19 مورد از کاربردهای بلاک چین که شما را شگفت زده می کندفناوری بلاک چین, مفهوم بلاک چین, کاربرد بلاک چین در آموزش

بلاک چین چیست

 

فناوری بلاک چین چیست و چه کاربردی دارد؟

بزرگترین مورد استفاده از فناوری بلاک چین تاکنون، ارزهای دیجیتال است. با این حال، بلاک چین به همین جا ختم نمی شود، بانک ها و موسسات مالی و سازمان ها برای ایمن سازی داده های خود،کاهش ناکارآمدی در زنجیره تامین و شبکه لجستیک و مدیریت مالکیت معنوی استفاده می کنند. بلاک چین همچنین در ایمنی مواد غذایی، مدیریت داده های مراقبت های بهداشتی، جمع آوری کمک مالی و سرمایه گذاری با ارائه توکن امنیتی و در دفتر اسناد رسمی استفاده می شود.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین یک پایگاه داده یا دفتر کل توزیع شده است که بین گره های یک شبکه کامپیوتری به اشتراک گذاشته شده است. به عنوان یک پایگاه داده، یک بلاک چین اطلاعات را به صورت الکترونیکی در قالب دیجیتال ذخیره می کند. بلاک چین ها بیشتر به خاطر نقش حیاتی خود در سیستم های ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین ، برای حفظ رکورد ایمن و غیرمتمرکز تراکنش ها شناخته می شوند. نوآوری در بلاک چین این است که وفاداری و امنیت رکورد داده ها را تضمین می کند و بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد، اعتماد ایجاد می کند.

 

یکی از تفاوت های کلیدی بین یک پایگاه داده معمولی و یک بلاک چین، نحوه ساختار داده ها است. یک بلاک چین اطلاعات را در گروه هایی به نام بلوک جمع آوری می کند که مجموعه ای از اطلاعات را در خود نگه می دارد. بلوک‌ها دارای ظرفیت‌های ذخیره‌سازی خاصی هستند و هنگامی که پر می‌شوند، بسته می‌شوند و به بلوک پر شده قبلی متصل می‌شوند و زنجیره‌ای از داده‌ها را تشکیل می‌دهند که به نام بلاک چین شناخته می‌شود. تمام اطلاعات جدیدی که به دنبال آن بلوک تازه اضافه شده است در یک بلوک جدید تشکیل می شود که پس از پر شدن به زنجیره اضافه می شود.

 

موارد استفاده از برنامه بلاک چین

کاربرد بلاک چین روز به روز گسترده‌تر می‌شود، امروزه حتی صنایعی که ارتباطی با تکنولوژی و فناوری ندارند سعی در استفاده از بلاک چین در صنعت خود دارند زیرا می‌دانند برای بقا در آینده به این تکنولوژی نیاز خواهند داشت.

 

1. برنامه های بلاک چین زنجیره تامین و لجستیک

یکی از نگرانی های کلیدی در زنجیره تامین و بخش لجستیک (مدیریت فرآیند جمع‌آوری، ذخیره و انتقال منابع از مبدأ به مقصد)، فقدان ارتباطات و شفافیت به دلیل انبوه شرکت های لجستیک در صنعت است. علاوه بر این، داده‌ها منحرف یا دستکاری می‌شوند، زیرا هر شرکت لجستیکی از شرایط خاص خود استفاده می‌کند و این کار را برای افراد غیرمتخصص سخت می‌کند. بلاک چین می تواند بسیاری از مشکلات زنجیره تامین و مدیریت لجستیک را حل کند.

 

از آنجایی که بلاک چین با نشان دادن یک منبع تأیید پذیر، شفافیت داده‌ها را ممکن می‌سازد، می‌تواند اعتماد بیشتری را در این بخش ایجاد کند. برنامه‌های بلاک چین این امتیاز را دارند که فرآیند لجستیک را سبک‌تر و خودکار می‌کنند و میلیاردها دلار در سال صرفه‌جویی می‌کنند. 

