برج های دبیبرج های دبی]هتل های دبی

دُبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است

 

 العرب مجلل ترین هتل خاور میانه است که با 321 متر ارتفاع، می توان گفت یکی از بلند قامت ترین هتل های جهان محسوب می شود. هتل جمیرا برج العرب بر روی یک جزیره مصنوعی بنا شده که 280 متر از ساحل فاصله دارد.

 

دُبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده (۴٬۱۱۴ km²) بعد از بزرگترین امارت ابوظبی (۶۷٬۳۴۰ کیلومتر مربع) با بیش از ۸۵ درصد از کل مساحت امارات متحده عربی می‌باشد.

 

امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌کنند.

 

دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی متمایز می‌باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها ۶٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل می‌گردد.

 

تأسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه‌ها و پروژه‌ها جلب کند، از جمله رویدادهای ورزشی و همایش‌ها.

 

برج العرب – Burj Al-Arab در دبی

برج های دبی]هتل های دبی

برج العرب مجلل ترین هتل خاور میانه است

 

 العرب مجلل ترین هتل خاور میانه است که با 321 متر ارتفاع، می توان گفت یکی از بلند قامت ترین هتل های جهان محسوب می شود. هتل جمیرا برج العرب بر روی یک جزیره مصنوعی بنا شده که 280 متر از ساحل فاصله دارد.

 

برج العرب تنها هتل هفت ستاره جهان است و لوکس ترین سوئیت های ممکن را در اختیار میهمانان ویژه ی خود برای یک اقامت بی همتا در سواحل طلایی دبی می گذارد. کوچکترین سوئیت هتل 169 متر مربع و بزرگترین آن 780 متر مربع است. هفت طبقه از این هتل زیبا در زیر دریا و به صورت آکواریوم می باشد. این هتل دارای ۶۰ طبقه‌ است و معمار آن Atkins Middle East می‌باشد.

 

لابی آتریوم هتل در نوع خود از بلندترین ها در جهان است و اگر در لابی بایستید و به سقف هتل نگاه کنید، متوجه عظمت سازه ای که در آن اقامت دارید خواهید شد. با توجه به اندازه بسیار وسیع برج العرب، این هتل تنها 202 سوئیت دارد و علت آن هم بزرگ بودن همه ی سوئیت های برج العرب است.

 

رقم دقیق هزینه شده برای ساخت برج العرب مشخص نیست، اما گمان می‌رود بیش از یک میلیارد دلار آمریکا هزینه شده باشد که با این حساب اگر سالیان سال همه سوئیت ها به بالاترین قیمت و تمام مدت اجاره داده شود، با توجه به هزینه های جاری برج، این سرمایه گذاری بازگشت نخواهد داشت.

 

برج العرب – Burj Al-Arab در دبی

برج های دبی]هتل های دبی

برج العرب برای مدت زیای نماد شهر دبی بوده  است

 

تمام قسمت های هتل از بهترین متریال موجود در جهان ساخته شده و دکوراسیون داخلی هتل توسط هنرمندان مطرح جهان به سبک کلاسیک طراحی و اجرا شده است. حتی ست لوازم بهداشتی داخل اتاق ها از بهترین نوع انتخاب شده اند. به جرات می توان گفت لوکس ترین چیزهای دنیا در برج العرب گنجانده شده است.

 

برج العرب برای مدت زیای نماد شهر دبی بوده و هر کس با دیدن تصویر برج العرب بلافاصله دبی را در ذهن خود مرور می کند. شکل ساختاری برج العرب با الهام گرفتن از بادبان کشتی ساخته شده و مهندسی خارق العاده ای برای ساخت آن به کار گرفته شده است. ارتفاع برج العرب از ارتفاع برج ایفل بلندتر است و تنها ۶۰ متر از ساختمان امپایر استیتز در آمریکا کوتاه‌تر است.

 

برج العرب به یک باند هلیکوپتر مجهز شده که برای مدتی زمین تنیس بوده است و افراد مشهوری مثل آندره آغاسی و راجر فدرر در ارتفاع 211 متری از سطح خلیج فارس بر روی این قسمت از برج العرب مسابقه تنیس داده اند. مسافران اختصاصی این هتل با هلیکوپتر از فرودگاه به آن منتقل می‌شوند و گاهی نیز اگر اتاق‌های گران این هتل را کرایه کنند، یک هلیکوپتر اسکورت نظامی آنها را از فرودگاه تا هتل بدرقه خواهد کرد. 

