سفر به اسپانیا زیباروی اروپاییجاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, آثار باستانی اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا

 

مکانهای تفریحی اسپانیا

اسپانیا یک کشور زیبا است که هر سال مسافران بسیاری به آن سفر می کنند. شهرهایی با جاذبه های متنوع و جالب که باعث شده این کشور در لیست کشورهای دیدنی دنیا قرار بگیرد. ولی پیش از سفر داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن وجود دارد و مسافران باید در اختیار داشته باشند. در ادامه همراه بیتوته باشید.

چرا به اسپانیا سفر کنیم؟

اسپانیا برای هر سلیقه‌ای جذاب است و این جذابیت را در چند سطر زیر، می‌توان خلاصه کرد:

- طبیعت اسپانیا به قدری زیباست که همیشه پاتوق فیلم‌سازان و مستندسازان بوده است و در این کشور هر توقعی را که از سواحل خوش‌رنگ و کوه‌های پرابهت داشته باشید، برآورده‌ می‌کند.

- تجربه طعم بهترین غذاهای اسپانیا از بیشترین علل سفر توریست‌ها به این کشور است. مزه اصیل بعضی از این غذاها را تنها در اسپانیا می‌توانید به بهترین شکل بچشید.

- چنانچه عاشق آثار تاریخی قرون وسطی هستید و از جستجو در مورد تاریخ اروپا لذت می‌برید، باید بدانید که در جاهای دیدنی اسپانیا و موزه‌های این کشور می‌توانید به هر دورانی از اروپا سفر کنید.

- گردشگری ورزشی در اسپانیا نیز طرفداران خودش را دارد. چنانچه خوش‌شانس باشید، می‌توانید در طول سفر به اسپانیا بازی فوتبال بهترین باشگاه‌های جهان را از نزدیک تماشا کنید.

- به‌جز تاریخ، هنر نیز سفر به اسپانیا را در فهرست «بایدهای» جهانگردان قرار داده است.  نگاهی به معروف‌ترین نقاشی‌های جهان بیندازید تا ببینید هنر اسپانیا تا چه اندازه در جهان اهمیت دارد.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, آثار تاریخی اسپانیا

آثار باستانی اسپانیا

 

مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور اسپانیا

برای سفر به اسپانیا نیاز است با فرودگاه‌های مهم اسپانیا آشنا شوید:

- فرودگاه مادرید - باراخاس

- فرودگاه بارسلونا

- فرودگاه لاکرونیا

- فرودگاه ساراگوسا

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا,راهنمای سفر به اسپانیا

آثار تاریخی اسپانیا

 

آب‌ و‌ هوای اسپانیا

آب‌وهوا در اسپانیا تنوع بسیاری دارد و در قسمتهای مختلف آن، فرق دارد. اسپانیا متنوع‌ترین کشور اروپا از نظر آب‌وهوا است و ۱۳ نوع آب‌وهوا و اقیلم متفاوت دارد و در دنیا هم، دهمین کشور با تنوع آب‌وهوایی است. پنج منطقه‌ آب‌وهوایی اصلی دارد که با توجه به شرایط جغرافیایی، تغییر می‌کند.

 

آب‌وهوای مدیترانه‌ای یکی از چند نوع اقلیم اسپانیا است. از خصوصیات این آب‌وهوا می‌توان به تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های مرطوب و خنک اشاره نمود. این آب‌وهوا بیشتر در منطقه‌ شبه‌جزیره‌ ایبری دیده می‌شود. البته در نواحی شمالی این اقلیم به تدریج جای خود را به اقلیم اقیانوسی می‌دهد. در نواحی کم‌ارتفاع‌تر، آب‌وهوای مدیترانه‌ای استاندارد و در نواحی مرتفع‌تر به‌ علت ارتفاع بالا، آب وهوای مدیترانه‌ای با تاثیرات اقلیم قاره‌ای، دیده می‌شود.

 

آب‌وهوای نیمه‌خشک در نواحی جنوب شرقی اسپانیا وجود دارد. در این اقلیم، آب‌وهوای گرم و خشک تا پس از تابستان هم ادامه پیدا می‌کند و پوشش گیاهی خیلی کمی در این منطقه وجود دارد.

 

آب‌وهوای قاره‌ای با تابستان‌های گرم در خیلی از نواحی شمال شرقی اسپانیا وجود دارد و امکان دارد در برخی نواحی مرتفع هم دیده شود.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

  

بهترین زمان سفر به اسپانیا

بهترین زمان برای سفر به اسپانیا در فصل بهار یعنی از ماه مارس تا مه یا در فصل پاییز یعنی از سپتامبر تا نوامبر است. در این دو فصل، گردشگران کمتری را در این کشور خواهید دید و جاذبه‌ها خلوت‌تر هستند، اقامتگاه‌های ارزان‌تری پیدا می‌کنید و آب وهوا برای گشت‌وگذار مناسب است. نه از سرمای زیاد خبری است و نه از گرمای شدید.

