سفر به ساحل سرخ چین; ساحلی زیبا و چشم نوازعکس های ساحل سرخ چین, شکل گیری ساحل سرخ چین, جاذبه ی گردشگری ساحل سرخ

یکی از جاذبه های طبیعی در کشور چین ساحل سرخ است

 

ساحل عجیبی که به معنای واقعی قرمز است!  

تصور همه ی ما از ساحل، شن و ماسه ای به رنگ خاکستری و یا مایل به قهوه ای  است که شاید هر ساله به خاطر دیدن چنین صحنه ی آرامش بخشی، راهی سفر شویم. اما در ساحل سرخ چین هیچ شن و ماسه ای وجود ندارد و فقط نام آن ساحل است.

ساحل سرخ چین

در میان همه ی این سواحلی  که در سر تا سر جهان وجود دارد و گمان ما این است که همه سواحل به یک شکل و به یک رنگ است. اما باید بدانیم که  در شرق آسیا و در کشور پهناور چین جاذبه ی بسیار زیبایی به نام ساحل سرخ وجود دارد.

 

چین با آنکه جاذبه های زیادی دارد و هر کدام از جاذبه ها زبانزد همه میباشد.اما؛این ساحل زیبا به نوعی از بهترین مکان برای گردشگری میباشد. این ساحل سرخ پانجین در منطقه ی دوا، در سی کیلومتری شهر پانجین قرار دارد.این ساحل به حدی زیباست که تبدیل به منطقه ی گردشگری شده و سالانه گردشگر زیادی را به خود جذب میکند.

این منطقه تحت توسط دولت چین تحت حفاظت شده.

 

این ساحل به حدی دلنشین است که زیبایی آن شما را حیرت زده میکند.

اما جالب است بدانیم فقط نام آن ساحل است؛در حالی که هیچ اثری از شن و ماسه در آن دیده نمیشود.چینی ها، این ساحل قرمز رنگ را که در کنار رود خروشان لیائو هنرنمایی می کند، پانیجین نامیده اند که در زمانی خاص، گیاهانی در آن میروید.

 

زیبایی این منطقه باعث شده، شمار زیادی از افراد برای دیدن این منطقه ی چشم نواز زیبا خود را به هرطریقی  به این منقطه برسانند. گردشگران باید برای تماشای این منطقه و ساحل قرمز رنگ از جاده های مخصوص و مجزا گذر کنند و استفاده آزاد در این منطقه ممکن نمیباشد.

 

ساحل قرمز پانجین, ساحل قرمز پانجین, ساحل سرخ چین

ساحل سرخ چین دارای پوشش گیاهی سرخ است و شن و ماسه ای در آن وجود ندارد

 

چگونه شکل گیری ساحل سرخ چین

شاید بگویید مگر میشود تمام پوشش گیاهی این منطقه به رنگ قرمز باشد.باید بگویم البته که میشود، به علت شوری زیاد آب آن منطقه و متفاوت بودن خاک آن،گیاهان خاصی رشد میکند. به علت کم عمق بودن آب این منطقه و وجود مرجان ها،هزاران پرنده در فواصل زمانی معین به این منطقه مهاجرت میکنند.

 

 از معدود گیاهانی که در این منطقه در فصل بهار رشد میکند سودا سالسا میباشد.این گیاه بسیار زیباست که در فصل بهار به رنگ قرمز و در فصل تابستان به رنگ سبز میباشد.اگر در همه ی فواصل زمانی به این منطقه سفر کنید مشاهده میکنید که این گیاهان در هر زمان تغییر میکند و از چنین پدیده ی زیبا شگفت زده خواهید شد.

 

همچنین در این ساحل بیشتر از ۴۰۰ گونه جانور وجود دارد ، که ۲۵۰ پرنده مهاجر است.حفاظت از این پرنده ها بسیار اهمیت دارد،چرا که از میان این پرنده ها سه گونه ی آن ها در معرض انقراض هستند:

• درنای قرمز

• کاکایی

• ساندرز

ساحل سرخ در چین, ساحل سرخ, ساحل سرخ در کشو چین, جاذبه های طبیعی چین

این ساحل از پوشش جانوری نیز برخوردار است

 

علت مهاجرت این پرندگان به این منطقه این است که آنان فرصت  ایجاد لانه در این منطقه را دارند.نه تنها پرندگان،بلکه ماهیان مختلفی هر سال به این مکان مهاجرت میکنند.

 

جاذبه ی گردشگری ساحل سرخ

 این منطقه ی زیبا که در شهر پانجین قرار دارد از سال ۱۹۸۴به عنوان یکی از بهترین مکان برای جاذبه های گردشگری شناخته شد.عموم مردم میتوانند از این منطقه دیدن کنند.برای آسان تر کردن شرایط بازدید از منطقه، پل هایی ساخته شده تا گردشگران راحت تر بتوانند از این ساحل زیبا نهایت استفاده را ببرند.شما میتوانید برا رفتن به این منطقه ابتدا به این شهر سفر کنید و از آنجا از طریق قطار و یا اتوبوس به این مکان بروید. اگر در شهر پانجین زندگی میکنید،میتوانید با پیمودن مسیر 30 کیلومتر به این منطقه سفر کنید.

