درس های ارزشمندی که در سفر میتوان آموختفواید سفر,فواید سفر برای انسان,مزایای سفر برای انسان

سفر کردن یکی از لذت بخش ترین کار های دنیاست

 

یکی از عمیق ترین و ماندگارترین فواید سفر کردن کمک به خودشناسی است. در سفر دائم با موقعیت های جدیدی روبرو می شوید که معمولاً در زندگی روزمره با آنها روبرو نبوده اید.

فواید سفر کردن

سفر کردن یکی از لذت بخش ترین کار های دنیاست، وقتی به روستاها، شهر‌ها یا کشور‌های دیگر مسافرت می‌کنید، با چشم‌اندازها، فرهنگ‌ها و جاذبه‌های جدید و زیبایی روبه‌رو می‌شوید که تاثیر مثبت زیادی بر انسان می گذارد.

رسیدن به آرامش
سفر کردن نقشی بسیار زیادی در کنترل مشکلات و مصائب زندگی، روابط اعضای خانواده و آزاد شدن از یکنواختی در انسان ایجاد می کند. امروزه بسياري از روانشناسان و پزشکان، درمان بسياري از بیماریها را در مسافرت رفتن می دانند.
پزشکان معتقد هستند نیاز انسان به تغییر و تحول در محیط زندگی روزانه  برای مدت زمانی هر چند کوتاه میتواند اثراتی بیشتر از داروهای شیمیایی در برخی افراد داشته باشد. روانشناسان معتقد هستند حس کنجکاوی و ایجاد یک فضای شاد و هیجان برانگیز میتواند در انسان اثر درمانی و رهایی از تنش را داشته باشد.

 

فواید سفر,سفر کردن چه فوایدی دارد,مسافرت

یکی از مزایای سفر کردن پیدا کردن دوستانی جدید می باشد

 


افزایش خلاقیت
زندگی روزمره به مرور خلاقیت و نوآوری ما را کم می کند و ما را اسیر روزمرگی می کند. اما به محض اینکه از دایره امن زندگی روزمره خارج شوید ذهن خلاق تر می شود؛ چرا‌که در موقعیتی تازه و نا آشنا قرار گرفته و مدام باید برای هر لحظه و موقعیت تصمیم گیری کند. اگر در شغل و زندگی تان احساس روزمرگی و کسالت می کنید و ديگر آن خلاقیت گذشته را ندارید، چند روزی مرخصی بگیرید و به سفر بروید. آنگاه با ذهنی خلاق تر و پرانرژی به زندگی بر میگردید و در تمام مراحل این تاثیر مفید را مشاهده خواهید کرد.

پیدا کردن دوستانی جدید
در طول سفر امکان دارد با اشخاص زيادي آشنا شوید. یک روانشناس ایتالیایی می گوید، همه ی ما در زندگی روزانه خودمان کاملاً در قالب زندگی کاری خود یا زندگی روزانه خود جاي گرفته ایم و احتمالا اکثر حرکات یا رفتارمان بر اساس شرایط کنترل شده باشد.


به عنوان مثال هیچوقت با صدای بلند در محل کار خود نمی خندیم یا اینکه موقع غذا خوردن با همکاران خود کاملاً رعایت می کنیم تا سوژه بحث های دیگران نباشیم، ولی این شرایط در سفر کاملاً متفاوت خواهد بود و در واقع ما خود واقعیمان هستیم، بنابراین با توجه به این ضرب المثل که می گوید هرکس را می خواهی خوب بشناسی با او سفر کن اینجاست که مصداق دارد. این روانشناس معتقد است دوستی هایی که دو طرف هنگام سفر با یکدیگر آشنا شده اند پایدارترین نوع دوستی خواهد بود، به دلیل اینکه هر دو طرف خود واقعیشان را به نمایش گذاشته اند و بعد از آن تصمیم به دوستی گرفته اند.


آشنایی با فرهنگ های مختلف
به طور یقین بهترین راه برای شناخت  فرهنگ هر منطقه، سفر و زندگی کردن در میان مردم آن است. هر چه هم که در کتاب های مختلف به دنبال خصوصیات فرهنگی یک شهر باشید، به اندازه ی سپری کردن چند شب و روز در بین مردم آن مفید نخواهد بود. با سفر کردن به بخش های دور افتاده و بکر جهان با شیوه های گوناگون زندگی آشنا می شوید، از مزرعه داری گرفته تا قبیله ای. شیوه های زندگی مردم جهان را می بینید و شاید هم مدتی را با آنها سپری کنید.

 

فواید سفر,سفر کردن چه فوایدی دارد,سفر

 بهترین راه برای شناخت  فرهنگ هر منطقه، سفر و زندگی کردن در میان مردم آن است

 


افزایش تجربه و دانش

سفر راهی برایمان فراهم می آورد که بتوانیم دانش خود را افزایش بدهیم. به عنوان نمونه میتوانید مهارت های جدیدی یاد بگیرد، مانند پختن غذای محلی که به آن سفر کرده اید و یا یادگیری یک زبان تازه. آموزش باعث می شود که مغز ما فعال تر عمل کند.

 

خودشناسی
یکی از عمیق ترین و ماندگارترین فواید سفر کردن کمک به خودشناسی است. در سفر دائم با موقعیت های جدیدی روبرو می شوید که معمولاً در زندگی روزمره با آنها روبرو نبوده اید. سفر به شما نشان می دهد که تا چه حد صبورید، تا چه حد قوی هستید و در شرایط جدید چه عکس العمل هایی خواهید داشت. بنابراین شما را برای این موقعیت ها آماده می کند و درصورتی که بعدا در زندگی با آنها روبرو شدید خوب می دانید که چه باید بکنید. کسب تجربیاتی که در سفر خواهیم داشت ما را برای زندگی آماده تر می کند و به ما کمک می کند لذت بیشتری از زندگی ببریم.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023