 

کاربرد فناوری بلاک چین, کاربردهای بلاک چین, موارد استفاده از برنامه بلاک چین

کاربرد بلاک چین در بهداشت و پزشکی

 

2. برنامه های بلاک چین مراقبت های بهداشتی

بلاک چین در مراقبت های بهداشتی در حال حاضر وعده هایی را نشان می دهد، راه‌حل‌های اولیه بلاک چین پتانسیل کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، بهبود دسترسی به اطلاعات در بین ذینفعان و ساده‌سازی گردش‌های کاری را نشان داده‌اند. 

 

یک اکوسیستم پیشرفته برای جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی می تواند چیزی باشد که متخصصان مراقبت های بهداشتی پزشکی به آن نیاز دارند. شبکه بلاک چین در بخش مراقبت های بهداشتی برای حفظ و تبادل داده های بیمار از طریق بیمارستان ها، آزمایشگاه های تشخیصی، داروخانه ها، پزشکان و پرستاران استفاده می شود.

 

برنامه های بلاک چین مراقبت های بهداشتی می توانند اشتباهات شدید را به دقت شناسایی کنند و می توانند عملکرد، امنیت و شفافیت به اشتراک گذاری داده های پزشکی در صنعت مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشند.

 

3. برنامه های بلاک چین خرده فروشی و تجارت الکترونیک

رایج ترین فناوری بلاک چین مورد استفاده در تجارت الکترونیک، ماشین مجازی اتریوم است که بستری را برای برندهای تجارت الکترونیکی فراهم می کند تا بلاک چین های خود را مدیریت کنند. ارز دیجیتال بیت کوین به مشتریان این امکان را می دهد که از سایت ها و اپلیکیشن هایی که بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند، خرید کنند. 

 

از آنجایی که تراکنش‌های مالی آنلاین روی بلاک چین امن‌تر هستند، استفاده از برنامه‌های بلاک چین یک برد برد، برای برندها و مصرف‌کنندگان است. علاوه بر این، مزایای کاهش هزینه‌ها، بهبود فرآیندهای تجاری، سریع‌تر کردن تراکنش‌ها و بهبود تجربه کلی مشتری را اضافه کرده است. 

 

به دلیل تغییر ناپذیری، برنامه‌های بلاک چین خرده‌فروشی می‌توانند تضمین کنند که تولیدکنندگان نمی‌توانند هنگام خرید محصولات، خرید شما را با یک محصول ارزان‌تر جایگزین کنند و خرده‌فروشان نمی‌توانند سعی کنند محصول متفاوت و گران‌تری را به شما بفروشند. این همچنین به این معنی است که شما نمی توانید یک محصول جعلی و جایگزین دریافت کنید. محصولی که دریافت کرده اید، همان چیزی که شما سفارش داده اید.

 

4. برنامه های کاربردی بلاک چین مالی

با مزایای خود، بلاک چین می تواند تأثیر زیادی بر صنعت خدمات مالی داشته باشد. بلاک چین می تواند فرآیندهای پرداخت را کارآمدتر کند. به عنوان مثال، بلاک چین‌هایی مانند Polygon و Solana و زنجیره‌های جانبی مانند Arbitrum می‌توانند تراکنش‌ها را در چند ثانیه با قیمت 0.01 دلار یا کمتر انجام دهند که در مقایسه با Visa، Mastercard و Amex بسیار ارزان‌تر است.

 

برنامه های بلاک چین مالی مانند ریپل هزینه های سازمان های مالی و مشتریان آنها را کاهش می دهد. برنامه های بلاک چین مالی به مؤسسات مالی کمک می کند تا در تراکنش های بین المللی صرفه جویی کنند و بانک ها تا سال 2030 به طور بالقوه 27 میلیارد دلار در تراکنش های فرامرزی پس انداز خواهند کرد.

