ترا کلاسیک: فرصتی برای سرمایه‌گذاری یا قمار؟ترا کلاسیک, آینده ارز ترا کلاسیک

Terra یک پروتکل بلاک چین است

 

ترا کلاسیک؛ فراز و نشیب یک رمزارز جنجالی 

ترا کلاسیک که پیش از این با نام لونا شناخته می‌شد، رمزارزی است که در سال ۲۰۲۲ به واسطه سقوط ناگهانی و هولناکش، به یکی از جنجالی‌ترین رمزارزهای بازار تبدیل شد. در این مقاله از بیتوته به بررسی تاریخچه ترا کلاسیک، علل سقوط آن و آینده این رمزارز خواهیم پرداخت.

Terra Classic (LUNC) چیست؟

Terra یک پروتکل بلاک چین است که از استیبل کوین‌های فیات متصل به سیستم‌های پرداخت جهانی با ثبات قیمت استفاده می‌کند. طبق کاغذ سفید خود، Terra ثبات قیمت و پذیرش گسترده ارزهای فیات را با مقاومت در برابر سانسور بیت کوین (BTC) ترکیب می کند و تسویه حساب های سریع و مقرون به صرفه را ارائه می دهد.

 

توسعه Terra در ژانویه 2018 آغاز شد و شبکه اصلی آن به طور رسمی در آوریل 2019 راه اندازی شد. از سپتامبر 2021، استیبل کوین های متصل به دلار آمریکا، وون کره جنوبی، توگریک مغولی و سبد ارزهای ویژه حقوق برداشت صندوق بین المللی پول را ارائه می دهد، و قصد دارد گزینه های اضافی را ارائه دهد.

 

در 28 می 2022، بلاک اولیه زنجیره جدید برای انجام تراکنش‌های آتی تحت عنوان ترا (LUNA) راه‌اندازی شد و زنجیره ترا اصلی با نام ترا کلاسیک (Terra Classic) تغییر نام پیدا کرد. همچنین توکن بومی اصلی این شبکه، LUNA، به LUNA Classic (LUNC) تغییر نام یافت. علاوه بر این، همه استیبل کوین‌های شبکه (UST، KRT، EUT) به استیبل کوین‌های ترا کلاسیک (USTC، KRTC، EUTC) تغییر نام داده شدند. روی زنجیره جدید هیچ استیبل کوین ترا وجود نخواهد داشت.

 

این نظریه وجود دارد که اصطلاح اضافی "کلاسیک" اشاره ای به جدایی اتریوم / اتریوم کلاسیک در سال 2017 است. طبق گفته مدیرعامل، دو کوون، سقوط UST در بهار 2022 معادلی برای هک DAO اتریوم است که در سال 2017 اتفاق افتاد.

 

ترا کلاسیک, آینده ارز ترا کلاسیک

LUNC اولین توکن بومی بلاکچین ترا است

 

لونا کلاسیک (LUNC) چیست؟

لونا کلاسیک (LUNC) اولین توکن بومی بلاکچین ترا است که در آگوست ۲۰۱۸ منتشر شد. LUNC قبل از راه‌اندازی زنجیره جدید که اکنون با نام ترا (LUNA) شناخته می‌شود، وجود داشته و با کد اصلی اکوسیستم ترا کار می‌کرد.

 

عملکرد اصلی این توکن بومی، جذب نوسانات قیمتی استیبل کوین الگوریتمی، یعنی UST بود. قیمت استیبل کوین UST با ضرب و سوزاندن توکن‌های UST برای برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای این کوین، به دلار آمریکا وابسته بود. در ماه مه ۲۰۲۲، UST از قیمت یک دلار آمریکا جدا شد و سقوط کرد. الگوریتم استیبل کوین UST با ایجاد تریلیون‌ها توکن LUNA، وارد یک مارپیچ تورم شدید شد و ارزش توکن اصلی LUNA را ۹۹ درصد کاهش داد.

