با جزیره تریستان دا کونا، دورترین نقطه مسکونی در جهان آشنا شوید(+تصاویر)جزیره تریستان دا کونا

 

نخستین علامت های سکونت و زندگی در جزیره تریستان دا کونا به نزدیک سال 1643 و به وسیله خدمه و دریانوردان هلندی بر می گردد.

اطلاعاتی درباره جزیره تریستان دا کونا

جزیره تریستان دا کونا در جنوب اقیانوس اطلس با 272 نفر جمعیت دورترین نقطه مسکونی در دنیا است. ساکنان این جزیره تنها از ۸ نام فامیل استفاده ميکنند. این جزیره در دهه ۱۸۰۰ ميلادي به مستعمرات انگلیس اضافه شده است. ساکنان این جزیره دارای کد پستی بریتانیا هستند. این جزیره کوچک فاقد فرودگاه است و در صورتی که تصمیم گرفتید به آنجا سفر کنید، باید بدانید که نزدیکترین خشکی با آن 2000 مایل مساوی 3218 کیلومتر فاصله دارد.

 

جزیره تریستان دا کونا کجاست؟
تریستان دا کونا که به اختصار تریستان نامیده ميشود اسم گروهی از جزایر آتشفشانی و هم نام جزیره اصلی و مهم این مجموعه است. تریستان دا کونا دورترین مجمع الجزایر مسکونی در دنیا است و با ساحل کیپ تاون در آفریقای جنوبی 2432 کیلومتر، با جزیره سنت هلن 2161 کیلومتر و با ساحل جزایر فالکلند 3486 کیلومتر فاصله دارد. جزیره تریستان تنها 111 کیلومتر قطر و 98 کیلومتر مربع مساحت دارد.

چگونگی کشف شدن جزیره تریستان
مجمع الجزایر تریستان دا کونا در سال 1506 به وسیله دریانورد پرتغالی به اسم تریستائو دا کونا کشف شد و به همین علت هم نام جزیره اصلی به نام وی نامگذاری شد. نخستین علامت های سکونت و زندگی در این جزیره به نزدیک سال 1643 و به وسیله خدمه و دریانوردان هلندی بر می گردد. جزیره تریستان دا کونا در مسیر کشتی هایی بود که از اروپا به اقیانوس هند میرفتند و در نتيجه این جزیره دور افتاده یک دفعه مورد توجه همه قرار گرفت. کمپاني هلندی هند شرقی سریع دو هیئت به این جزیره فرستاد .

 

 جزیره تریستان دا کونا

 

بعد از آن انگلیسی ها و فرانسوی ها هم این کار را ادامه دادند. در سال های 1790- 91 گروهی از دریانوردان انگلیسی در این جزیره زندگی می کردند و به شکار فوک دریایی سرگرم بودند. شمار کمی از آمریکایی ها هم در سال 1810در جزیره تریستان دا کونا ساکن شدند و به شکار نهنگ پرداختند. در زمان جنگ علیه بریتانیا، آمریکایی ها از این جزیره بعنوان پایگاه نظامي استفاده می کردند.

زمانی که گردان نظامي جزیره تریستان دا کونا را ترک کرد یک سرجوخه و خانواده اش هم چنان در جزیره باقی ماندند. کم کم جمعیت گوناگون که از نژادها و قومیت های گوناگون بودند در این جزیره رشد کردند و جمعیت ساکن در دورترین نقطه مسکونی در دنیا را بوجود آوردند.

 

جزیره تریستان دا کونا


دسترسی به دورترین نقطه مسکونی در دنیا
در سال های گذشته کسب عنوان دورترین نقطه مسکونی در دنیا سبب جلب توجه جهان و به خصوص گردشگران ماجراجو به این جزیره شده است. با این حال، دسترسی به جزیره اصلاً و ابدا کار ساده ای نیست:در این جزیره اصلاً فرودگاهی وجود ندارد، اصلاً هتل، اقامت‌گاه و امکانات و خدمات خاصی براي گردشگران آماده نشده است و از طرفی براي بازديد از جزیره تریستان دا کونا باید مجوز بگیرید. آری، در واقع درصورتی که کسی آن قدر ماجراجو باشد که بخواهد به دورترین نقطه مسکونی زمین برود باید دست کم از یک سال پیش برنامه ريزي کند. همانطور که گفتیم اصلاً مسیر هوایی به جزیره وجود ندارد و تنها راه ارتباطی با جزیره قایق و کشتی است.

اصلاً محدودیتی از نظر ملیت براي گردشگران وجود ندارد و در حالی که براي وارد شدن به جزیره باید فرم تقاضا پر کنید، ولی عملا هیچگونه ویزای رسمی وجود ندارد. مسئولین این جزیره باید به یکی یکی افردی که تصمیم وارد شدن به جزیره را دارند اجازه و مجوزنامه بدهند. اما هرکسی دلش نمی خواهد به این جزیره دور افتاده برود، ولی درصورتی که ماجراجو هستید یا براي فيلمبرداري و عکاسی می خواهید به این جزیره بروید کافی است.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

منابع:

 eligasht.com

fa.wikipedia.org

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023