 

از آنجایی که بلاک چین ها سوابق تراکنش های توزیع شده و غیرقابل تغییر را ارائه می دهند، موسسات مالی می توانند از آنها برای نگهداری سوابق و حسابداری استفاده کنند و از آژانس های نظارتی پیروی کنند. تسویه تراکنش های فوری تر ارائه شده توسط برنامه های بلاک چین مالی می تواند خدمات مالی موجود را بهبود بخشد. 

به عنوان مثال، وام دهندگان قادر خواهند بود وام ها را سریع تر تأمین کنند، فروشندگان پرداخت ها را سریع تر دریافت می کنند و بورس ها می توانند بلافاصله خرید و فروش اوراق بهادار را تسویه کنند.

 

فناوری بلاک چین, مفهوم بلاک چین, کاربرد بلاک چین در آموزش

کاربرد بلاک چین در املاک و مستغلات

 

5. برنامه های بلاک چین املاک و مستغلات

سرمایه گذاری انحصاری املاک و مستغلات به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری برای همه در دسترس خواهد بود. برای اولین بار، توکن های امنیتی مبتنی بر املاک و مستغلات، مالکیت متناسب یک قطعه زمین یا ساختمان را امکان پذیر می کند، مشارکت در بازار را برای همه افزایش می دهد و فرصت های مالی جدیدی را برای توسعه دهندگان باز می کند. 

عامل دیگری که برنامه‌های بلاک چین می‌توانند به آن دست یابند، ارزیابی بسیار کارآمد سرمایه‌گذاری‌های دارایی براساس داده‌های ناشناس و قابل مقایسه است. 

 

بنابراین، طرف‌های درگیر در یک تراکنش می‌توانند خود را از ارزیابی‌های گران قیمت و مستقل املاک و مستغلات نجات دهند، زیرا همه طرف‌ها می‌توانند به تمام داده‌های موجود در بلاک چین دسترسی داشته باشند. کل تاریخ ملک هم شفاف و هم قابل ردیابی است. 

 

هنگام خرید ملک و گرفتن وام مسکن، همه خریداران ملک، فرآیند فعلی را خسته کننده و کار فشرده می دانند. با وجود چندین طرف درگیر در این فرآیند، مانند دفاتر اسناد رسمی، نمایندگان املاک و موسسات مالی، فرآیند وام مسکن به شدت در برابر خطاهای انسانی آسیب پذیر است و بنابراین می تواند هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد.

 

با معرفی برنامه‌های بلاک چین دارایی، نیاز به تکیه بر ارتباطات مبتنی بر کاغذ و فردی کاهش می‌یابد و هزینه‌ها و خطاهای انسانی را کاهش می‌دهد و روند را تسریع می‌کند. به لطف فرآیند وام دهی کمتر، این حذف واسطه ها به نفع وام گیرندگان و مؤسسات مالی است که می توانند قیمت رقابتی تر و هزینه های کارکنان کمتری را ارائه دهند.

 

6. برنامه های بلاک چین رسانه

نگرانی های کلیدی در رسانه ها مربوط به حریم خصوصی داده ها، پرداخت حق امتیاز و دزدی مالکیت معنوی است. بر اساس تحقیقات Deloitte ، دیجیتالی شدن رسانه ها باعث به اشتراک گذاری گسترده محتوا و نقض حق چاپ شده است. Deloitte بر این باور است که برنامه های بلاک چین رسانه ای می توانند در مورد حقوق داده، دزدی و پرداخت حق امتیاز به این بخش کمک کنند.

 

برنامه‌های بلاک چین رسانه این توانایی را به بخش رسانه ارائه می‌دهند که از تکرار یک دارایی دیجیتال مانند یک فایل mp3 در مکان‌های مختلف جلوگیری کند. می توان آن را با حفظ مالکیت به اشتراک گذاشت و توزیع کرد و دزدی ها را از طریق یک سیستم دفتر کل بلاکچین شفاف غیرممکن می کند. 

