مهاجرت به اتریش/ برای مهاجرت به اتریش آماده شویداتریش کجاست, اقتصاد اتریش, راه‌های مهاجرت به اتریش

 نحوه مهاجرت به اتریش

 

راه های مهاجرت به اتریش + قوانین جدید و بررسی راهها

اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید. کشور اتریش می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت باشد. از جمله دلایل انتخاب این کشور برای زندگی می‌توان به امکان تردد راحت در کشورهای اروپایی، سطح رفاه بالا، نرخ بیکاری پایین این کشور، داشتن دانشگاه‌های برتر اروپایی، سیستم بهداشت و درمان پیشرفته و امنیت شغلی بالا و... اشاره نمود. در این مطلب از بیتوته با ما همراه باشید تا شما را با نحوه مهاجرت به این کشور اروپایی آشنا کنیم.

اتریش کجاست؟

اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که از 9 ایالت تشکیل شده است و با کشورهای اسلواکی، مجارستان، آلمان، جمهوری چک، سوئیس، ایتالیا، لیختن اشتاین و اسلوونی هم مرز است. بخاطر دسترسی راحت و سریع این کشور با کشورهای اروپایی، افراد که قصد مهاجرت دارند این کشور را به عنوان مقصد خود در نظر می‌گیرند. پایتخت اتریش وین است و زبان رسمی آن آلمانی می‌باشد.

 

از دلایل محبوبیت این کشور برای مهاجران ایرانی می توان به ثروتمند بودن اتریش، دانشگاه‌های سطح بالا و معتبر اروپایی آن، امکان شرایط تحصیلی رایگان برای دانشجویان، نرخ بیکاری پایین و موقعیت‌های شغلی مناسب برای افراد در هر سطوحی اشاره کرد.

 

اقتصاد اتریش چگونه است؟

زندگی در اتریش بسیار لذت‌بخش و پر از امنیت است. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور اروپایی ثروتمند را دارند می‌توانند با داشتن تخصص خاص و یا برخوردار بودن از سطح علمی بالا به‌نحوی‌که اثبات کنند می‌توانند به پیشرفت اقتصادی این کشور کمک کنند اجازه اقامت در این کشور را اخذ می‌کنند.

 

کشور آلمان شریک تجاری اتریش است از این رو با تغییرات سریع اقتصادی و رو به رشد آلمان، کشور اتریش هم پیشرفت‌های زیادی در زمینه اقتصادی کرده است. صنعت گردشگری و سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور مهم‌ترین بخش اقتصاد اتریش است.

 

به طور کلی ساختار اقتصادی این کشور تحت‌تأثیر شرکت‌های کوچک و متوسط مانند صنایع غذایی، صنایع چوب و کاغذ، صنایع شیمیایی و خودرو، صنعت ماشین و فولاد و صنعت برق و الکترونیک قرار دارد.

 

 مهاجرت به اتریش, شرایط مهاجرت به اتریش, امتیاز مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش

 

راه‌های مهاجرت به اتریش

جمعیت ایرانیانی که هرساله اتریش را به عنوان مقصد خود برای تحصیل و زندگی برمی‌گزینند رو به افزایش است. امروزه با شرایط اقتصادی خوبی که در شهر وین و دیگر شهرهای صنعتی اتریش به وجود آمده و کارخانه‌ها و شرکت‌ها در حال رشد و پیشرفت‌های چشمگیری صنعتی، نیاز این کشور به متخصصین و افراد ماهر افزایش‌یافته است.

 

راه‌های مهاجرت به این کشور سرسبز اروپایی عبارت‌اند از:

• مهاجرت از طریق کار

• مهاجرت از طریق تحصیل

• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

• مهاجرت از طریق ازدواج

• مهاجرت از و اخذ تابعیت از طریق تولد

 

مهاجرت از طریق تحصیل

 مهاجرت از طریق تحصیل یکی از آسان‌ترین و کم‌هزینه ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. برای اینکه بتوانید در اتریش تحصیل نمایید نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارید. این کشور دارای دانشگاه‌هایی معتبر با سطح علمی بسیار بالا می‌باشد. تحصیل در این کشور در سه مقطع تحصیلی زیر صورت می‌گیرد.

