راهنمای انتخاب محل اقامت در سفرشاید مهم‌ترین نکته‌ای که باید در هر سفر در نظر گرفته شود، انتخاب محل اقامت باشد. امروزه در بیشتر نقاط دنیا، اقامتگاه‌های متنوعی برای میهمانان در نظر گرفته می‌شود، از مسافرخانه‌ها، سوئیت‌ها ویلاها، و هتل‌آپارتمان‌ها گرفته تا هتل‌های 5 ستاره‌ی لوکس.

شرایط اقامت در هتل با اقامت در هتل‌آپارتمان‌ها یا ویلاها تفاوت دارد. اگر بصورت دسته‌جمعی سفر می‌کنید، به دنبال سفری ارزان هستید، و یا اینکه ترجیح می‌دهید در طول سفر هم خودتان به آشپزی بپردازید سوئیت‌ها یا ویلاهای اجاره‌ای برای شما مناسب‌ترند. اما اگر به‌ قصد تفریح  و خوش‌گذرانی سفر می‌کنید و ترجیح می‌دهید بجای آشپزی به گشت‌ وگذار و خرید بپردازید و در پایان روز به استراحتگاه امن و آرام خود بازگردید اقامت در هتل‌ها بهترین گزینه برای شماست. با درنظر گرفتن موارد زیر مناسب‌ترین محل اقامت را برای خود انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

چقدر بودجه دارید؟
مسلماً تعیین‌ کننده‌ترین نکته در انتخاب هتل، مقدار هزینه ایست که برای آن در نظر می‌گیرید. هرچه بودجه‌ی بیشتری را برای این کار در نظر بگیرید، محل اقامتتان لوکس‌تر و خدمات و سرویس‌دهی هتل بیشتر می‌شود. معمولاً هتل‌های 3 ستاره به بالا خدمات مناسبی ارائه می‌دهند، اما اگر مشکلی در پرداخت هزینه نداشته باشید، هرچه بیشتر بپردازید لحظاتی دل‌چسب‌تر خواهید داشت.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 هدفتان از سفر چیست؟
با توجه به هدفتان از سفر، معیارهای انتخاب هتل تغییر می‌کند. سفرها را می‌توان به دو دسته‌ی کلی تقسیم کرد: سفرهای کاری، و سفرهایی که به قصد تفریح و استراحت صورت می‌گیرند. در سفرهای کاری احتمالاً بیشتر اوقات خود را در اتاق هتل هستید و یا در حال آماده شدن برای جلسات. بنابراین هتلی را انتخاب کنید که اتاق‌های بزرگ و جاداری داشته باشد، تسهیلات رفاهی مناسبی ارائه دهد، و آرامش را برایتان فراهم کند.

اگر از آن دسته از گردشگرانی هستید که بیشتر لحظه‌های سفر را به گشت و گذار می‌پردازند و فقط به دنبال مکانی امن و آرام برای استراحتند و فرصت استفاده از امکانات هتل را ندارند، انتخاب هتلی ساده با اتاق‌های تمیز و آرام برای شما مناسب‌تر است.

در مقاصدی مانند آنتالیا و کوش‌آداسی که بیشتر زمان مسافرت در هتل می‌گذرد، محوطه‌ی هتل از اتاق‌های آن مهمترند. بنابراین هتلی که امکانات ورزشی و رفاهی کاملتری داشته باشد در اولویت قرار دارند.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 قصد سفر برای چند روز را دارید؟!
هرچه تعداد روزهای اقامت بیشتر باشد، بالا بودن کیفیت هتل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. توصیه ما این است که جاذبه‌های گردشگری، بازارها، و سایر دیدنی‌های مقصد خود را بشناسید و برنامه‌ای جامع برای سفر خود داشته باشید تا بتوانید برآورد درستی از زمان مورد نیاز برای اقامتتان را داشته باشید. در سفرهای بیشتر از 4 یا 5 روز ممکن است خستگی و بی‌حوصلگی به سراغتان بیاید. توجه داشته باشید که با افزایش روزهای اقامت، زمان ماندن شما در هتل و اتاقتان بیشتر می‌شود. بنابراین هتلی را انتخاب کنید که سرویس‌ مناسبی داشته باشد، خدمات خانه‌داری ارائه دهد، و حتی‌الامکان یک یا دو وعده از سه وعده غذای اصلی را سرو کند. همچنین اتاقی را انتخاب کنید که جادار باشد و در آن احساس راحتی می‌کنید.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