 

علاوه بر این، برنامه‌های بلاک چین رسانه یکپارچگی داده‌ها را حفظ می‌کنند و به آژانس‌های تبلیغاتی این امکان را می‌دهند تا جمعیت‌شناسی مشتری و... مناسب را برای دریافت حق امتیاز مناسب برای آثار اصلی خود هدف قرار دهند.

 

7. برنامه های کاربردی بلاک چین در بازار NFT

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) داغ‌ترین برنامه بلاک چین از سال‌های اولیه رمزارزها بوده‌اند. سال‌های اخیر باعث افزایش این اقلام دیجیتالی شده است که در حال حاضر جهان را درگیر طوفان کرده‌اند. NFT ها توکن های منحصر به فرد (مقاوم در برابر جعل) هستند که برای اثبات مالکیت دیجیتال، فیزیکی یا معنوی استفاده می شوند.

 

8. صنایع سنگین و تولید برنامه های بلاک چین

همانطور که کارخانه‌ها در سرتاسر جهان به طور فزاینده‌ای به هم متصل می‌شوند، نفوذ بلاک چین بیشتر می‌شود. کارخانه آینده شبکه کاملی از ماشین‌آلات، قطعات، محصولات و شرکت‌کنندگان زنجیره ارزش، از جمله ارائه‌دهندگان ماشین‌آلات و شرکت‌های لجستیک را در بر می‌گیرد. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، تولیدکنندگان و صنایع سنگین با نگرانی های به اشتراک گذاری داده ها به صورت ایمن در داخل و خارج دیوارهای کارخانه مواجه هستند.

 

با تجهیز به داده های دقیق که چالش ها و فرصت های پیش روی آنها را درک می کند، تولید کنندگان می توانند مناسب ترین گزینه را از راه حل های فناوری انتخاب کنند.

ساخت برنامه های بلاک چین می تواند شفافیت و اعتماد را در تمام مراحل زنجیره ارزش صنعتی، از تامین مواد اولیه تا تولید محصول نهایی آماده برای زنجیره تامین، افزایش دهد. 

 

علاوه بر این، ساخت برنامه های بلاک چین می تواند تولید تقلبی را ریشه کن کند، محصولات با پیچیدگی بالا را مهندسی کند، مدیریت را شناسایی کند، ردیابی دارایی ها، تضمین کیفیت و انطباق با مقررات را انجام دهد.

 

9. برنامه های بلاک چین موسیقی

برنامه های بلاک چین با ایجاد انقلابی در روند حقوق و حق امتیاز صنعت موسیقی میلیاردها دلار صرفه جویی می کند و تضمین می کند که نویسندگان، هنرمندان، ناشران و همه افراد مرتبط با این صنعت پاداش مناسبی دریافت می کنند.

 

افزودن برنامه‌های بلاک چین موسیقی در سراسر صنعت موسیقی، مدیریت حق امتیاز و حقوق را با نسخه‌ای منحصربفرد از آثار هنرمند، بدون توجه به موقعیت مکانی و حقوق مالکیت ساده‌تر می‌کند،تضمین می‌کند که مبلغ صحیحی به نوازندگان پرداخت می‌شود. 

 

در نهایت، این امر باعث صرفه جویی میلیاردها دلار در درآمدهای از دست رفته، تأخیر در پرداخت ها و هزینه های قانونی صنعت موسیقی خواهد شد. اما برای اینکه این اتفاق بیفتد، بخش موسیقی باید دور هم جمع شوند تا یک رویه مشترک را تعیین کنند و به یکدیگر و فناوری بلاک چین اعتماد کنند.

 

کاربردهای بلاک چین, موارد استفاده از برنامه بلاک چین, بلاک چین

برنامه‌های بلاک چین پرداخت فرامرزی

 

10. برنامه های بلاک چین پرداخت های فرامرزی

اپلیکیشن‌های انتقال پول که توسط اولین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، پیشگام شدند، محبوبیت زیادی پیدا کردند. برنامه‌های بلاک چین پرداخت فرامرزی به دلیل کاهش هزینه‌ها و سرعتی که می‌تواند به مصرف‌کنندگان فردی و کسب‌وکارهای جدیدتر کمک کند، در فین‌تک بسیار محبوب هستند. 