 

البته 365 روز سال برای سفر به اسپانیا مناسب است. جشنواره‌های بی پایان، سواحل دیدنی که در سطح جهانی هستند و شب زنده داری مردم اسپانیا، جزو عللی است که شما را در طول سال به اسپانیا می‌کشاند. 

 

اسپانیا دارای بیش از 5 هزار مایل خط ساحلی می‌باشد. بهترین زمان بازدید از صخره‌های سنگی و ماسه‌های طلایی از ماه ژوئن تا اوت می‌باشد. همین طور بهترین زمان بازدید از آب و هوای دوست داشتنی و مناظر زیبای اسپانیا، از ماه سپتامبر تا نوامبر می‌باشد. در آخر نوامبر هم، جشنواره خیلی دیدنی شاه بلوط اجرا می‌شود. از ماه مارس تا مه هم بهترین زمان برای پیاده روی، دوچرخه سواری و اسب سواری در اطراف شهرهای مادرید و بارسلونا می‌باشد.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, توصیه های ضروری جهت سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا

 

غذای اسپانیا

اسپانیا فرهنگ غذایی خیلی غنی و گوناگونی دارد و شما می توانید غذا های بسیاری را امتحان کنید. هر منطقه در کشور اسپانیا غذاهای محلی و فرهنگ غذایی خاص خودش را دارد. از مهمترین غذاهای مورد علاقه مردم اسپانیا می توان به پائلا، چوروس،گازپاچو، jamon ibérico (گوشت خوک پخته شده)، پاتاتاس براواس (سیب زمینی سرخ شده با سس)، و تورتیلا (املت اسپانیایی) اشاره نمود.

 

شهر های کشور اسپانیا

 

مادرید

زیباترین شهر در کشور اسپانیا شهر مادرید پایتخت این کشور است. مادرید در حاشیه رودخانه مانزاس قرار دارد و پس از لندن و برلین، سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می شود. جاذبه های دیدنی گوناگون و تاریخی در این شهر وجود دارد و همین طور رستوران ها و کافه های همیشه بیدار و مردم سر زنده شهر سبب شدند تا مادرید به یکی از پرتوریست ترین شهرهای اروپا تبدیل شود و در چهار فصل سال پر از مسافر باشد.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, مکانهای تفریحی اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا

 

بارسلونا

شهر نام آشنای بارسلونا که بیشتر مردم دنیا به واسطه تیم فوتبال آن را می شناسند. این شهر مهم ترین بندر اسپانیا و پایتخت کاتالونیا در حاشیه دریای مدیترانه است. البته تنها به علت فوتبال نیست که این شهر به جهانیان شناسانده شده است بلکه برای افرادی که علاقمند به هنر هستند نیز این شهر بهترین است. چون به جز اینکه موسیقی زنده و تئاتر، همیشه در خیابان هایش وجود دارد بلکه گوشه و کناره شهر هم آثاری از معماران برجسته با شهرت های جهانی پیدا می شود که تماشای آنها هم بسیار لذت بخش و باارزش است. 

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, آثار باستانی اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

 

والنسیا

این شهر سومین شهر بزرگ اسپانیا است و از اهمیت بالایی هم برخوردار است. این شهر با آب و هوای نیمه استوایی و ساحل های زیبا، مکان مناسبی برای گردشگری انتخاب شده و توریست های بسیاری را جذب خود نموده است.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, آثار تاریخی اسپانیا

اسپانیا

 

جزایر قناری

شهر دیگر اسپانیا جزایر قناری است که یکی از مقاصد رویایی برای سفر محسوب می شود، به گونه ای که هر کسی می خواهد از سفر رویاییش صحبت کند نام جزیره قناری را به زبان می آورد. به همین علت به آن لقب بهشت کوچک را داده اند و با ترکیبی رویایی از دریای بی کران، طبیعت زیبا و سواحل منحصر به فرد، احساس واقعی زندگی را القا می کند. جزایر قناری مجموعه ای از ۷ جزیره و تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی است که در اقیانوس اطلس قرار گرفته اند.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, راهنمای سفر به اسپانیا

مناطق دیدنی اسپانیا

 

مالاگا

مالاگا یکی از مشهورترین و بزرگ ترین شهرهای کشور اسپانیاست. این شهر در جنوبی ترین بخش اسپانیا و در سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته است. مالاگا ششمین شهر بزرگ اسپانیاست و شهری ساحلی محسوب می شود. مکان های دیدنی گوناگونی در این شهر وجود دارند. سالانه افراد زیادی از نقاط گوناگون جهان به آنجا سفر می کنند.

 

ساحل های خیلی زیبا و باغ ها و فضاهای سبز بی نظیر از جمله جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی هستند. مالاگا، شهری تقریبا تاریخی محسوب می شود و در آن بناهای تاریخی جالب توجهی وجود دارند که هر بیننده ای را جذب می کنند. 

 

می توان گفت، مالاگا - شهر نیمه تاریخی و ساحلی اسپانیا – یکی از زیباترین شهرهای این کشور زیبای اروپایی است.

 

بناهای معماری و تاریخی که از تمدن های تاریخی گوناگون بر جای مانده اند، این شهر را به یک موزه بقایای تاریخی بزرگ تبدیل کرده اند.

