همه چیز درباره نیم شارژ هتلکاربردهای نیم شارژ هتل, مزایای نیم شارژ هتل, معنی نیم شارژ ورود و خروج در هتل

نیم شارژ هتل جزو قوانین هتل است

 

نیم شارژ هتل چیست و چه مزایایی برای مسافران دارد؟ 

هتل ها، برای این که بتوانند نظمی در ورود و خروج مسافران به هتل به وجود آورند، قانون هایی را ایجاد کرده اند که در موارد خاصی، مسافران را وادار می کند بر اساس زمان بندی هتل کار های خود را انجام دهند و باعث به هم ریخته شدن نظم هتل نشوند. در صورتی که برخی از قانون ها زیر پا گذاشته شوند، ممکن است که مشتری مجبور شود نیم شارژ هتل پرداخت کند.

نیم شارژ هتل چیست؟

 

نیم شارژ هتل چیست, انواع نیم شارژ هتل, ساعت ورود و خروج در هتل ها

نیم شارژ هتل از جمله قوانین هتل ها برای نظم دهی به ورود و خروج است

 

همانطور که اشاره کردیم، هتل ها برای ایجاد نظم قانون هایی دارند. بیشتر هتل های مطرح جهان، از قوانین یکسانی پیروی می کنند به این دسته از قانون ها، قانون هتلی در جهان می گویند. این دسته از قانون ها، ممکن است که در هتل های مختلف، اصل های متفاوتی داشته باشند و کاملا یکسان نیستند.

 

یکی از قوانین هتل ها، زمان ورود و خروج مسافران است. بر طبق قانون هتلی در کل جهان، ساعت ورود مسافران به هتل، ساعت 14 یا همان 2 ظهر است و ساعت خروج مسافران، 12 ظهر است. این قانون، باعث می شود که نظم مسافران در هتل افزایش پیدا کند و خدمات با کیفیت بالاتری به مشتریان ارائه شود.

 

در صورتی که یک فرد بخواهد زود تر از ساعت 2 بعد از ظهر به پذیرش هتل مراجعه کند، یا اینکه بخواهد دیر تر از ساعت 12 ظهر از اتاق خود خارج شود، علاوه بر هزینه های عادی، باید نیم شارژ هتل را نیز بپردازد. 

نیم شارژ هتل، مبلغی است که به اندازه نصف رزرو کردن اتاق هتل برای یک شب است. برای مثال، اگر هزینه ی رزرو اتاق هتل، صد دلار باشد، نیم شارژ هتل برای آن اتاق، پنجاه دلار خواهد بود.

 

یکی از نکات مهم در مورد نیم شارژ هتل، این است که مبلغ آن بدون محاسبه تخفیف باید پرداخت شود. یعنی اینکه اگر هزینه رزرو اتاق تخفیف بخورد، نیم شارژ هتل از نصف هزینه رزرو اتاق بدون تخفیف شکل می گیرد. برای مثال، اگر هزینه رزرو یک اتاق بدون تخفیف 100 دلار باشد، اما با تخفیف به 80 دلار کاهش پیدا کرده باشد، نیم شارژ آن 50 دلار خواهد بود، نه 40 دلار.

 

انواع نیم شارژ هتل

 

معنی نیم شارژ ورود و خروج در هتل, ساعت تحویل اتاق هتل, قوانین هتل ها

نیم شارژ هتل جریمه ی تخلیه دیرتر اتاق است

 

نیم شارژ هتل، به دو نوع نیم شارژ ورود و نیم شارژ خروج تقسیم می شود. مسافرانی که می خواهند زود تر از زمان تعیین شده توسط هتل، اتاق خود را تحویل بگیرند، باید به علاوه هزینه های عادی، نیم شارژ ورود هتل را نیز پرداخت کنند.

مسافرانی که می خواهند دیرتر از ساعت تعیین شده اتاق خود را تحویل دهند، باید نیم شارژ خروج را به هتل پرداخت کنند.

 

آیا ساعت ورود و خروج در هتل ها یکسان است؟

 

ساعت تحویل اتاق هتل, قوانین هتل ها, نیم شارژ هتل

ساعات خروج از اکثر هتل ها 12 ظهر است

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، هتل ها قانون های خاص خود را دارند و ممکن است ساعت ورود و خروج بعضی از آنها با یکدیگر متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است که ساعت ورود یک هتل، 3 بعد از ظهر و ساعت خروج آن، 2 بعد از ظهر باشد. در این حالت، بعضی از مسافران ممکن است به اشتباه تصور کنند که ساعت ورود و خروج در تمام هتل ها یکسان است و مجبور به پرداخت نیم شارژ هتل می شوند.