 
Burj Al Alam – برج جهان (World Tower) – دبی

برج های دبی]هتل های دبی

برج العالم به معنای برج جهان یک پروژه آسمانخراش ۱۰۸ طبقه ای با ارتفاع ۵۱۰ متر  در دبی می باشد


برج العالم به معنای برج جهان یک پروژه آسمانخراش ۱۰۸ طبقه ای با ارتفاع ۵۱۰ متر در حال ساخت در دبی – امارات متحده عربی است. این آسمانخراش به نوعی طراحی شده است که بیانگر یک گل کریستالی باشد. قرار است این برج یکی از بلندترین آسمانخراشهای جهان شود.

 

فضای این آسمانخراش برای دفاتر اداری (۷۴ طبقه)، مراکز فروش (طبقات پایینی)، یک هتل ۵ ستاره ( ۲۷ طبقه بالایی )، همچنین ۶ طبقه بالایی برج برای فضا دادن به یک حمام ترکی (سونای سنتی)، پارک آسمانی و دیگر امکانات رفاهی در نظر گرفته شده است.

 

مجموعه برجهای امارات شامل برج اداری امارات و برج هتل جمیرا امارات است. ارتفاع برج اداری امارات ۳۵۵ متر و ارتفاع برج هتل جمیرا امارات ۳۰۹ متر است. در حال حاضر این دو برج به ترتیب رتبه های ۱۹ام و ۳۳ام بلندترین برجهای جهان را به خود اختصاص داده اند.

 

این دو برج در پایین خود توسط یک مجموعه دو طبقه ،با نام تفرجگاه، از فروشگاه ها به مساحت کلی ۹,۰۰۰ متر مربع به همدیگر متصل شده اند. برجهای امارات در جاده شیخ زاید, دبی واقع شده اند. 

 

نکته جالب توجه در مورد این دو برج این است که برج بلندتر با ارتفاع ۳۵۵ متر دارای ۵۴ طبقه است در حالیکه برج کوتاهتر با ارتفاع ۳۰۹ دارای دو طبقه بیشتر یعنی ۵۶ طبقه است. دلیل این موضوع بیشتر بودن ارتفاع هر طبقه در برج اداری است.

 

مساحت کلی این پروژه به همراه فضای اشغال شده توسط باغچه ها، فضاهای سبز بیرونی و دریاچه های مصنوعی به بیش از ۵۷۰,۰۰۰ متر مربع می رسد. در ضمن در این مجموعه برای ۱,۸۰۰ اتومبیل، پارکینگ در نظر گرفته شده است.

 

“برج” یک آسمانخراش ۲۴۳ متری واقع در جاده شیخ زاید در دبی – امارات متحده عربی است. این آسمانخراش دارای ۵۴ طبقه و ۴۶۴۵۴ متر مربع مجموع مساحت طبقات است. سال ساخت:۲۰۰۲ می باشد.

 

برجهای دریایی الفتان ( Al Fattan Marine Towers)

برج های دبی]هتل های دبی

برجهای دریایی الفتان، یک مجموعه در قسمت دریایی دبی در شهر دبی – امارات متحده عربی است


برجهای دریایی الفتان ( Al Fattan Marine Towers) یک مجموعه در قسمت دریایی دبی در شهر دبی – امارات متحده عربی است. این مجتمع شامل دو برج الفتان ( Al Fattan Tower) و برج ساحلی واحه (Oasis Beach Tower) است.

 

هر دوی این برجها به ارتفاع ۲۴۵ متر هستند که این ارتفاع آنها را ۳۰امین برج بلند دبی میکند. ساخت این مجموعه بین سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ انجام شد. این برجها دارای ۵۱ طبقه و مساحت طبقات کل ۱۷۵۰۰۰ متر مربع هستند.

 

برج خلیفه دبی بلندترین آسمانخراش جهان – Burj Khalifa

برج های دبی]هتل های دبی

 برج خلیفه که به نام برج دبی نیز معروف است یک آسمانخراش ۸۲۸ متری در دبی است


برج خلیفه (Burj Khalifa) که به نام برج دبی نیز معروف است یک آسمانخراش ۸۲۸ متری در دبی – امارات متحده عربی است. این آسمانخراش بلندترین سازه ساخته شده توسط بشر (بلندترین آسمانخراش جهان) است.

 

ساخت این آسمانخراش غول پیکر در ۲۱ سپتامبر ۲۰۰۴ شروع شد و در ژانویه ۲۰۱۰ به اتمام رسید. هزینه ساخت این برج ۱٫۵ میلیارد دلار بوده است. در سال ۲۰۰۹ اعلام شد قیمت هر متر مربع این آسمانخراش ۴۳۰۰۰ دلار است!

