آشنایی با برخی جاذبه های گردشگری مصرجاذبه های توریستی مصر

 

 کشور مصر یکی از تمدن های بزرگ بشری است. کشور مصر را می توان یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی حال حاضر جهان دانست. سالانه هزاران مسافر به مصر سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری کشور مصر
حال که از آداب و رسوم مردم کشور مصر صحبت کردیم و درباره پیشینه فرهنگی و تاریخی آن ها گفتیم، بهتر است به سراغ جاذبه های گردشگری این کشور نیز برویم و به معرفی آن ها بپردازیم. مصر به این خاطر که یکی از قدیمی ترین تمدن های بشری به شمار می آید، دارای جاذبه های گردشگری پرشماری نیز هست. هر کدام از این جاذبه ها مربوط به یک دوره زمانی خاص بوده و جذابیت خاص خود را دارد. در ادامه به معرفی بخشی از جاذبه های گردشگری و جاذبه های تاریخی کشور مصر خواهیم پرداخت.

 

اهرام ثلاثه یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی مصر است

 

اهرام ثلاثه کشور مصر
وقتی صحبت از جاذبه های توریستی و تاریخی مصر می شود، اولین گزینه ای که به ذهن شنوندگان می آید، همین اهرام مصر است. این اهرام که از زمان مصر باستان به جای مانده، در شهر قدیمی جیزه قرار گرفته و در همسایگی شهر کنونی قاهره است. طبق بررسی های صورت گرفته، قدمت این بناهای تاریخی به زمان چهارمین پادشاهی مصریان یا همان دودمان چهارم بر می گردد. خوفو، بزرگترین هرم از این سه هرم شهر جیزه بوده و امروزه به عنوان تنها اثر بازمانده از عجایب هفتگانه جهان شناخته می شود.خفرع و مفرع دو هرم دیگری هستند که در کنار خوفو قرار گرفته و سالانه توریست های بسیاری را به کشور مصر می کشاند.

 

رود نیل
رود نیل بزرگ ترین رودخانه جهان به شمار می رود. همین طور که گفتیم، نخستین سنگ بناهای مصر باستان در کنار دره نیل بنا شد. به همین خاطر بازدید از رودخانه نیل و گذر از آن مثل بازدید از تاریخ زندگی انسان هاست. در حقیقت اگر طالب این باشید که تمام تاریخ مصر را به نظاره بنشینید، بهترین راهکار راندن قایق در رودخانه نیل است. برای قایق رانی بر روی نیل می توانید از قایق ران های محلی کمک بگیرید. این قایق ران ها از قایق های قدیمی ای که به نام فلوکه خوانده می شوند، استفاده می کنند. یک قایق چوبی که استفاده از آن به هزاران سال پیش بر می گردد. البته اگر به دنبال یک سفر آبی راحت تر و کم دردسرتر هستید، می توانید از قایق های موتوری بهره ببرید.

 

  مصر جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که یکی از آنها رود نیل است

 

بازدید از دره پادشاهان
مصریان باستان برای مردگان خود احترام زیادی قائل بودند و اعتقاد داشتند که مردگان در دنیای پس از مرگ به زندگی خود ادامه می دهند. به همین خاطر پادشاهان و اشراف زادگان مصر را پس از مومیایی کردن در مقبره هایی بزرگ به خاک می سپردند و دیواره های این مقبره ها را با نقاشی ها می آراستند و جواهرات و وسایل بسیاری را در این مقبره ها باقی می گذاشتند. دره پادشاهان در حقیقت دره ایست که به مدت پانصد سال پادشاهان مصری مقبره های خود را در آن جا می ساختند. قدمت این مقبره ها گاهی به ده تا پانزده هزار سال پیش از میلاد مسیح می رسد. امروزه حدود شصت و سه مقبره بزرگ و کوچک در دره پادشاهان وجود دارد که بازدید از آن ها می تواند شما را با بخشی از فرهنگ و تاریخ کشور مصر آشنا کند.

 

 مصریان پادشاهان و اشراف زادگان مصر را پس از مومیایی کردن در مقبره هایی بزرگ به خاک می سپردند

 

موزه بزرگ مصر
به خاطر وسعت و بزرگی کشور مصر شاید در طول سفر به این کشور موفق نشوید از تمامی جاذبه های گردشگری آن بازدید کنید. برای اینکه لذت بازدید از فرهنگ و تاریخ مصر را از دست ندهید، چاره کار موزه بزرگ قاهره است. در موزه مصر هم اکنون نزدیکبه صد و بیست هزار عتیقه نگهداری و محافظت می شود. که این اشیاء شامل سکه های باستانی تا پاپیروس ها و نامه های قدیمی است. موزه بزرگ مصر در دو طبقه ساخته شده است. که طبقه همکف آن به دوره مصر باستان تعلق دارد و در آن سکه ها و پاپیروس های مربوط به آن زمان نگهداری می شود. طبقه دوم نیز مربوط به دوره نوین پادشاهی مصریان بوده و همچنین بخشی از صنایع دستی کشف شده از دره پادشاهان در آنجا قرار گفته است.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------