 

• تحصیل در دبستان: تحصیل در مدارس مقطع ابتدایی اتریش از سن 6 سالگی شروع می‌شود.

 

• تحصیل در مقطع متوسطه: دانش‌آموزان مقطع متوسطه می‌توانند در دو حالت آموزش مقدماتی شامل 4 سال و آموزش عالی شامل 5 سال، در این مقطع تحصیل نمایند. دانش‌آموزان بین‌المللی که قصد دارند در مقطع دبیرستان تحصیل نمایند می‌توانند در مدارس بین‌المللی اتریش ثبت‌نام کنند. از مهم‌ترین مدارس بین‌المللی می‌توان به مدرسه آمادئوس در وین و مدرسه SKIS در قصر کرومبوخ اشاره کرد.

 

• تحصیل در مقطع دانشگاه: برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش به‌صورت رایگان، بایستی مدارک خود را به دانشگاه مربوطه اپلای نمایید. در دانشگاه‌های اتریش تدریس به زبان آلمانی انجام می‌گیرد. در این دانشگاه‌ها تنها با ترمی 727 یورو می‌توانید تحصیل نمایید.

فقط رشته‌های پزشکی و هنر دارای آزمون ورودی هستند. یک سال پس از اتمام تحصیلات در صورت ‌پیداکردن کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود می‌توانید اقامت دائمی اتریش را اخذ نمایید.

 

مهاجرت به اتریش, شرایط مهاجرت به اتریش, امتیاز مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

 

مهاجرت از طریق کار

افرادی که دارای تخصص هستند به مدت یک سال می‌توانند اجازه کار در این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ ویزای کار نیاز به یک پیشنهاد شغلی یا دعوت‌نامه از یک کارفرما در اتریش و حداقل مدرک تحصیلی لیسانس  دارید. برای این نوع ویزا کارفرما باید برای این شغل 3 ماه در کشور اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و درصورتی‌که فردی برای این شغل متقاضی نشد کارفرما می‌تواند ویزای کار برای مهاجران جویای کار درخواست دهد.

 

روش دومی نیز برای اخذ ویزای کار وجود دارد و آن، دریافت ویزای جستجوی کار در کشور اتریش است. اعتبار این نوع ویزا ۶ماهه می‌باشد و فرد متقاضی باید برای اخذ این نوع ویزا از 100 امتیاز حداقل 70  امتیاز کسب نماید و پس از موافقت اداره کار اتریش با این نوع ویزا، متقاضی 6 ماه فرصت دارد در کشور اتریش اقامت نماید و کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود بیابد.

 

نرخ بیکاری پایین در اتریش یکی از دلایل بسیار مهم مهاجرت به این کشور می‌باشد. طبق آخرین آمار موجود نرخ بیکاری اتریش نسبت به ایتالیا، پرتغال بسیار پایین است و این امر باعث شده که متقاضیان تمایل بیشتری به اقامت در اتریش داشته باشند.

 

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

اتریش کشوری است که  امنیت بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد و با توجه به رشد اقتصادی مثبت سرمایه‌گذاران خارجی زیادی را توانسته است جذب نماید. روش سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار ساده می‌باشد و از طرق مختلفی قابل انجام است در ادامه مطلب بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در اتریش را بررسی خواهیم کرد.

 

• سرمایه‌گذاری در اتریش از طریق استارت‌آپ: در این روش متقاضی باید یک ایده خلاقانه و جدید ارائه دهد. ایده‌ای که شما ارائه می‌دهید یا باید کاملاً جدید باشد و یا ایده‌های موجود در اتریش را بهبود ببخشد. برای اینکه بتوانید شرکت خود را به روش استارت‌آپ در اتریش ثبت نمایید حداقل مبلغ 50 هزار یورو باید سرمایه‌گذاری نمایید.

 

• اقامت خود حمایتی: این روش به نام تمکن مالی اتریش و یا اقامت تنعم مالی اتریش شناخته می‌شود. در این روش متقاضی بدون صرف هزینه‌ای در باب سرمایه‌گذاری و تنها با تمرکز بر منابع موجود و سرمایه و اندوخته خود در ایران می‌تواند به اتریش مهاجرت نماید.

