پیشگیری از ابتلا به کرونا در سفرهای ضروریسفر, کرونا,پیشگیری از کرونا در سفر

در سفرهای ضروری حتما اسپری الکل و ژل شست و شوی دست همراه داشته باشید

 

درصورتی که ناچار به سفر شدید و قصد خرید بلیط دارید بهتر است به جای مراجعه حضوری به آژانس ها، به صورت اینترنتی اقدام به خرید بلیط کنید تا کمتر در خطر ابتلا به بیماری کرونا باشید.

جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری کرونا (corona) در طی سفر
با توجه به شیوع بیماری کرونا اغلب سفرهای غیر ضروری لغو شده اند و افراد در تمام دنیا سعی می کنند تا جای ممکن در خانه بمانند؛ با این وجود ، در بعضی شرایط خاص امکان لغو سفر وجود ندارد. در اینهنگام چه باید کردو چطور از خود محافظت کنیم؟

در این مطلب به نکات بهداشتی درباره جلوگیری از ابتلا کرونا در طی سفر می پردازیم:


وسایل ضروری
بهتر است در زمان سفر برای در امان ماندن از ویروس کرونا علاوه بر لوازم ضروری، وسایل زیر را نیز در چمدان خود بگنجانید:
√ ماسک
اسپری الکل
ژل شست و شو
داروهای تب بر
دستمال کاغذی
تب سنج

خرید بلیط
درصورتی که ناچار به سفر شدید و قصد خرید بلیط هواپیما، قطار و یا دیگر وسایل نقلیه را دارید بهتر است به جای مراجعه حضوری به آژانس ها، به صورت اینترنتی اقدام به خرید بلیط کنید تا کمتر در خطر ابتلا به بیماری کرونا باشید.

وسایل نقلیه عمومی
درصورتی که برای سفر از وسایل نقلیه عمومی مثل قطار، اتوبوس و هواپیما استفاده می کنید بهتر است از تماس زیاد دست ها با دسته های صندلی خودداری کنید. اما چنانچه عادت دارید که محیط صندلی و اطراف آنرا مدام لمس کنید بهتر است مکان را با موادی مانند اسپری های ضدعفونی کننده تمیز کنید یا پس از تماس با دسته های اتوبوس، مترو، قطار و هواپیما دست های خود را با مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید.

شستن دست ها
یکی از ابتدایی ترین راه‌های جلوگیری از ورود ویروس کرونا به بدنمان شستشوی مداوم دستها به هنگام خوردن و آشامیدن است.
به هیچ وجه هنگامی که دستتان ضدعفونی نشده است، آن را به چشم ها، دهان یا بینی تان نزنید.

 

سفر,جلوگیری از ابتلا به کرونا در مسافرت,راهنمای سفر در زمان شیوع کرونا

شستن دست یکی از راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا می باشد

 

استفاده از ماسک
بهتر است در اماکن عمومی که ازدحام جمعیت وجود دارد از ماسک استفاده کنید تا کمتر در معرض ویروس ها قرار گیرید. هنگامی که عطسه می کنید، بینی و دهان خود را با دستمال بپوشانید و سپس آن را دور بیاندازید.


عدم تردد در مکانهای عمومی
سعی کنید در اماکن عمومی و پر ازدحام تردد نکنید. فاصله خودتان را با افراد دیگر حفظ کنید و درصورتی که دیدید کسی به علائم سرما خوردگی یا کرونا مبتلا بود حتماً  حداقل یک متر از او فاصه بگیرید.

 

سفر با هواپیما
خوشبختانه، طبق گفته ی محققان، با توجه به فیلترهای قدرتمندی که برای تمیز کردن هوا در هواپیماها استفاده می شود، ویروس کرونا نمی تواند به این آسانی ها در این وسایل نقلیه بزرگ زنده بماند. با این وجود، درصورتی که کماکان در این باره حس خوبی ندارید، میتوانید صندلی خود را با اسپری های مخصوص ضدعفونی کنید. همچنین ، درصورتی که قصد دارید تا دور و برتان را تمیز کنید، بهتر است از سینی رو به روی صندلیتان شروع کنید و آن را ضدعفونی کنید.


سفر,جلوگیری از ابتلا کرونا در طی سفر,راهنمای سفر در زمان شیوع کرونا

برای پیشگیری از ابتلا به کرونا تا جای ممکن از حضور در اماکن عمومی خودداری کنید


انتخاب غذایی مطمئن
پیشنهاد می شود از رستوران و غداخوری های دور افتاد از شهر برای صرف وعده غذایی خودداری کنید و به جای آن از رستوران و غذاهای هتل خود استفاده کنید. یا درصورتی که برایتان مقدر است در سفرهای داخلی از منزل غذایی همراه خود داشته باشید. همچنين برای اطمینان بیشتر بهتر است از غذاهای بسته‌بندي که در ساخت آن ها کم ترین دخالت دست وجود دارد استفاده کنید.

بهتر است در زمان سفر کمی رژیم غذایی خود را تغيير دهید و چنانچه رژیم خام خواری دارید به سمت غذاهای گریل و خوب پخته شده روی آوریدچون سبزیجاتی مثل کاهو و پیاز و هویج و .. که از زمین برداشت میشوند اگر به خوبی شسته نشوند حامل انتقال میکروب هستند. همچنین بهتر است در زمان سفر میوه ها را با پوست مصرف نکنید.

همچنین حتما آب آشامیدنی تصفیه شده همراه خودتان داشته باشید و یا از آبهای آشامیدنی پلمپ استفاده کنید.

اقامت در هتل
آیا هتل ها به اندازه کافی امن هستند؟ بهترین راه این است که خودتان از این موضوع خاطرجمع بشوید. چطور؟ اطمینان حاصل کنید که دست هایتان را پس از رسیدن به هتل شسته اید و ضدعفونی کرده اید. بعد از آن با وجود اینکه نمی توان صد در صد همه چیز را کاملاً تمیز کرد، بالش ها و تخت را با اسپری های مخصوص ضدعفونی کنید. مورد ديگر، استفاده از ملحفه هایی است که با خود به همراه برده اید.

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------