اصلا شب از این مکان ها دیدن نکنید/مکانهای ترسناک ایران و جهان (2)مکان های ترسناک ایران و جهان

 

اصلا شب از این مکان ها دیدن نکنید (2)

امروز می خواهیم تا تعدادی از ترسناک ترین مکان های ایران و جهان را معرفی کنیم.  توریسم سیاه به اماکنی اطلاق ميشود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ رابطه دارد.

لیستی از مکان های ترسناک ایران و جهان

اماکن گردشگری معمولی شبیه موزه، بناهای تاریخی یا منظره ها طبيعي را فراموش کنید. قرار است در این جا شما را با« توریسم سیاه» اشنا کنیم. توریسم سیاه به اماکنی اطلاق ميشود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ رابطه دارد. مکان هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم، همه دربرگیرنده این تعریف می شوند؛ از گورستان شیلی با گورهای باز گرفته تا جنگل خودکشی در ژاپن، مکان هایی هستند که به هیچ وجه شب نباید از آن ها بازدید کنید.

 

گورستان جن ها در ایران

 

 گورستان جن ها از مکانهای ترسناک ایران

 

در روستای تیس در نزديک چابهار، یک قبرستان قدیمی وجود دارد که با سنگ قبر های عجیب مزین شده اند. مردم محلی بلوچ به اینجا جن سنط یا همان قبرستان جن ها ميگويند . همه این قبرها در یک ردیف و بر روی سطح صخره ای بصورت مستقیم کنده شده اند!
همان طور که متوجه شدید شکل این قبرها با تمامی قبرهایی که تابحال دیده اید، متمایز است. ساکنان این شهر معتقد هستند که این جا گورستان جن هاست و مخصوصا در حین شب نباید از این مکان گذر کرد و در غیر اینصورت عذاب سختی درانتظار شخص خاطی است.


پارک Okpo – کره جنوبی
Okpo Land, South Korea

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

پارک Okpo از مکلانهای ترسناک جهان


پارک Okpo، در اطراف شهر Okpo در کره جنوبی قرار دارد و محلی براي تفریح و سرگرمی به شمار می رفته است. اما این شهربازی، صرفا یک ترن هوایی و چند دستگاه بازي محدود داشته است. این پارک در سال های اولیه ساخت، بسیار پربازدید بوده است ولی بعد از دو سانحه مرگبار، در سال 1999 ميلادي بسته شد. هر دو قربانی دو بچه بودند که از دستگاه بازي پرت و کشته شده بودند. بعد از دومین مرگ، مدیر این پارک آنرا تعطیل کرد. دستگاه های این شهربازی به حال خویش رها شدند. بعد از سالها ، گیاهان و درختان پیرامون آن رشد کردند و منظره ای عجیب و وحشتناک درست کردند. به همین علت، در سال 2011 ميلادي، این پارک بطور کلی نابود و خراب گردید و زمین آن براي فروش گذاشته شد. ولی هم چنان خريداري براي آن پیدا نشده است.

 

تالاب ارواح در ایران

 

 تالاب ارواح از ترسناک ترین مکانهای ایران

 

در 12 کیلومتری شهر نوشهر قرار دارد و بخاطر گذشته های دور نام عجیب و غریب و شاید اندکی ترسناکی را بخود اختصاص داده است. این دریاچه بیش تر وقت ها مه گرفته است که بین درخت های جنگل خودش را مخفی نموده و راه دسترسی به اون هم سخته و هم پرخطر. اگرچه که در مسیر رسيدن به دریاچه خطر گذر از جنگل و احتمال مواجه با حیوانات وحشی وجود دارد، ولی افراد بسياري به اینجا آمدند. ترکیب درختان مرده و مه ای که بیش تر وقت ها روی دریاچه را گرفته با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی سبب شده تا لقب دریاچه ارواح را بخود اختصاص دهد.


گورستان La Noria - شیلی
La Noria Cemetery, Chile

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 گورستان La Noria از مکانهای ترسناک جهان

 

La Noria زمانی یک روستای معدنی پررونق بود ولی بعد از چند رکود اقتصادی، این آبادی بطور جامع تخلیه و راکد شد. این شهر خود شبیه شهر ارواح و به میزان کافی وحشتناک هست، ولی گورستانی هم دارد که آنرا ترساننده تر و وحشتناک تر نموده است . افسانه های زيادي در خصوص این قبرستان وجود دارد . یکی از آن ها این است که مرده ها شبانه از قبرها خارج می شوند. بسياري از بازدیدکننده ها از این صحنه ها عکس برداشته اند تا ادعای خویش را ثابت کنند. این قبرستان گورهای روباز دارد که باعث حیرت بازدیدکننده هاست که چرا در آن زمان این کار را می کردند.