 

ساخت سازه هایی استثنایی در دبی به دلیل تبدیل کردن آن به مرکز توریستی جهان صورت گرفته است. سیستم تهیه آب برج خلیفه روزانه ۹۴۶۰۰۰ لیتر آب تهیه میکند. این برج دارای ۲۴۳۴۸ پنجره است و سیستم شستشوی پنجره های آن با قیمت ۸ میلیون دلار استرالیا نصب شده است.

 

این آسمانخراش توسط شرکت مهندسی و ساختمانی سامسونگ کره ساخته شده است.
مجموع مساحت طبقات این برج ۳۰۹۴۷۳ متر مربع است.

 

رکوردهای کنونی برج خلیفه:

برج های دبی]هتل های دبی 

 

* بلندترین آسمانخراش جهان با ارتفاع ۸۲۸ متر

* بلندترین سازه ساخته شده توسط بشر

* بلندترین سازه مستقل جهان

* بیشترین تعداد طبقات ( ۱۶۰ طبقه )

* ساختمان با بالاترین طبقه مورد بهره برداری در جهان (طبقه ۱۶۰ ام)

* نصب بلندترین آسانسور جهان

* پرسرعت ترین آسانسور جهان ( با سرعت  ۱۸ متر بر ثانیه )

* پمپ بتن به بالاترین ارتفاع ( تا ارتفاع ۶۰۶ متری)

* اولین بلندترین ساختمان جهان در طول تاریخ که دارای فضای مسکونی است

* بلندترین سکوی تماشای بیرونی (ارتفاع ۴۵۲ متری – طبقه ۱۲۴ ام)

* بلندترین مسجد جهان ( در طبقه ۱۵۸ ام)

* مرتفع ترین نصب نمای شیشه و آلومینیوم در جهان ( در ارتفاع ۵۱۲ متری)

* مرتفع ترین استخر جهان ( در طبقه ۷۶ ام)

* مرتفع ترین کلاب شبانه ( در طبقه ۱۴۴ ام)

 

برج العربی – Burj Al Arabi – ساختمانی به شکل انسان!

برج های دبی]هتل های دبی

برج العربی طرح دیگری در دبی است که قرار است اجرا شود


برج العربی طرح دیگری در دبی است که قرار است اجرا شود. طبق این طرح ساختمانی ساخته شده از شیشه و بتن به شکل یک انسان ساخته میشود. شکل ظاهری این ساختمان آدمی است که لباس سنتی عربی بر تن دارد.

 

این ساختمان انسان نما (!) قرار است در کنار فرودگاه Jabil Ali دبی ساخته شود. طوری که مسافران در زمان بلند شدن هواپیما و فرود آن میتوانند به وسیله این ساختمان مورد استقبال قرار بگیرند و آنرا ببینند.

 

این ساختمان ۱۴۰ متری دارای ۳۵ طبقه خواهد بود و قسمتی از طرح توسعه روستای جمیرا است. مجموع مساحت طبقات = ۴۰۰۰۰۰ فوت مربع که ۳۵۰ هزار فوت مربع آن مخصوص دفاتر اداری و باقی آن مخصوص مغازه های خرده فروشی و رستوران و است.

 

قسمت سر این ساختمان آدمی یک رستوران گردان است. برج العربی - ساختمانی به شکل یک فرد عربی!

 

برج قرن ۲۱ ام دوبی - ۲۱st Century Tower

برج دبی,بلندترین برج دبی

 زمانی که ساخت برج قرن ۲۱ ام دوبی تمتم شد به عنوان بلندترین ساختمان مسکونی جهان شناخته شد


در زمانی که ساخت این پروژه به اتمام رسید در سال ۲۰۰۳ به عنوان بلندترین ساختمان مسکونی جهان شناخته شد اما بعد از آن با ساخت برجهای یوریکا در ملبورن استرالیا ( Eureka Tower) و  کیو ۱ (Q1 tower) در ساحل طلایی استرالیا (Gold Coast) این برج به رتبه سوم بلندترین ساختمان مسکونی سقوط کرد.

 

در حال حاضر این برج در خدمت کارکنان هواپیمایی امارات (Emirates Airline) است. در طبقه بالای آن یک ورزشگاه و بر روی سقف آن نیز یک استخر ساخته شده است. این آسمانخراش ۷ آسانسور دارد که با سیستم هوشمند نزدیکترین آسانسور را به طبقه مورد نظر ارسال می کند.

 

گرداوری : بخش گردشگری بیتوته

 

منابع:

civiltect.comrozanehonline.com

persian-star.org

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------