موقعیت هتل کجا باشد؟
با توجه به نوع سفرتان، موقعیت هتل خود را انتخاب کنید: اگر به سفری کاری می‌روید هتلی در نزدیکی مرکز شهر یا محل موردنظر خود انتخاب کنید؛ اگر به سفری تفریحی می‌روید، و قصد گشت‌ و گذار در بازار و دیدنی‌ها را دارید محلی آرام و نزدیک به اماکن دیدنی و مراکز خرید را انتخاب کنید. اگر از آن دسته مسافرینی هستید که ترجیح می‌دهید کمتر از تاکسی‌ها در جابه‌جایی استفاده کنید نزدیکی به ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی مانند مترو و اتوبوس یکی دیگر از معیارهای مهم است. فاصله هتل از فرودگاه محل پرواز را هم در نظر بگیرید.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

آیا به همراه کودک به سفر می‌روید؟
بعضی از هتل‌ها بیشتر مناسب زوج‌های جوان و یا گروهی دوستانه است که برای تفریح به سفر آمده‌اند. این هتل‌ها معمولاً قدری پرانرژی‌تر و شادتر هستند. اگر ترجیح می‌دهید بعد از گشت‌وگذار روزانه‌ی خود در محلی آرام به استراحت بپردازید این هتل‌ها برای شما مناسب نیستند.

بیشتر هتل‌های 4 یا 5 ستاره امکان نگه‌داری از کودک را در محیطی مناسب فراهم می‌کنند. بنابراین اگر با کودکتان به سفر می‌روید و ترجیح می‌دهید لحظاتی را به‌ دوراز نگرانی در استخر هتل بگذرانید و یا به گردش بپردازید، هتل‌هایی را انتخاب کنید که این تسهیلات را ارائه می‌دهند.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

خدمات رایگان
بسیاری از خدماتی که از طرف هتل ارائه می‌شوند در ازای پرداخت هزینه اضافی ارائه می‌شوند. خدماتی مانند اسپا، باشگاه بدنسازی، اینترنت بی‌سیم، استفاده از مینی بار اتاق، ساحل اختصاصی، سونا، ترانسفر فرودگاهی و سرویس حمل‌ونقل درون‌شهری. معمولاً هرچه هتلی که انتخاب می‌کنید لوکس‌تر باشد خدمات رایگانش بیشتر است. قبل از استفاده از هریک از تسهیلات ارائه‌ شده ابتدا از رایگان بودن آن اطمینان حاصل کنید.

معمولاً اینترنت بی‌سیم، سرویس چای، حوله و شامپوی حمام، و تلفن بصورت رایگان در اختیار مسافرین قرار می‌گیرند، اما بازهم کسب اطلاع قبل از مصرف یا استفاده برای پیشگیری از پرداخت هزینه اضافی به‌شدت توصیه می‌شود.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

نوع سرویس‌دهی
سرویس‌های مختلفی از طرف هتل ارائه می‌شود که b.b. (فقط صبحانه)، h.b. (صبحانه و یک وعده اصلی دیگر)، all-inclusive (شامل همه‌چیز)، و uall-inclusive (فراتر از شامل همه‌چیز) پرطرفدارترین آن‌ها هستند. بسته به مقصد موردنظرتان معمولاً نوع سرویس‌دهی هتل‌ها تغییر می‌کند. به‌عنوان‌مثال سرویس‌دهی هتل‌های دبی معمولاً بصورت b.b و یا h.b. است، اما در آنتالیا و به علت زمان زیادی که در طول روز در هتل می‌گذرانید، خدمات معمولاً به شکل all یا uall ارائه می‌شود. بنابراین با توجه به هدف خود از سفر نوع سرویس موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر در طول روز بیشتر به گشت‌وگذار می‌پردازید، b.b. و یا h.b. برایتان مناسب است، اما اگر قصد دارید بیشتر اوقات خود را در هتل بگذرانید، هتلی را انتخاب کنید که سرویس all یا uall ارائه می‌دهد.

راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 راهنمای انتخاب محل اقامت در سفر

 منبع:shortevent.com

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------