سوزاندن توکن: توکن سوزی ارز دیجیتال به چه معناست؟کاربردهای سوزاندن توکن, جوانب مثبت سوزاندن توکن, سکه سوزی در ارزهای دیجیتال

توکن سوزی ارز دیجیتال

 

توکن سوزی ارز دیجیتال چیست و چرا انجام می شود؟

سوزاندن سکه زمانی اتفاق می‌افتد که یک توکن ارز دیجیتال عمداً به یک آدرس کیف پول غیرقابل استفاده ارسال شود تا آن را از گردش خارج کند. هنگامی که یک توکن به یک آدرس رایت ارسال می شود، برای همیشه از بین می رود. هر کسی که صاحب یک ارز دیجیتال است می‌تواند آن را بسوزاند، اما این دقیقاً کاری نیست که بخواهید بدون دلیل انجام دهید زیرا اساساً پول را دور می‌ریزید.

حفظ ارزش دارایی می تواند مانعی دشوار برای غلبه بر آن باشد. وقتی صحبت از ارز دیجیتال به میان می‌آید، بسیاری از مردم نگران تعداد بالای سکه‌های در گردش و توانایی تولید سکه‌ها با نرخ سریع هستند. این باعث شده است که چندین ارز دیجیتال راه‌های خلاقانه‌ای برای تشویق سرمایه‌گذاران و کمک به حفظ ارزش سکه‌های خود بیابند.

 

سوزاندن کریپتوکارنسی روشی محبوب برای افزایش ارزش یک سکه یا توکن است. سوزاندن توکن، سکه ها را از گردش خارج می کند و به طور دائم عرضه کلی ارز دیجیتال را کاهش می دهد. این به افزایش کمیاب و افزایش ارزش هر سکه باقی مانده کمک می کند، که برای سکه هایی که به سرعت استخراج می شوند بسیار مهم است.

 

سکه سوزی چیست, چه سکه هایی قابل سوزاندن هستند, سوزاندن توکن

سکه سوزی در ارزهای دیجیتال

 

سوزاندن توکن چیست؟

سوزاندن توکن به معنای حذف سکه ها از عرضه کلی یک ارز دیجیتال است. این معمولا شامل ارسال سکه ها یا توکن ها به یک کیف پول بدون کلید خصوصی شناخته شده است. این کیف پول فقط می تواند دارایی ها را دریافت کند، بنابراین به طور موثر آنها را غیر قابل دسترس می کند.

 

در حالی که سوزاندن بخش کوچکی از سکه ها می تواند به حفظ ارزش یک ارز دیجیتال کمک کند، فرآیند سوزاندن توکن اغلب یک تلاش عمومی است. گاهی اوقات، دارندگان قابل توجه ارزهای دیجیتال یا افرادی که در رسانه های اجتماعی فالوور زیادی دارند، باعث سوختگی عمومی می شوند. هنگامی که همه تعداد کمی از دارایی های خود را به طور همزمان می سوزانند، می تواند تفاوت قابل توجهی در تعداد کلی سکه های در گردش و بنابراین در ارزش سکه ایجاد کند.

 

در موارد دیگر، سوزاندن توکن به طور پیوسته در طول زمان اتفاق می‌افتد. بسیاری از کاربران حتی متوجه آن نمی شوند. به عنوان مثال، اتریوم در طول هر تراکنش درصد کمی از اتر را می سوزاند. این در طول زمان افزایش می یابد، که می تواند باعث شود ارزش سکه به طور پیوسته با کاهش عرضه افزایش یابد.

 

سوزاندن توکن چگونه کار می کند؟

چند راه مختلف برای سوزاندن توکن ها وجود دارد که رایج ترین آنها ارسال توکن ها به کیف پول برای از بین رفتن است. از نظر فنی، تنها کاری که کاربر برای سوزاندن سکه ها باید انجام دهد، ارسال آنها به کیف پولی با آدرس نامعتبر است. با این حال، اکثر ارزهای دیجیتال دستورالعمل ها و فرآیندهای خاصی برای سوزاندن توکن ها دارند.

 

برخی از پروژه های ارزهای دیجیتال سیستم های رایت خود را ایجاد می کنند. به عنوان مثال، در آوریل 2022، Shiba Inu یک پورتال رایت با کاربری آسان منتشر کرد. Shiba Inu با همکاری توسعه دهندگان Ryoshis Vision قادر است به هر کسی که از پورتال رایت برای از بین بردن توکن های SHIB استفاده می کند، جوایزی ارائه دهد.