 

به عنوان مثال، برنامه‌های بلاک چین انتقال پول می‌توانند با حذف تشریفات اداری، ساخت سیستم‌های دفتر کل دیجیتال در زمان واقعی و کاهش هزینه‌های شخص ثالث، سالانه ۸ تا ۱۲ میلیارد دلار برای بانک‌ها صرفه‌جویی کنند.

 

11. برنامه های بلاک چین اینترنت اشیا

اینترنت اشیا (IoT) مکان آشکاری برای برنامه های بلاک چین جدید است. دستگاه‌های اینترنت اشیا میلیون‌ها برنامه کاربردی برای نگرانی‌های امنیتی و هک دارند. افزایش محصولات اینترنت اشیا به معنای فرصت‌های بیشتری برای هکرها است تا داده‌های شما را بدزدند یا شما را قربانی کلاهبرداری در همه چیز از دستگاه‌های خانه هوشمند گرفته تا رمزهای عبور آنلاین کنند. برنامه های کاربردی بلاک چین اینترنت اشیا با استفاده از شفافیت و فسادناپذیری مجازی فناوری بلاک چین، سطح امنیت بالاتری را با جلوگیری از نقض داده ها اضافه می کنند.

 

12. برنامه های بلاک چین بازی

همانطور که در یک بازی ویدئویی نقش آفرینی آنلاین (RPG) مانند World of Warcraft، World of Freight یا Fortnite، جنبه هایی در بازی وجود دارد که آشنا، خاص، منحصر به فرد، حماسی و افسانه ای هستند. اقلام افسانه ای کمیاب ترین هستند.

 

در برنامه‌های بلاک‌چین بازی و بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، می‌توانید تعیین کنید که چه تعداد آیتم افسانه‌ای در بازی موجود است، مثلاً 25. پس از رسیدن به این مقدار، دیگر آیتم‌های افسانه‌ای از این نوع وجود نخواهد داشت. حتی اگر این 25 مورد یکسان باشند، هر مورد منحصر به فرد قابل توجه است زیرا کل سوابق نحوه استفاده از آن مورد را شامل می شود. بهترین بازیکن بازی ممکن است مالک آن بوده باشد، و این دانش همیشه در مورد آیتم باقی خواهد ماند، حتی اگر شخص دیگری آن را خریداری کند. 

 

اما اگر بازی ای که بازی می کنید از کار بیفتد چه؟ خوب، از طرف دیگر، آیتم شما از کار نخواهد افتاد. این به این دلیل است که می توان آن را از یک بلاک چین به دیگری در متاورس منتقل کرد، مورد یک توکن غیر قابل تعویض است و می تواند در یک بازی جدید استفاده شود. شما باید آن را در یک کیف پول رمزنگاری ذخیره کنید. NFT ها نوعی محتوا هستند که می توانند برای همیشه در دنیای متاورز زندگی کنند.

 

13. برنامه های بلاک چین امنیت هویت شخصی

داده های LifeLock و کارشناسان سرقت هویت نشان می دهد که بیش از 16 میلیون آمریکایی فقط از کلاهبرداری و سرقت هویت شکایت داشتند و هر دو ثانیه یک هویت به سرقت می رفت! فریب در این مقیاس می تواند از طریق اسناد جعلی تا هک فایل های شخصی رخ دهد.

 

دولت‌هایی که از برنامه‌های بلاک چین امنیت هویت شخصی استفاده می‌کنند، می‌توانند با نگه‌داشتن شناسنامه، تاریخ تولد و شماره‌های تامین اجتماعی، شاهد کاهش شدید سرقت هویت باشند.  

