هر آنچه که باید درباره ارز دیجیتال کازماس (ATOM) بدانیدایمنی ارز دیجیتال کازماس, نحوه خرید کازماس, سکه های ATOM

کازماس چیست

 

کازماس چیست؟معرفی کامل شبکه Cosmos و رمز ارز ATOM 

کازماس یک پروژه و اکوسیستم غیرمتمرکز است که به عنوان یک اینترنت بلاک چین توسعه یافته است. چشم انداز این شبکه ارائه یک شبکه سیال به توسعه دهندگان است که امکان همکاری بین بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را فراهم می کند. تیم اصلی از این به عنوان "آینده جهان غیر متمرکز" یاد می کند.

کازماس (ATOM) چیست؟

به طور خلاصه، Cosmos خود را به عنوان پروژه ای معرفی می کند که برخی از «سخت ترین مشکلات» پیش روی صنعت بلاک چین را حل می کند. هدف آن ارائه پادزهری برای پروتکل‌های اثبات کار «آهسته، گران، غیرقابل مقیاس‌پذیر و مضر برای محیط‌زیست» ، مانند پروتکل‌هایی است که توسط بیت‌کوین استفاده می‌شود، با ارائه اکوسیستمی از بلاک چین‌های متصل.

 

از دیگر اهداف این پروژه می‌توان به کاهش پیچیدگی و دشواری فناوری بلاک چین برای توسعه‌دهندگان به لطف یک چارچوب ماژولار که برنامه‌های غیرمتمرکز را ابهام کرد، اشاره کرد. آخرین اما نه کم‌اهمیت، پروتکل ارتباط بین بلاک‌چینی ارتباط شبکه‌های بلاک چین با یکدیگر را آسان‌تر می‌کند و از پراکندگی در صنعت جلوگیری می‌کند.

 

منشاء کازماس را می توان به سال 2014 برگرداند، زمانی که Tendermint، یکی از مشارکت کنندگان اصلی این شبکه، تاسیس شد. در سال 2016، کاغذ سفیدی برای کازماس منتشر شد و یک فروش توکن در سال بعد برگزار شد. توکن‌های ATOM از طریق یک الگوریتم اثبات سهام ترکیبی به دست می‌آیند و به امن نگه داشتن Cosmos Hub، بلاک چین شاخص پروژه کمک می‌کنند. این ارز دیجیتال در حاکمیت شبکه نیز نقش دارد.

 

قیمت کازماس, ارز دیجیتال اتم چیست, کازماس

بنیانگذاران کازماس

 

بنیانگذاران کازماس چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران Tendermint (دروازه ورود به اکوسیستم کازماس) Jae Kwon، Zarko Milosevic و Ethan Buchman بودند. اگرچه کوون هنوز به‌عنوان معمار اصلی فهرست شده است، اما در سال 2020 از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری کرد. او معتقد است که هنوز بخشی از پروژه است، اما عمدتاً بر روی ابتکارات دیگر تمرکز دارد.

 

او اکنون به‌عنوان مدیرعامل Tendermint توسط پنگ ژونگ جایگزین شده است و کل هیئت مدیره تجدید نظر قابل توجهی دریافت کردند. اهداف آنها شامل افزایش تجربه برای توسعه دهندگان، ایجاد یک جامعه مشتاق برای کازماس و ایجاد منابع آموزشی است تا تعداد بیشتری از مردم از توانایی این شبکه آگاه باشند.

 

چه چیزی کازماس را منحصر به فرد می کند؟

یکی از نگرانی‌های اصلی برای برخی در صنعت کریپتو بر روی سطوح تکه تکه شدن در شبکه‌های بلاک چین است. صدها مورد وجود دارد، اما تعداد بسیار کمی از آنها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کازماس قصد دارد تا با امکان پذیر کردن این امر، این امر را تغییر دهد.

 

Cosmos به عنوان "Blockchain 3.0" توصیف می شود و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، یک هدف بزرگ اطمینان از اینکه زیرساخت آن برای استفاده ساده است. برای این منظور، کیت توسعه نرم افزار کازماس بر روی ماژولار بودن تمرکز دارد. این اجازه می دهد تا یک شبکه به راحتی با استفاده از تکه های کد موجود ساخته شود. در درازمدت، امید است که در نتیجه ساخت برنامه های پیچیده ساده باشد.

 

مقیاس پذیری اولویت دیگری است، به این معنی که می توان تراکنش های بیشتری را نسبت به بلاک چین های قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم در یک ثانیه پردازش کرد. اگر بلاک چین ها همیشه به پذیرش جریان اصلی دست یابند، باید بتوانند با تقاضا و همچنین شرکت ها یا وب سایت های پردازش پرداخت موجود کنار بیایند یا حتی بهتر باشند.

 

قیمت کازماس, ارز دیجیتال اتم چیست, کازماس

ارز دیجیتال اتم

 

ارتقاء حساب های زنجیره ای کازماس 

بنیاد Interchain، یک سازمان غیرانتفاعی در اکوسیستم Cosmos، انتشار ارتقاء حساب‌های Interchain را در 17 فوریه 2022 اعلام کرد. پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) که در آوریل 2021 راه اندازی شد، استاندارد کازماس برای قابلیت همکاری بلاک چین است.

 

این به یک بلاک چین منفرد اجازه می دهد تا یک حساب کاربری را در یک زنجیره جداگانه کنترل کند. در حال حاضر 38 پروژه از IBC استفاده می کنند، به ویژه Terra ، زنجیره Crypto.org و پل جاذبه. ارتقاء حساب های بین زنجیره ای بزرگترین ارتقاء اکوسیستم از زمان Stargate خواهد بود که بلاک چین های کازماس  را قادر ساخت تا با استفاده از پروتکل استاندارد شده برای IBC برای اولین بار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

با حساب های Interchain، کاربران می توانند سهام ، توکن ها و موارد دیگر را در سایر بلاک چین ها مبادله کنید. هدف ارتقاء "فعال کردن قابلیت ترکیب در IBC [که] اجازه می دهد تا نوآوری در برنامه های کاربردی مجزا بدون نیاز به ارتقاء کل Interchain به کار گرفته شود."

 

سکه های ATOM, قیمت کازماس, ارز دیجیتال اتم چیست

ایمنی ارز دیجیتال کازماس

 

شبکه Cosmos چگونه ایمن است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Cosmos از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. گره‌های اعتبارسنجی که مقدار بیشتری از توکن‌های ATOM را در اختیار دارند، احتمالاً برای تأیید تراکنش‌ها و کسب پاداش انتخاب می‌شوند. گره هایی که مشخص شود غیر صادقانه عمل می کنند جریمه می شوند و در نهایت می توانند توکن هایی را که در خطر بودند از دست بدهند.

 

از کجا می توانید Cosmos (ATOM) بخرید؟

اکنون در تعدادی از صرافی‌های اصلی در دسترس است، بسیاری از افراد خرید کازماس را در Binance، Coinbase و OKEx انتخاب می‌کنند. یافتن جفت‌های معاملاتی با تعدادی از ارزهای فیات امکان‌پذیر است.

 

گردآوری: بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

  

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022