آبشار دودن،؛ یکی از دیدنی های شهر آنتالیاآبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

 آبشار دودن آنتالیا “Düden Waterfalls” گروهی از آبشارها در شهر آنتالیا، ترکیه می باشد

 

 آبشار دودن آنتالیا “Düden Waterfalls” گروهی از آبشارها در شهر آنتالیا، ترکیه می باشد.. این آبشارها یکی از دیدنی های شهر آنتالیا می باشد که توسط چرخه آب به وجود می آید، در 12 کیلومتری شمال شرقی آنتالیا قرار دارد..این آبشار حتی زیباتر از آبشار ماناوگات آنتالیا می باشد.. انتهای این آبشار جاییست که آبشار دودن پایینی از روی صخره ای مستقیما به دریای مدیترانه می ریزد.. 

آبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

 آبشار دودن آنتالیا، یکی از دیدنی های شهر آنتالیا می باشد

 
این آبشارهای باشکوه دودن 10 کیلومتر با سواحل جنوب شرقی آنتالیا فاصله دارد و به آسانی توسط وسایل نقلیه عمومی و یا ماشین کرایه ای میتوان به آن دسترسی پیدا کرد.. در این مسیر مناظر بی نظیر رودخانه دودن و کوه های توروس را خواهید دید.. بهه دلیل وجود سنگ های آتشفشانی در زیر آبشار یک غار به وجود آمده.. در این مکان از شما هزینه ورودی گرفته می شود و وارد یک باغ سرسبز با نیمکت های متعدد می شوید. در اینجا میتوانید یک پیک نیک خانوادگی را ترتیب دهید و با گوش دادن به صدای بی نظیر ابشار و برخورد آب به صخره ها استراحت کنید.. این مکان نمای فوق العاده خیره کننده ای دارد و یک فضای دنج و دلچسب را برای شما فراهم می کند..

آبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

آبشارهای باشکوه دودن 10 کیلومتر با سواحل جنوب شرقی آنتالیا فاصله دارد

 
در این پارک یک سری پله هایی وجود دارد که می توانید از آنجا به سمت رودخانه بروید.. چشمه های زیادی در اطراف آبشار هستند که آبشان به آبشار دودن می ریزد.. به خاطر مواد معدنی در آب و سنگهای آتشفشانی، هنوز در برخی مکان ها استالاگمیت ها هنوز رشد می کنند.. دودن آبشاری بزرگ و با سر و صدای زیاد می باشد.. طول غار این آبشار حدود 40 متر است.

آبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

آبشارهای دودن با نمای فوق العاده نفسگیر از دو ابشار پایینی و بالایی تشکیل می شود

 

  آبشارهای دودن با نمای فوق العاده نفسگیر از دو ابشار پایینی و بالایی تشکیل می شود که توسط ابهای رودخانه دودن به وجود آمده.. قسمت بالایی آبشار دودن در محدوده شهر واقع شده، درحالی که ابشار پایینی دودن را از نوار ساحلی لارا دیده می شود..با وجود غارهای تو در تو، پوشش گیاهی و گونه های جانوری دیدنی در اینجا، زیبایی وصف ناپذیری در انتظار شماست..

آبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

 

آبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

 

آبشار دودن در آنتالیا,آنتالیا,جاهای دیدنی آنتالیا

 

منبع: antalya-tour.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------