 

 موارد استفاده از برنامه بلاک چین, بلاک چین, بلاک چین چیست

کاربرد بلاکچین در دولت

 

14. رای گیری و برنامه های بلاک چین دولتی 

برنامه های کاربردی بلاک چین دولتی می تواند تعامل سیاسی محلی را بهبود بخشد، کارایی و مسئولیت پذیری بوروکراتیک را بهبود بخشد و بار مالی عظیم را کاهش دهد. مانند ایلینوی، برخی از دولت های ایالتی در ایالات متحده از این فناوری برای ایمن سازی اسناد دولتی استفاده می کنند. 

 

برنامه های بلاک چین دولتی چشم انداز کاهش میلیون ها ساعت بوروکراسی را در سال دارند و مقامات دولتی را از طریق قراردادهای هوشمند و دفتر کل دیجیتالی که شفافیت مطلق را ارائه می دهند و سوابق عمومی را تولید می کنند، مسئول می دانند .

 

رای گیری برنامه های بلاک چین نیز می تواند فرآیندهای انتخاباتی را متحول کند. رای‌گیری مبتنی بر بلاک‌چین می‌تواند مشارکت مدنی را بهبود بخشد و بی‌تفاوتی رای‌دهندگان را با ارائه سطحی از امنیت و فسادناپذیری که امکان انجام رای‌گیری در دستگاه‌های تلفن همراه را فراهم می‌کند، کاهش دهد.

 

15. برنامه های بلاک چین ضد پولشویی

برنامه های بلاک چین ضد پولشویی دارای ویژگی های ذاتی هستند که به طور بالقوه می توانند از پولشویی جلوگیری کنند. هر تراکنشی که از طریق بلاک چین انجام می شود، دنباله ای دائمی از سوابق غیرقابل تغییر باقی می گذارد. بنابراین، ردیابی منبع پول برای مقامات آسان تر می شود.

 

یک دفتر کل بلاک چین می تواند تاریخچه کامل هر تراکنش را نظارت، اعتبارسنجی و ثبت کند. اگر تمام مراحل تراکنش، از جمله کیف پول مقصد، کیف پول خروج، نوع ارز و مبلغ تایید نشده باقی بمانند، تراکنش بلافاصله مسدود می شود. بلاک چین همچنین مکانیسم های تجزیه و تحلیل ریسک پولشویی و گزارش دهی را فعال می کند. به جای نظارت بر نقاط ورود و خروج، امکان تجزیه و تحلیل کلی سیستم را فراهم می کند.

 

16. برنامه های کاربردی بلاک چین تبلیغاتی

برنامه های کاربردی بلاک چین تبلیغاتی یک فناوری دفتر کل دیجیتال توزیع شده است که عدم تمرکز را ترویج می کند و نهایت امنیت، قابلیت ردیابی و شفافیت را فراهم می کند. 

 هنگامی که یک رکورد دیجیتال در بلاک چین ذخیره می شود، غیر قابل تغییر است، به این معنی که افرادی که دسترسی دارند می توانند تراکنش ها را مشاهده کنند اما نمی توانند آنها را تغییر دهند. 

 

از آنجایی که یک بلاک چین اطلاعات و تراکنش ها را در زمان واقعی ثبت می کند، تبلیغ کنندگان می توانند از آن برای پیگیری هزینه های تبلیغات استفاده کنند. در نهایت، این می تواند شفافیتی را فراهم کند که روش های فعلی نمی توانند تکرار شوند. 

شفافیت تنها مزیت آن نیست. سرعت در تبلیغات حیاتی است. پیگیری موجودی و اطمینان از کالاهای با کیفیت بسیار پیچیده است. فناوری بلاک چین می تواند با این سرعت پیش برود.

 

17. برنامه های بلاک چین تولید محتوا

در حالی که تعدادی از اینستاگرامرها، یوتیوب‌برها، TikTokkers و استریمرهای فیس‌بوک بسیار موفق هستند که از شهرت رسانه‌های اجتماعی بهره می‌برند، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا برای تامین هزینه‌های زندگی خود تلاش می‌کنند. زیرا چالش های زیادی از جمله سرقت ادبی ، واسطه‌ها و.. در این صنعت وجود دارد. 