 

سایر ارزهای دیجیتال از یک تابع سوزاندن برای از بین بردن دارایی ها استفاده می کنند. بایننس کوین یک تابع سوزاندن دارد که هر دارنده ارز دیجیتال می تواند آن را اجرا کند، به سادگی با بیان اینکه چه تعداد سکه در کیف پول خود می خواهند نابود کنند. قراردادهای هوشمند ابتدا بررسی می کنند که آیا دارنده سکه ها در کیف پول خود موجود است یا خیر و سپس آنها را کم می کنند. سپس بایننس کوین به طور خودکار تعداد کل سکه های در گردش را به روز می کند.

 

به خاطر داشته باشید که هر سکه سوزانده شده برای همیشه از حساب شما حذف می شود و هیچ راهی برای بازگرداندن آنها وجود ندارد. قبل از اجرای تابع رایت یا ارسال نشانه‌ها به یک آدرس پوچ، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام مقادیر و اطلاعاتی که مشخص کرده‌اید صحیح است.

 

در موارد دیگر، فرآیند سوزاندن توکن به صورت خودکار انجام می شود. به عنوان مثال، برخی از شبکه ها بخش کوچکی از ارز دیجیتال را در حین استخراج یا به عنوان کارمزد تراکنش می سوزانند.

 

 توکن سوزی چیست, سوزاندن توکن, سوزاندن توکن چگونه کار می کند

کاربردهای سوزاندن توکن

 

کاربردهای سوزاندن توکن

دلایل مختلفی وجود دارد که دارندگان ارزهای دیجیتال سکه و توکن را می سوزانند. همانطور که فناوری همچنان در حال گسترش است، مردم راه های خلاقانه تری برای استفاده از سوزاندن پیدا می کنند. در اینجا چند نمونه از نحوه استفاده از سوزاندن توکن آورده شده است.

 

اثبات سوختگی

اثبات سوختن (PoB) یک مکانیسم توافقی است که یک تراکنش را تأیید و رسیدگی می کند. این الگوریتم ماینرها را قادر می سازد تا به طور موثر سکه ها را بدون اتلاف انرژی بسوزانند. در صورت نیاز می توان PoB را با استفاده از کاوشگر بلاک چین تأیید کرد.

 

PoB چندین کاربرد عملی دارد. این در درجه اول برای جلوگیری از کلاهبرداری با تأیید خودکار هر تراکنش استفاده می شود. همچنین توانایی ماینرها برای استخراج سکه های جدید را حفظ می کند، زیرا چندین ارز رمزپایه به استخراج کنندگان نیاز دارند که ابتدا سکه ها را بسوزانند تا بلاک های جدید استخراج کنند.

 

افزایش ارزش

یکی از مزایای اصلی سوزاندن توکن تاثیری است که می تواند بر ارزش ارز دیجیتال داشته باشد. به دلایل متعدد، میانگین قیمت هر سکه می تواند پس از یک سوزش زیاد افزایش یابد. هدف سوزاندن توکن کاهش عرضه کلی یک ارز دیجیتال و در نتیجه افزایش تقاضا است. در تئوری، اگر تقاضا زیاد و عرضه کم باشد، قیمت افزایش خواهد یافت.

 

یکی دیگر از دلایل بالقوه افزایش قیمت سکه پس از سوختن، تبلیغات است. بسیاری از سوختگی‌های توکن بزرگ مبتنی بر جامعه هستند. در برخی موارد، این سوختگی ها نشانه ای از طریق رسانه های اجتماعی هماهنگ می شوند. در مواقع دیگر، یک سرمایه گذار عمداً بخش بزرگی از توکن های در گردش را می سوزاند و در مورد آن در رسانه های اجتماعی پست می کند. این می تواند به افزایش آگاهی در مورد ارز دیجیتال، افزایش بیشتر تقاضا و افزایش قیمت هر توکن کمک کند.

اینکه قیمت هر توکن با هر بار سوزاندن چه مدت و چقدر افزایش می یابد، موضوعی است که مورد بحث است.

 

ارتقای تعادل معدن

کارآمد نگه داشتن یک شبکه می تواند دشوار باشد. هر بار که یک توکن جدید ایجاد می شود، سرعت استخراج کاهش می یابد. این به بسیاری از ماینرهای اولیه نسبت به کاربران جدید مزیت ناعادلانه ای می دهد. سوزاندن توکن به ماینرها این حق را می دهد که توکن های جدید استخراج کنند. به جای سوزاندن یک توکن هنگام شروع استخراج، فرآیند گسترده تر و در نتیجه متناسب تر می شود.

 

در برخی موارد، ماینرها نیازی به سوزاندن همان توکنی که ماینینگ دارند ندارند. از آنجایی که اثبات سوختگی قابل تنظیم است، شبکه ها می توانند پاداش های مختلفی را به ماینرها ارائه دهند. این فعالیت شبکه سالم را تشویق می کند.

