از «سخت سر» تا «رامسر»! 

  از «سخت سر» تا «رامسر»!

 


رامسر، گردشگرپذیرترین شهر از سرسبزترین قسمت ایران است. شهری که پیش از این «سخت سر» نام داشت و حالا سال هاست به رامسر تغییر نام داده است.رامسر آخرین شهر غرب مازندران است كه مرز بین مازندران و گیلان به شمار می رود. شاید به همین دلیل است که بیشتر رامسری ها به جای آنکه مازنی صحبت کنند، گویش گیلكی دارند.رامسر از سمت شرق به تنكابن از غرب به چابكسر (اولین شهر شرق گیلان)، ازجنوب به كوه‌های البرز و از سمت شمال به دریای مازندران محدود است.وجود قله‌های مخروطی شكل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغ‌های مركبات، چای، مزرعه‌های برنج، برخورداری از ساحل زیبا، منطقه‌های ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آبهای گرم معدنی، وجود فرودگاه و هتل‌های قدیم و جدید این شهر را به یكی از شهرهای منحصر به فرد تبدیل كرده‌است.

 آب‌های گرم معدنی که در نزدیكی ساحل دریا دیده می شوند و چند وان و استخر آب گرم معدنی در شهرهای كتالم و سادات شهر، بوستان جنگلی صفارود در میان دره، روستای جواهرده در ارتفاع 1800 متری سطح دریا، قله مخروطی شكل ماركو و جداشده از سلسله كوه‌های البرز در شرق رامسر، جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنكابن، كاخ موزه تماشاگه خزر نزدیك هتل بزرگ رامسر و ده‌ها اثر تاریخی و دیدنی همه و همه باعث شده اند كه سالانه هزاران مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از این شهر دیدن كنند. وجود فرودگاه در شهر رامسر و جنگل در شهرستان رامسر در غرب مازندران از دیگر ویژگی‌های این منطقه محسوب می‌شود.

 

 

  از «سخت سر» تا «رامسر»!

 

 

 

آب های شفا بخش


بخش‌های گسترده‌ای از مركز شهر رامسر از آبهای گرم معدنی با خاصیت‌های طبی و درمانی برخوردار است.


البته در فاصله پنج كیلومتری جنوب شرقی رامسر در شهرهای كتالم و سادات محله نیز چند وان و استخر آب گرم معدنی وجود دارد كه برای درمان بیماری‌های پوستی، روماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است.یكی از دهستان‌های زیبای رامسر جواهرده است. جواهرده در 27كیلومتری رامسر و در ارتفاع 1800 متری از سطح دریا قرار گرفته و مسیر دسترسی به جواهرده از منتهی‌الیه غربی شهر رامسر بوده كه با عبور از میان كوه‌های پر از درخت و در امتداد رودخانه صفارود این منطقه ییلاقی خودنمایی می‌كند.


روستای جواهرده علاوه بر زیبایی‌های فراوان طبیعی از قدمت تاریخی نیز برخوردار بوده كه وجود گورستان‌های گبری در آن گویای قدمت تاریخی این مكان است.

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023