 

این صنعت در حال حاضر به گونه‌ای طراحی شده است که به جای سازندگان، پلتفرم یا واسطه را ترجیح دهد. سازندگان تنها بخش کوچکی از سود حاصل از یک محتوا را دریافت می‌کنند، یا سازندگان باید دنبال‌کنندگان قابل‌توجهی داشته باشند تا بتوانند بازده پولی واقعی را ببینند.

 

برای حل چالش‌های کنونی تولید محتوا و ایجاد یک اکوسیستم منصفانه‌تر و مفیدتر، فناوری بلاک چین ممکن است پاسخی برای غنی‌سازی و توانمندسازی هنرمندان از طریق اکوسیستم رسانه‌های اجتماعی به اشتراک‌گذاری محتوا باشد.

 

کاربرد بلاک چین در آموزش, کاربرد بلاکچین در صنعت, کاربرد فناوری بلاک چین

کاربردهای بلاک چین در صنعت خودرو

 

18. برنامه های بلاک چین خودرو

برای کسانی که در فروش و تولید خودرو کار می کنند، عدم شفافیت عملیاتی یک مبارزه روزانه است. با اجرای برنامه‌های بلاک چین خودرو برای پرداخت، صنعت می‌تواند یک پلتفرم واحد برای ردیابی و پرداخت سریع قطعات خودرو، خدمات و وسایل نقلیه تولیدی ایجاد کند. 

در مقایسه با سیستم‌های سنتی مبتنی بر کاغذ و پایگاه‌های داده دیجیتال web2، برنامه‌های بلاک چین خودرو در برابر از دست دادن تصادفی داده‌ها، خطای انسانی یا حذف مصون هستند.  

 

محبوبیت خدمات اشتراک گذاری و اشتراک خودرو افزایش یافته است زیرا مالکیت خودرو گران تر از اشتراک گذاری شده است. اما آنچه در اینجا اهمیت دارد استفاده از فناوری بلاک چین برای پردازش اتوماسیون و جلوگیری از تقلب است. تقلب بزرگترین چالش هم برای ارائه دهندگان و هم برای گیرندگان خدمات خودرو است. با قراردادهای هوشمند ، فناوری بلاک چین می‌تواند به همه طرف‌ها کمک کند تا توافق‌نامه‌های مالی الزام‌آوری ایجاد کنند که پس از برآورده شدن همه شرایط توافق، با ضمانت اجرا می‌شوند.

 

19. برنامه های کاربردی بلاک چین قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای معمولی هستند، با این تفاوت که قوانین قرارداد در زمان واقعی بر روی یک بلاک چین بدون ابهام اجرا می‌شوند، واسطه‌ها را حذف می‌کنند و برای همه طرف‌های درگیر به گونه‌ای که با توافق‌های سنتی امکان‌پذیر نیست، مسئولیت‌پذیری اضافه می‌شود. این امر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کسب و کار می شود و در عین حال از رعایت همه افراد درگیر اطمینان حاصل می کند. 

 

قراردادهای مبتنی بر بلاک چین با کشف مزایای بخش هایی مانند دولت ، بهداشت و درمان و صنعت املاک و مستغلات روز به روز محبوب تر می شوند.

 

پایان

برنامه های بلاک چین پتانسیل بسیار فراتر از بیت کوین و ارز دیجیتال دارند.

از دیدگاه کسب و کار، فکر کردن به فناوری بلاک چین به عنوان نوعی از نسل بعدی نرم افزار بهبود فرآیندهای کسب و کار مفید است.  

فناوری مشارکتی، مانند بلاک چین، نوید بهبود فرآیندهای سازمانی بین شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد را می‌دهد و «هزینه اعتماد» را به شدت کاهش می‌دهد. 

به همین دلیل، به ازای هر دلار سرمایه گذاری که برای پذیرش فناوری فردا خرج می شود، بازده بسیار بالاتری ارائه می دهد.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتالی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022