 

با سفر به این مکان، علاوه بر لذت بردن از منظره ی زیبا میتوانید از غذاهای محبوبی که در این جا درست میشود لذت ببرید. غذاهای بسیار لذیذ مثل برنج و ماهی که در همین منطقه پخت میشود و همچنین برنج نیم دانه این منطقه بسیار با کیفیت است.جالب است بدانید برنج نیم دانه این  منطقه در المپیک 2008 به عنوان غذای رسمی شناخته شد.

 

ساحل قرمز پانجین, ساحل قرمز پانجین, ساحل سرخ چین

ساحل سرخ چین یکی از جاذبه های بسیار زیبا و طبیعی است

 

مطالبی درباره ساحل سرخ چین

منحصر به فرد بودن ساحل سرخ

این پوشش گیاهی خاص باعث شده که این منطقه جزو منحصر به فرد ترین منطقه ی گردشگری شود. گیاهان قرمزی که سرتا سر این سواحل را پوشانده و  با اینکه گیاهان داری اشکال خاص و حذابی نیستند اما به دلیل این رنگ خاص ، نگاه هر گردشگری را به خود جذب میکند.این مکان برای کسانی که عاشق صدای پرنده و گونه حیوانی هستند بسیار مناسب است زیرا تنوع گونه های جانوری بسیار زیادی دارد.

این پرندگان بخاطر فرصت لانه زدن در منطقه و ماهی مختلف سالانه به اینجا مهاجرت می کنند.

 

چشم انداز سواحل سرخ

از هر طرف که نگاه کنید پوشش گیاهی قرمز رنگ زیبایی این منطقه را بیشتر میکند.از هر سمت  گونه ی گیاهی توجه شمارا جلب میکند. جلبک ها،مرجان ها،پرنده ها،ماهی ها.همگی با هم مجموعه ی زیبایی را ساخته اند.

 

سیاه شورها

جلبک های قرمز یا همان سیاه شورها مساحت بسیار بزرگی دارند.به طوری که نصف مساحت شهر اورلندو فلوریدا را تشکیل میدهد.مساحت این جلبک های قرمز حدودا 132 کیلومتر میباشد.

 

گیاه «سیاه شور» (suaeda salsa) از دسته گیاهان گلدار و راسته میخک‌سانان است، نام علمی این گیاه «سوئدا»(suaeda) است.همانطور که گفتیم این گیاه در فصل بهار قرمز رنگ میباشد اما در فصل تابستان به رنگ سبز در می آید. شاید فکر کنید که این جلبک ها فقط در چین میروید. اما این جلبک‌های قرمزرنگ، فقط در چین رشد نمی‌کنند.در بسیاری از مکان های دنیا پوشش گیاهی سیاه شور رشد میکند.

 

در برخی مناطق آن را با نام seepweed  میشناسند.از نظر جغرافیایی اهمیتی ندارد که این نوع پوشش گیاهی در کجا رشد کند،در هر کجای دنیا که باشد میتوان این گیاه را پرورش دادو و در هر جایی که رشد کند به همین صورت است که در تابستان سبز رنگ و در بهار قرمز رنگ میباشد.

 

عکس های ساحل سرخ چین, شکل گیری ساحل سرخ چین, جاذبه ی گردشگری ساحل سرخ

ساحل سرخ چین هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند

 

با اینکه ساحل زیبای قرمز چین،محلی برای جذب گردشگر شده و این موضوع، باعث ایجاد منبع درآمد برای دولت چین شده و منفعتی به وجود آورده،اما با این حال ضرر هایی نیز متحمل میشود.

 

دانستیم گونه های گیاهی زیادی در این منطقه وجود دارد و همچنین گونه های مختلفی از پرنده ها و ماهیان در اینجا زندگی میکنند و شماری از این گونه ها مهاجر هستند.چند نوع از این گونه های زیستی در معرض انقراض نیزهستند.با حضور گردشگران ممکن است آسیب جبران ناپذیری به گونه های زیستی وارد شود.با این حال اختلافاتی بین مسئولین حفاظت و گردشگری به میان آمده است.

 

همچنین این تالاب ها محل جایگاه میدان نفتی میباشد که از بزرگ ترین منبع نفتی چین محسوب میشود.از فعالیت های نفتی میتوان درآمد هنگفتی کسب کرد وبه نوعی پیشرفت تلقی میشود.اما در این میان اختلافاتی با حیات وحش  وجود دارد،چرا که پرورش ماهی و کاشت برنج در این مرحله انجام میشود و این ممکن است به نحوی ضرر محسوب شود و یا برای دیگری منفعت ایجاد کند. این موضوعی بحث بر انگیز است که در حال حاضر اختلافاتی بین مسئولین مربوطه صورت گرفته است.

 

به هر حال  شما اگر به بازدید از ساحل قرمز پانجین علاقه دارید بهتر است در همین مسیرها و پل هایی که برای بازدید از این منطقه فراهم شده قدم بگذارید و به نوبه خود به حفاظت از این طبیعت منحصر به فرد کمک کنید و مانع نابودی اکو سیستم آن ناحیه شوید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------