه یا در قسمت تحتانی نامتعادل به نظر برسید.

 

۴- لباس های شنا با حاشیه ناصاف و موج دار در طول خط گردن و گره هایی روی باسن را پیدا کنید. حاشیه های ناصاف و موج دار در خط گردن، روی انحناهای بالاتر شما، تاکید می کند اما اگر خیلی افراطی و زیاد باشند باعث نامتعادل به نظر رسیدن شما می شود. چیزها را متناسب با هم نگه دارید توسط اطمینان حاصل کردن از اینکه شما گره ها یا جزئیات دیگری نیز، روی لگن خود دارید.

 

۵- چیزها را با یک سری چاپ های کوچک، کمتر به معرض توجه، قرار دهید. اگر شما ترجیح می دهید که انحناهای بدن خود را بپوشانید تا آنها را به رخ بکشید؛ پس به دنبال پارچه هایی با خال های گرد یا دیگر طرح های ظریف و کوچک چاپی باشید. این پارچه ها یک تاثیر پنهان کننده دارند که ممکن است به طور سراسری حجم را کاهش دهد.

 

مایوی یک تکه و تک رنگ را انتخاب کنید

 

راهنمای خرید مایو مردانه :

مایو مردانه یکی از ضروریات فصل تابستان است که با انتخاب درست آن می توان در کنار دریا و یا استخر هم فوق العاده به نظر رسید.

 

شاید باورتان نشود اما خوش پوشی تنها به محل کار، مهمانی و یا جمع های دوستانه خلاصه نمی شود و با انتخاب های هوشمندانه می توان در کنار ساحل و یا استخر هم همچنان شیک پوش ترین فرد جمع به شمار آمد. متاسفانه اما، بسیاری از آقایان به مایو و لباس شنای خود چندان اهمیت نمی دهند و یا با اصول اساسی انتخاب این پوشش آشنا نیستند.

 

انتخاب اندازه مناسب

اگر می خواهید بهترین ظاهر ممکن را داشته باشید، باید لباسی با اندازه مناسب و درست را انتخاب کنید و لباس شنا هم از این قاعده مستثنی نیست. اندازه و خواب مناسب لباس بر روی بدن باعث می شود که یک لباس معمولی فوق العاده به نظر برسد و برعکس اگر اندازه درست نباشد، یک لباس آن چنانی و گران قیمت هم بد شکل و پیش پا افتاده جلوه می کند.

 

در هنگام انتخاب لباس شنا و مایو به دنبال اندازه ای باشید که به ظاهری به اصطلاح ورزشی داشته باشند. یعنی نه بیش از حد گشاد و آزاد باشد و نه چنان تنگ و جذب بدن که نتوان در آن حرکت کرد. خرید مایو مردانه بزرگ باعث می شود که هنگام ورود به آب استخر و یا دریا، این پوشش شبیه به یک بالن شده و ظاهر نامطلوبی ایجاد کند.

 

به همین ترتیب، انتخاب طول مناسب نیز در این زمینه حائز اهمیت است و باید به آن توجه کرد و شاید شما هم دوست داشته باشید که امسال ران هایی برنزه ای داشته باشید. در نتیجه، از خریدن مایوهای بیش از اندازه بلند پرهیز کنید و گزینه منطقی تری را انتخاب کنید. به صورت کلی می توان گفت که طول ایده آل برای یک مایو مردانه ۵ الی ۷ سانتیمتر بالاتر از زانو است. این اندازه در کنار ظاهر ورزشی مایو باعث می شود که حتی یک مایو معمولی نیز به زیبایی خود نمایی کند.

 

انتخاب رنگ مناسب مایو مردانه

فصل تابستان با آن هوای گرم، میوه های خوشمزه و طبیعت سرزنده بهترین زمان است که به کنار دریا بروید و از زندگی لذت ببرید. استفاده از رنگ های مختلف می تواند بسیار چشم نواز باشد. پس دومین توصیه ما به شما در خرید مایو مردانه تجربه رنگ های مختلف است تا رنگی را پیدا کنید که به شما می آید.

 

چرا رنگ هایی مانند زرد و یا صورتی پر رنگ را انتخاب نمی کنید؟ و یا اگر روحیه بازیگوش تری دارید، پیشنهاد می کنیم به پارچه های طرح دار هم فرصت ابراز وجود بدهید و به سراغ راه راه سورمه ای و سبز و یا چهارخانه قرمز بروید. در انتخاب لباس مخصوص شنا و کنار ساحل، گزینه های بی شمار وجود دارند که همه به یک اندازه بی نظیر هستند.

 

حتی اگر مایلید در اوقات استراحت کنار ساحل، بالا تنه خود را بپوشانید، می توانید به سراع بالا پوش هایی هماهنگ با مایو خود رفته و از رنگ های خنثی مانند طوسی، سورمه ای و یا مشکی استفاده کنید تا مایوی خوش رنگ و هیجان انگیزتان بیشتر به چشم بیاید.

 

از لباس های شنای با شلوارهای کوتاه پسرانه، اجتناب کنید

 

انتخاب مدل مناسب مایو مردانه

نکته آخری که باید در هنگام خرید مایو مردانه به آن توجه کنید نوع طراحی و مدل آن هاست. مایوهای راسته و بدون چین و پف، بسیار زیباتر بر روی بدن قرار می گیرند و کمر را باریک تر و اندام را ورزیده تر نشان می دهند. همچنین، پس خارج شدن از آب و خشک شدن بدن، نیاز به تعویض آن ها برای بیرون رفتن در یک بعد از ظهر گرم تابستانی نیست.

 

علاوه بر آن، طراحان امروزی در مایوهای تولیدی خود، از زیپ و جیب های بزرگتر از حد معمول استفاده می کنند که باعث می شوند که بتوان لوازم الکترونیکی مانند تلفن همراه و یا آیپاد خود را به همراه داشته باشید.

 

مایو برای کودکان

لازم به ذکر است که برای کودکان نیز به دلیل آنکه پوست حساسی دارند باید به دنبال خرید مایویی با پارچه ضد حساسیت برای آنها باشید. مایو کودک باید دارای الیاف نرم و لطیف جهت جلوگیری از آزرده شدن پوست کودک باشد،همچنین مدل مایو کودک نیز باید به گونه ای باشد که او اذیت نشود.

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------