ارز دیجیتال مونرو (XMR): ایمنی، بنیانگذاران و نحوه خریداستخراج xmr, ارز مونرو XMR, ارز دیجیتال مونرو چیست

ارز دیجیتال مونرو چیست

 

ارز دیجیتال مونرو (Monero) چیست؟

Monero یک ارز دیجیتال است که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد. تراکنش های موجود در بلاک چین مونرو قابل ردیابی نیستند. مونرو از الگوریتم اجماع اثبات کار برای صدور سکه های جدید و تراکنش های امن استفاده می کند.

مونرو (XMR) چیست؟

Monero در سال 2014 راه اندازی شد و هدف آن ساده است: اجازه دادن به انجام تراکنش ها به صورت خصوصی و بدون نام. اگرچه معمولاً تصور می شود که بیت کوین می تواند هویت افراد را پنهان کند، اما اغلب به راحتی می توان پرداخت ها را به منبع اصلی آنها ردیابی کرد زیرا بلاک چین ها شفاف هستند. از سوی دیگر، XMR برای پنهان کردن فرستندگان و گیرندگان به طور یکسان از طریق استفاده از رمزنگاری پیشرفته طراحی شده است.

 

تیم سازنده Monero می گوید حفظ حریم خصوصی و امنیت بزرگترین اولویت آنها است و سهولت استفاده و کارایی در رتبه دوم قرار دارد. هدف آن ارائه حفاظت از همه کاربران - صرف نظر از اینکه چقدر از نظر فناوری توانایی دارند.

به طور کلی، هدف XMR این است که امکان پرداخت سریع و ارزان را بدون ترس از سانسور فراهم کند.

 

ارز مونرو, استخراج xmr, ارز مونرو XMR

بنیانگذاران ارز مونرو

 

بنیانگذاران مونرو چه کسانی هستند؟

هفت توسعه دهنده در ابتدا در ایجاد Monero شرکت داشتند ، پنج نفر از آنها تصمیم گرفتند ناشناس بمانند. شایعاتی مبنی بر اختراع XMR توسط ساتوشی ناکاموتو ، مخترع بیت کوین وجود دارد.

 

ریشه XMR را می‌توان به Bytecoin، یک ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی و غیرمتمرکز که در سال 2012 راه‌اندازی شد، ردیابی کرد. دو سال بعد، یکی از اعضای انجمن بیت‌کوین تاک ، پایگاه کد BCN را ایجاد کرد و مونرو متولد شد. آنها "تغییرات بحث برانگیز" را در بایت کوین پیشنهاد کرده بودند که سایرین در جامعه با آن مخالف بودند و تصمیم گرفتند امور را به دست خود بگیرند.

اعتقاد بر این است که صدها توسعه دهنده در طول سال ها به XMR کمک کرده اند.

 

چه چیزی مونرو را منحصر به فرد می کند؟

چندین چیز وجود دارد که Monero را منحصر به فرد می کند. یکی از بزرگترین اهداف پروژه دستیابی به بالاترین سطح غیرمتمرکز ممکن است، به این معنی که کاربر نیازی به اعتماد به شخص دیگری در شبکه ندارد.

 

حریم خصوصی از طریق چند ویژگی متمایز به دست می آید. در حالی که هر بیت کوین در گردش دارای شماره سریال خاص خود است، به این معنی که استفاده از ارز دیجیتال قابل نظارت است، XMR کاملاً قابل تعویض است. به‌طور پیش‌فرض، جزئیات مربوط به فرستنده‌ها، گیرندگان و مقدار ارز دیجیتالی که منتقل می‌شود پنهان است و طرفداران مونرو می‌گویند که این امر نسبت به سکه‌های حریم خصوصی رقیب مانند Zcash که «به‌طور انتخابی شفاف» هستند، برتری می‌دهد.

 

مبهم سازی با استفاده از امضاهای حلقه به دست می آید. در اینجا، خروجی‌های تراکنش گذشته از بلاک چین انتخاب می‌شوند و به عنوان فریب عمل می‌کنند، به این معنی که ناظران خارجی نمی‌توانند تشخیص دهند که چه کسی آن را امضا کرده است. اگر شخصی 200 XMR را برای شخص دیگری ارسال می کرد، این مقدار نیز می توانست به تکه های تصادفی تقسیم شود تا سطح دشواری بیشتری اضافه شود.

 

برای اطمینان از اینکه تراکنش ها نمی توانند به یکدیگر مرتبط شوند، آدرس های مخفی برای هر تراکنش منفرد ایجاد می شود که فقط یک بار استفاده می شود.

همه این ویژگی‌های متمایز منجر به استفاده فزاینده XMR برای تراکنش‌های غیرقانونی به جای بیت‌کوین شده است، به‌ویژه در بازارهای تاریک‌نت. دولت‌های سراسر جهان، به‌ویژه ایالات متحده، صدها هزار دلار به هر کسی که بتواند کد مونرو را بشکند، پیشنهاد داده‌اند.

 

ویژگی های مونرو, ارز دیجیتال xmr چیست, تاریخچه XMR

ایمنی شبکه مونرو

 

چگونه شبکه مونرو ایمن است؟

یکی از اهداف اصلی Monero جلوگیری از تمرکز است و این شبکه از مکانیزم اجماع به نام CryptoNight استفاده می کند که بر اساس اثبات کار (proof-of-work ) است. این مانع از تبدیل شدن مزارع بزرگ معدن به یک نیروی غالب می شود.

 

از کجا می توان مونرو (XMR) خرید؟

به دلیل ماهیت آن به عنوان یک سکه حریم خصوصی، XMR در برخی از صرافی‌های اصلی فهرست نشده است. برای مثال، اگرچه می‌توانید XMR را در بایننس خریداری کنید، اما توسط Coinbase پشتیبانی نمی‌شود. در نتیجه، ممکن است لازم باشد فیات خود را به بیت کوین تبدیل کنید و از طریق یک پلت فرم معاملاتی کوچکتر بروید. 

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتالی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022