 

 چه سکه هایی قابل سوزاندن هستند, سوزاندن توکن, توکن سوزی ارز دیجیتال

فواید سوزاندن توکن

 

جوانب مثبت سوزاندن توکن

مردم هرگز نمی خواهند دارایی ها را بدون هدف نابود کنند. در حالی که ممکن است از بین بردن سکه ها و توکن ها معکوس به نظر برسد، دلایل متعددی وجود دارد که کاربران رمزارز خود را می سوزانند. جدا از به دست آوردن حقوق استخراج برای استخراج بلوک های جدید، سوزاندن توکن می تواند (همانطور که گفته شد) به حفظ ارزش دارایی کمک کند.

 

حفظ ارزش سکه برای سرمایه گذاران

هدف از سوزاندن توکن تثبیت قیمت ها و افزایش اعتماد سرمایه گذاران است. هنگامی که تقاضا در سطح ثابتی باقی می ماند، کاهش عرضه کلی در دسترس یک سکه می تواند به قیمت های بالاتر منجر شود. با سوزاندن ارزهای دیجیتال به طور منظم یا با هر تراکنش، بسیاری از آلتکوین ها می توانند به طور پیوسته تقاضا را در طول زمان افزایش دهند.

 

تقویت جوامع کریپتوکارنسی

در پشت برخی از محبوب ترین آلتکوین ها، جوامع بزرگی قرار دارند. پروژه‌های موفق بلاک چین معمولاً دارای چندین نفر هستند که آنها را به پیش می‌برند و سرمایه‌گذاران متعددی فعالانه از آنها استفاده می‌کنند. ابتکارات توکن سوزی مبتنی بر جامعه می تواند دیگران را برای سرمایه گذاری یا مشارکت در یک پروژه ترغیب کند.

 

معایب سوزاندن توکن

قبل از شروع سوزاندن توکن های خود، چندین نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر برای به دست آوردن حقوق ماینینگ سکه نمی سوزانید، باید به این فکر کنید که سوزاندن توکن چگونه بر پورتفولیوی شما تأثیر می گذارد. اگر سوزاندن توکن خودکار است، در نظر بگیرید که چند بار با استفاده از ارز دیجیتال تراکنش انجام می دهید. نحوه مدیریت یک ارز دیجیتال با سوزاندن توکن نیز می تواند بر روی کوین هایی که برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید تأثیر بگذارد.

 

از دست دادن دائمی دارایی ها

برای سوزاندن توکن ها، ابتدا باید توکن داشته باشید. هنگامی که سوزاندن توکن کامل شد، توکن ها برای همیشه از کیف پول شما حذف می شوند. این بدان معناست که شما دیگر مالک آن دارایی ها نیستید، حتی اگر قیمت هر توکن پس از آن افزایش پیدا کند. با توجه به ارزش برخی از سکه ها زیر یک پنی، این می تواند بعداً باعث پشیمانی شود، به خصوص اگر هزاران سکه را در یک زمان بسوزانید.

 

قبل از سوزاندن توکن ها، ارزش فعلی و مورد انتظار ارز دیجیتال را در نظر بگیرید. تمام عواملی که بر قیمت سکه تاثیر دارند را شناسایی کنید. سپس، با دقت به این فکر کنید که چقدر می خواهید بسوزانید. به یاد داشته باشید: پس از تکمیل تراکنش نمی توانید آن را لغو کنید.

 

برای تأثیرگذاری به مقادیر زیادی نیاز است

یکی از بزرگترین معایب سوزاندن توکن این است که مقادیر کم تاثیر زیادی بر قیمت نخواهد داشت. به عنوان مثال، در حال حاضر 487 تریلیون سکه شیبا اینو (SHIB) در گردش است. سوزاندن چند هزار SHIB تفاوتی در عرضه کلی ایجاد نمی کند. با این حال، بیش از 263 میلیارد SHIB از اکتبر 2021 توسط جامعه سوزانده شده است که تقریباً 0.05٪ از کل عرضه در گردش است.

 

آیا سوزاندن توکن ضروری است؟

سوزاندن توکن برای عملکرد یک ارز دیجیتال ضروری نیست. با این حال، همانطور که در بالا توضیح داده شد، سوزاندن منظم توکن ها برای یک شبکه مفید است. سرمایه‌گذاران ممکن است روی تأثیری که سوزاندن سکه می‌تواند بر ارزش یک توکن داشته باشد تمرکز کنند و استخراج‌کنندگان ممکن است سوزاندن سکه را برای استخراج مؤثر توکن‌های جدید در یک شبکه ضروری بدانند.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتالی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022