برای اینکه از زمان ورود و خروج هتل و هزینه نیم شارژ هتل ها اطلاع پیدا کنید، به صفحه های مجازی هتل مورد نظر مراجعه کنید.

 

آیا تمام هتل ها نیم شارژ دریافت می کنند؟

 

کاربردهای نیم شارژ هتل, مزایای نیم شارژ هتل, معنی نیم شارژ ورود و خروج در هتل

نیم شارژ هتل می تواند هزینه ی یک نصف روز را برای شما کاهش دهد

 

هتل ها در زمینه دریافت نیم شارژ از مشتریان، بسیار متفاوت برخورد می کنند. بعضی از هتل ها، بر روی زمان ورود و خروج بسیار حساس هستند و حتی در صورت گذشتن 5 دقیقه از زمان خروج، یا اینکه مسافر بخواهد 5 دقیقه زود تر به اتاق خود برود، نیم شارژ هتل می گیرند.

 

بعضی از هتل ها، بر روی زمان ورود و خروج بسیار حساس نیستند. یعنی اینکه اگر بخواهید نیم ساعت، یا حتی یک ساعت زود تر از هتل خارج شوید، نیم شارژ هتل به هزینه های شما اضافه نخواهد شد. اما اگر مدت زمان آن بیشتر شود، باید نیم شارژ را هم پرداخت کنید. این هتل ها، در زمینه نیم شارژ ورود هتل نیز سختگیرانه عمل نمی کنند و اگر بخواهید تا حد اکثر یک ساعت زود تر اتاق خود را تحویل بگیرید، نیازی نیست که نیم شارژ هتل پرداخت کنید.

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، هتل های مختلف، ممکن است دیدگاه های متفاوتی درباره دریافت نیم شارژ از مشتری داشته باشند. بعضی از هتل ها ممکن است نیم شارژ نگیرند. این دسته از هتل ها، معمولا تا یک ساعت تأخیر را نادیده می گیرند، اما اگر زمان خروج مسافر، تأخیری بیش از یک ساعت داشته باشد، از او نیم شارژ نمی گیرند، بلکه هزینه یک شب کامل را دریافت می کنند.

 

کاربردهای نیم شارژ هتل

 

قوانین نیم شارژ هتل, نیم شارژ هتل چیست, انواع نیم شارژ هتل

اگر می خواهید که زودتر وارد اتاق شوید باید هزینه ی نیم شارژ هتل را پرداخت کنید

 

نیم شارژ هتل، هنگامی به مسافران کمک می کند که زود تر از زمان ورود به هتل رسیده اند. در صورتی که زمان ورود شما به هتل بسیار زود تر از زمان پذیرش مسافران باشد، ممکن است که خسته شوید و نتوانید تا آن زمان صبر کنید. اما شما می توانید با پرداخت نیم شارژ هتل، سریع تر به اتاق خودتان بروید و استراحت کنید. البته در هتل هایی که نیم شارژ نمی گیرند، اگر می خواهید که زود تر وارد اتاق خود شوید، باید هزینه کامل را پرداخت کنید، در حالی که یک روز کامل را در اتاق هتل نبوده اید.

 

ممکن است که بعضی از مسافران، با مشکلاتی روبرو شوند و نیاز داشته باشند که چند ساعتی بیشتر در مقصد مورد نظر خود بمانند. در این حالت، نیم شارژ هتل می تواند هزینه بیشتر ماندن شما را تا نصف قیمت کاهش دهد. این در حالی است که در برخی از هتل ها، بعد از اینکه از زمان خروج هتل گذشت، شما باید هزینه کامل برای یک بیست و چهار ساعت دیگر را پرداخت کنید.

 

سخن پایانی

بسیاری از هتل ها در سطح جهان، از مسافران نیم شارژ هتل دریافت می کنند. این هزینه، در شرایطی می تواند به نفع شما باشد و در شرایطی دیگر به ضرر شما عمل کند. نکته مهم این است که شما باید زمانبندی خودتان را با زمانبندی هتل تنظیم کنید، تا مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر نشوید.

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------