 

کسانی که می‌خواهند از طریق خود حمایتی به اتریش مهاجرت نمایند باید به‌ازای هر نفر 20 الی 22 هزار یورو در حساب بانکی سرپرست خانوار در مدت زمان مشخصی واریز گردد. در این روش متقاضی می‌بایست به مدت 6 ماه در اتریش اقامت کند و سرپرست خانواده امکان تأمین مالی خانواده را داشته باشد.

 

• اقامت قرمز سفید قرمز یا سرمایه‌گذاری 100 یورویی:  در این روش باید فرد متقاضی ثابت کند که تجارتی که قصد راه‌اندازی آن را دارد برای کشور اتریش مفید و درآمدزا است. سرمایه‌گذاری 100 یورویی، یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور و اخذ بلوکارت اتریش می‌باشد.

 

وکیل مهاجرت به اتریش, اتریش کجاست, اقتصاد اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه‌گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

بیشتر سرمایه‌گذاران می‌توانند با ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود GMBH اقدام به مهاجرت به این کشور کنند. برای ثبت شرکت در اتریش باید مبلغی معادل 35 هزار یورو، به حساب فرد اصلی شرکت واریز گردد.

 

مهاجرت به اتریش از طریق تولد

یکی از راه‌های اخذ تابعیت در برخی از کشورها، متولد شدن فرزند در خاک آن کشور است. بهتر است بدانید که اعطای تابعیت بر اساس محل تولد در کشورها یا بر اساس خون است و یا بر اساس خاک می‌باشد. در نظام خون، تابعیت فرد به تابعیت والدین وی مبتنی است؛ اما در نظام خاک تابعیت فرد به محلی که در آن به دنیا آمده مربوط می‌شود. قانون اساسی کشور اتریش بر مبنای نظام خون است.

 

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در صورت ازدواج یک فرد با شهروند اتریشی، اقامت اتریش به وی تعلق می‌گیرد. سن ازدواج در اتریش 18 سال است. در صورت ازدواج با یک شهروند اتریشی، پس از گذشت 6 سال از ازدواج او و در صورت پابرجا بودن ازدواج، شخص می‌تواند درخواست تابعیت اتریشی بدهد.

 

در این مدت فرد حداقل باید 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد و با همسر خود در یک خانه زندگی کند. از دیگر شرایط اخذ اقامت بعد از 6 سال تسلط به زبان آلمانی، قبولی در آزمون تابعیت اتریش، عدم سوءپیشینه کیفری و تمکن مالی می‌باشد.

 

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل, مهاجرت به اتریش, شرایط مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

 

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

پناهنده فردی است که به خاطر مسائلی همچون مذهب، نژاد، سیاسی و... در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد و در نتیجه مجبور به ترک کشورش می‌شود. حقوقی که در اتریش به فرد پناهنده اعطا می‌شود شامل حق مسکن، پوشاک، خوراک، بیمه درمانی و... است. همچنین به طور هفتگی حدود 10 یورو به پناهندگان پرداخت می‌گردد.

 

برای اخذ پناهندگی اتریش مدارک فرد متقاضی در دفاتر پلیس این کشور بررسی و با انجام مصاحبه رد و یا تأیید می‌گردد. مدت‌زمان رسیدگی به پرونده پناهجویان تقریباً 2 سال طول می‌کشد. در این مدت پناهجو باید در کمپ پناهجویان زندگی نماید.

 

مهاجرت هنرمندان به اتریش

شرایط لازم برای اخذ ویزای هنرمندان به این صورت است که فرد متقاضی باید سابقه هنری قابل‌ اثبات (داشتن قرارداد هنری با شرکت یا مؤسسه هنری) داشته و دارای درآمد ماهیانه‌ای در حدود 2 تا 3 هزار یورو باشد. افرادی که از این طریق مهاجرت می‌کنند بایستی در رشته هنری خود در اتریش نیز کار خود را ادامه دهند.

 

فرد هنرمند می‌تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه اخذ نماید و همسر هنرمند می‌تواند کار تمام وقت در اتریش داشته باشد و فرزندانش نیز از تحصیل رایگان بهره مند خواهند شد. این اقامت بعد از گذشت 5 سال می‌تواند دائمی گردد.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------