 

در این شهر انواع بناهای معماری، تاریخی و هنری زیبا را می توان دید که تعدادی از آنها قرن ها قدمت دارند. سواحل زیبا و آب و هوای مناسب به همراه رستوران ها و کافه های زیبا از دیگر جاذبه های این شهر ساحلی محسوب می شوند. سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از مالاگا به کشور اسپانیا سفر می کنند.

 

بناها و مجسمه های تاریخی و و یادبود، موزه ها و آثار هنری متنوعی در سرتاسر این شهر وجود دارند که آن را به یک موزه عظیم بدل کرده اند. در همه جای این شهر می توان عطر و بوی تاریخ و زمان های گذشته را به خوبی احساس کرد. هر جای مالاگا که بروید، مکان زیبایی برای بازدید و لذت بردن دارد. شهر پر از مکان های شگفت انگیز و جذاب است.   

 

معماری جوامع دیگر را هم در این شهر اسپانیایی می توان دید. از جمله آنها می توان به بناهای به جا مانده از اعراب، مسلمانان، رومی ها و مردم شمال آفریقا اشاره کرد.

 

از آنجا که مالاگا شهر ساحلی است و در کنار دریای مدیترانه قرار دارد، آب و هوای آن هم مدیترانه ای است. یعنی تابستان های گرم و زمستان معتدل دارد. این شهر تقریبا در همه ماه های سال  آفتاب گرم و دلچسب دارد.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, سفر به اسپانیا

مکان های دیدنی اسپانیا

 

شهر بیلبائو

شهر بیلبائو در شمال اسپانیا قرار گرفته است، موقعیت جغرافیایی شهر به طوری است که منظره هایی بی نظیر در آن به وجود آورده است. بیلیائو در یک دره سرسبز قرار گرفته است و سبب ایجاد مناظری شگفت انگیزدر شهر شده است. موزه هنری گوگنهایم، موزه هنرهای زیبا، میدان نوئوا و کلیسای جامع سانتیاگو از بناهای مشهوری است که در این شهر می توان دید.

 

ساراگوسا، سویا و سویلنیز از دیگر شهرهای مهم و دیدنی کشور اسپانیا هستند.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, توصیه های ضروری جهت سفر به اسپانیا

توصیه های ضروری جهت سفر به اسپانیا

 

خطرات و پیشگیری در کشور اسپانیا

- در اسپانیا چنانچه مراقب وسایل خود نباشید دیگر آن را نخواهید دید. در ساحل وسایل خود را رها نکنید

- وسایل با‌ارزش و مدارک خود را در محل امانات هتل یا گاوصندوق نگه‌دارید و با خود به خیابان نیاورید.

- پول‌های خود را نزدیک خود و در کیف کمری بگذارید و از رفت‌و‌آمد در خیابان‌های خلوت دوری کنید.

- جیب‌برها و دزدان با انواع و‌ اقسام شیوه ها به‌ طور گروهی یا تکی اقدام می‌کنند. آن‌ها بیشتر در فرودگاه یا هتل‌ها هستند که توریست‌های بیشتری وجود دارد.

- در اسپانیا نشان ندهید توریست هستید و هیچ‌وقت در محل‌های شلوغ نقشه را نگاه نکنید چون دزدان اغلب توریست‌ها را نشان می‌کنند.

- زنان تنها که به این کشور سفر می‌کنند هم از خیابان‌های خلوت خودداری کنند و شاید رفتار مردان اسپانیایی که در آزادی کامل بزرگ شده‌اند، برای‌شان قدری زننده باشد.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, مکانهای تفریحی اسپانیا

مکانهای تفریحی اسپانیا

 

نمایش فلامنکو را از دست ندهید

فلامنکو در کل کشور معروف است و تماشای آن یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان در مادرید انجام داد. این هنر همراه با گیتار، آوازهای زیبا، رقص بی‌عیب‌ونقص و کف زدن، هم چشم و هم گوش را می‌نوازد. بهترین مکان‌ها برای تماشای فلامنکو در مادرید کاسا پاتاس، کاردامومو و ویلا روزا هستند.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, آثار باستانی اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

 

اسکی بازی در اسپانیا

سیرا نوادا، بهترین پیست اسکی اروپا است. رشته‌کوه سیرا نوادا که در منطقۀ اندلس در گرانادا وجود دارد، بهترین مکان برای راه‌اندازی پیست اسکی است. پیست اسکی اینجا در همه جای جهان معروف است و بهترین پیست اسکی در اروپا است.

 

شرکت در جشنواره گاو بازی

اوج هیجان را با شرکت در این جشنواره حس کنید و نهایت لذت را ببرید. این جشنواره در ماه جولای به مدت چند روز برگزار می‌شود. شما می‌توانید در این جشنواره نوشیدنی و غذاهای محلی خوشمزه‌ای را میل کنید و با بستن شال قرمز از دیدن مراسم لذت ببرید.

 

جاهای دیدنی اسپانیا, اسپانیا, راهنمای سفر به اسپانیا

جاهای دیدنی اسپانیا

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------