 

غار پَراو در ایران

 

 غار پَراو از مکانهای ترسناک ایران

 

غار پَراو در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه قرار گرفته است. این غار که سکوت مطلق و ترسناکی در آن جاری است از عمق دار ترین و صعب العبورترین غارهای دنیاست که ورود به آن براي گردشگران و حتی غار نوردان بدون داشتن تجربه و اموزش های کافی می شود میتوان گفت که تا حدی ناممکن است. این غار همیشه هوایی سرد دارد و دیوارهایش از نوع ریزشی هستند.

 

دخمه زیرزمینی لندن - انگلستان
London Dungeon, England

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

دخمه زیرزمینی لندن از ترسناک ترین مکان های جهان


این دخمه در سال 1974 ميلادي در مرکز لندن گشایش یافت و اکنون یکی از پربازدیدترین اماکن گردشگری لندن به شمار میرود . در این دخمه، بسياري از رویدادهای وحشتناک و خونی شهر در زمان تاریخ بازسازی شده است. از جمله میتوان به آدم کش زنجیره ای زنان به اسم Jack the Ripper اشاره نمود که قربانی های خویش را سلاخي می کرده است . اینجا ، یکی از مکان های توریسم سیاه است.

 

مثلث برمودای ایران

 

 مثلث برمودای ایران

 

کویر به خودی خود مملو از رمز و راز است. ریگ زار ترسناک و خارق العاده ای به اسم« ریگ جن» در منطقه کويري سمنان در ۱۷۰ کیلومتری تهران قرار گرفته که هر موجود زنده ای که به آن سفر ميکند را به کام مرگ می کشاند.

این منطقه که یکی از داغ ترین نقاط روی زمین است، پوشیده از تپه های شنی و باتلاق های نمک است که آنرا به یکی از صعب العبورترین ناحیه ها دنیا تبدیل نموده است . در طول قرن ها، هیچوقت کسی موفق به گذر از این ناحیه نشده و هیچ جانوری نیز در آن زندگی نمی کند. به علت وقوع حوادث بی پاسخ و بدون منطق زیاد در این منطقه، عنوان« مثلث برمودای ایران» را به آن داده اند.


زندان آلکاتراز – کالیفرنیا، آمریکا
Alcatraz Federal Penitentiary, California, USA

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 زندان آلکاتراز از مکانهای ترسناک


آلکاتراز یکی از زندان های آمریکا بود که به شدت از آن مراقبت ميشد و فرار از آن تقریباً غیر ممکن بود. این زندان، در جزیره آلکاتراز قرار داشت و حدود 1. 25 مایل از اولین خشکی یعنی سان فرانسیسکو فاصله دارد. در این زندان پرخطر ترین زندانی های آمریکایی مراقبت می شدند تا هیچگونه راه فراری نداشته باشند. 1576 خلافکار ، آدم کش زنجیره ای، گانگستر و قاتلان بیرحم در اینجا مراقبت می شدند و اینک به موزه مبدل شده است. این موزه سالیانه 1.5 ميليون بازدیدکننده دارد.


جزیره عروسک ها – مکزیک
Island of the Dolls, Mexico

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 جزیره عروسک ها در مکزیک از مکانهای عجیب و ترسناک

 

این جزیره روی رودخانه Teshuilo در Xochimilco در نزدیکی مکزیک واقع شده است. این جزیره یکی از وحشتناک ترین جاذبه های گردشگری مکزیک است. اینجا قصه غم انگیزی دارد. تنها ساکن آن شخصی به اسم« دان جولیان سانتانا» بوده که نعش دختری را که در کانال آب غرق شده بوده را پیدا ميکند . این مرد به وسیله روح این دختر تسخیر ميشود و براي وی عروسک می خریده است. براي تأمين هزینه خرید عروسک ها میوه ها و سبزیجات زمین خویش را می فروخت. ولی گویا اینها روح دختر را ارضا نمی کرده است . زیرا نعش این مرد در همان قسمت کانال که دختر غرق شده بود، پیدا شد. اکنون ، همه این عروسک ها هم چنان در این جزیره هستند و به همین علت، به یک مکان گردشگری سیاه تبدیل شده است.


Ridges – اوهایو، آمریکا
The Ridges, Ohio, USA

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

Ridges از مکانهای ترسناک


تا قبل از این که اسم Ridges روی اینجا گذاشته شود، به بیمارستان روانی اوهایو مشهور بود که از سال 1874 تا 1993 ميلادي فعال بوده است. اکنون به منطقه ای در نزدیکی های دانشگاه اوهایو تعلق دارد. این بیمارستان براي جراحی« لب برداری»( جراحی مغز) شهرت داشته است. اکنون ، این آپارتمان بعنوان سیزدهمین مکان معروف جهان که به وسیله ارواح تسخیر شده است، شناخته ميشود . قصه های عجیب بسياري براي این بیمارستان گفته شده است. ولی از همه ترسناک تر مربوط به زن بیماري است که از بیمارستان فرار ميکند و تا 6 هفته خبری از وی نمی شود. بعد جسد وی را پیدا ميکنند . وی لباس هایش را درآورده بوده، آن ها را بسیار منظم تا نموده بوده و در کنار خویش گذاشته بوده است. روی سطح بتونی دراز کشیده و مرده بوده است.

 

Belchite - اسپانیا
Belchite, Spain

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 جاهای ترسناک جهان

 

شهرکی که در 25 مایلی جنوب غربی Zaragoza در Belchite قرار دارد را ارواح تسخیر نموده اند . در ژوئن سال 1809 ميلادي، ارتش دو کشور فرانسه و اسپانیا با هم وارد جنگ شدند. در خلال ماه های اوت و سپتامبر سال 1937 ميلادي این روستا خراب شد. بعد از سال 1939 ميلادي، یک روستای تازه روی خرابه های گذشته ساخته شد. ولی گفته ميشود ارواح اینجا را تسخیر نموده اند و به همین علت یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار میرود.


میدان جنگ سم – فرانسه
Somme battlefields, France

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 میدان جنگ سم


این میدان در منطقه روستايي در کنار رود سم در شمال فرانسه است. در جنگ جهانی اول نیروهای فرانسه و انگستان با هم هم پیمان شده بودند تابر علیه آلمان ها بجنگند. جنگي که در خلال اول جولای و 18 نوامبر سال 1916 اتفاق افتاد یکی از بزرگترین جنگ های جهانی اول بود. در این جنگ، یک ميليون انسان کشته شدند. در این میدان موزه ای براي یادبود کشته شده های این جنگ خونی و بزرگ ساخته شده است.


Choeung Ek - کامبوج
Choeung Ek, Cambodia

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 Choeung Ek از مکانهای ترسناک

 

این منطقه در جنوب کامبوج قرار دارد و سابقاً باغ بزرگی بوده است. ولی اینک قبرستان کشته شده ها و قربانی های رژیم Khmer Rouge است که در خلال سال های 1975 تا 1979 ميلادي ادامه داشته است. حدود 9 هزار جسد و 5 هزار جمجمه و اسکلت انسان در این بنا نگهداری ميشود .

 

اردوگاه آشوئیتس – لهستان
Auschwitz concentration camp, Poland

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

اردوگاه آشوئیتس از مکانهای ترسناک جهان


این اردوگاه کار اجباری در جنوب لهستان در Oswiecim قرار دارد. در این اردوگاه، بیش از 1. 1 ميليون زندانی کشته شده اند که 90 درصد آن ها یهودی بوده اند. شرایط زندگی در این کمپ کار اجباری بسیار غیرانسانی و سخت بوده است. بسياري از زندانی ها در اتاق های گاز کشته می شدند و بعضی هم در اثر عفونت، اعدام یا در نتيجه ازمایش های پزشکي غیر انساني جان خود را از دست می دادند. بعد از جنگ جهانی دوم، این کمپ بعنوان نماد هولوکاست به موزه تبدیل گردید. در یکی از اتاق های این موزه کوهی از عینک ها و کفش و... وجود دارد .

قلعه Bran – رومانی
Bran Castle, Romania

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 قلعه Bran رومانی


این قلعه در مرکز رومانی قرار دارد و منتسب به حاکم ظالم رومانی در قرن 15 ميلادي است. در زمان پادشاهی این حاکم، هر که با او مخالفت می کرده است به صلابه کشیده ميشد یا به کشورهای دور شبیه آلمان یا دیگر نقاط اروپا تبعید می شده است.


فوکوشیما - ژاپن
Fukushima, Japan

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 فوکوشیما

 

در اول ماه مارس، یکی از بزرگترین فجایع هسته ای جهان در فوکوشیما اتفاق افتاد . در اثر تسونامی، نیروگاه هسته ای فوکوشیما منفجر گردید و پرتوهای رادیواکتیو در منطقه منتشر شدند. بعد از فاجعه چرنوبیل، این بزرگترین انفجار هسته ای جهان بود. مکان این نیروگاه به موزه تبدیل شده است.


گورستان جاشمعی – کانزاس، آمریکا
Stull Cemetery, Kansas, USA

 

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 گورستان جاشمعی از مکانهای ترسناک

 

گورستانی در کانزاس قرار دارد« دروازه جهنم» هم نامیده ميشود . گفته ميشود این منطقه تقدس ندارد و روحانیون مسیحی حتی حاضر نیستند از بالای این قبرستان پرواز کنند. مردم بسياري دوست دارد وارد این منطقه بشوند. ولی پليس براي هرکسی که بی اجازه وارد شود، یکهزار دلار جریمه نقدی تا 6 ماه زندان تعيين نموده است .


اصلا شب از این مکان ها دیدن نکنید (1)

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------