 

تفاوت بین Terra (LUNA) و Terra Classic (LUNC) چیست؟

هر دو نسخه توکن در نتیجه اجرای پیشنهادی به نام Terra Ecosystem Revival Plan 2 حق وجود دارند. ماهیت این طرح تقسیم بلاک چین فعلی از طریق فورکینگ است. است که یک زنجیره جدید در اکوسیستم ایجاد می کند و حفظ می کند. نسخه قبلی

 

طبق طرح بازیابی، زنجیره و توکن موجود به عنوان Terra Classic تغییر نام داده است. توکن‌های جدید LUNA قبل از depeg و سقوط بعدی به دارندگان موجود LUNA و UST فرستاده شدند.

 

ترا کلاسیک, آینده ارز ترا کلاسیک

ارز ترا کلاسیک چیست

 

بنیانگذاران Terra Classic چه کسانی هستند؟

Terra در ژانویه 2018 توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد. این دو پروژه را به عنوان راهی برای پذیرش سریع فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در نظر گرفتند. از طریق تمرکز بر ثبات قیمت و قابلیت استفاده Kwon سمت مدیر عامل Terraform Labs، شرکت پشت Terra را بر عهده گرفت.

 

قبل از توسعه Terra، Shin یکی از بنیان‌گذاران و سرپرستی Ticket Monster، که با نام TMON شناخته می‌شود، یک پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیک کره جنوبی بود. او بعداً Fast Track Asia را تأسیس کرد ، یک انکوباتور استارت آپی که با کارآفرینان برای ایجاد شرکت های کاملاً کاربردی کار می کرد.

 

Kwon قبلاً به عنوان مدیر عامل Anyfi، استارت آپی که راه حل های شبکه بی سیم غیرمتمرکز ارائه می دهد، تأسیس کرده و خدمت کرده است. او همچنین به عنوان مهندس نرم افزار برای مایکروسافت و اپل کار کرده است.

 

چه چیزی Terra Classic را منحصر به فرد می کند؟

Terra با بیان اینکه مزایای بدون مرز ارزهای دیجیتال را با ثبات قیمت روزانه ارزهای فیات ترکیب می کند، به دنبال متمایز کردن خود از طریق استفاده از استیبل کوین های فیات است. میخ یک به یک خود را از طریق الگوریتمی حفظ می کند که به طور خودکار عرضه استیبل کوین را براساس تقاضا تنظیم می کند. این کار با تشویق دارندگان LUNA برای مبادله LUNA و استیبل کوین‌ها با نرخ‌های ارز سودآور، در صورت نیاز، انجام می‌شود تا عرضه استیبل‌کوین را برای منطبق با تقاضا افزایش یا کاهش دهند.

 

Terra تعدادی مشارکت با پلتفرم های پرداخت، به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه ایجاد کرده است. در جولای 2019، Terra اعلام کرد که با Chai، یک برنامه پرداخت موبایلی مستقر در کره جنوبی، همکاری می کند، که در آن خریدهای انجام شده با استفاده از برنامه در پلتفرم های تجارت الکترونیک از طریق شبکه بلاک چین Terra پردازش می شوند. هر تراکنش مشمول (به طور متوسط) کارمزد 2٪ تا 3٪ از تاجر است.

 

علاوه بر این، Terra توسط Terra Alliance، گروهی از مشاغل و پلتفرم‌هایی که از پذیرش Terra حمایت می‌کنند، پشتیبانی می‌شود. در فوریه 2019، این شرکت اعلام کرد که پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی از 10 کشور مختلف، که دارای پایگاه کاربری 45 میلیونی و ارزش کالای ناخالص 25 میلیارد دلاری هستند، اعضای این اتحاد هستند.

 

ترا کلاسیک, آینده ارز ترا کلاسیک

توکن LUNA و UST به یکدیگر وابسته هستند

 

شبکه Terra چگونه ایمن است؟

بلاک چین Terra با استفاده از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام مبتنی بر Tendermint ایمن می شود، که در آن دارندگان توکن LUNA توکن های خود را به عنوان وثیقه برای اعتبارسنجی تراکنش ها قرار می دهند و به نسبت مقدار LUNA سهام دریافت می کنند. دارندگان توکن همچنین می‌توانند دیگران را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها از طرف آن‌ها محول کنند و در هر درآمد ایجاد شده سهیم باشند. Terra همچنین راهنمایی های بیشتری را به گره های اعتبارسنجی در مورد بهترین شیوه ها برای کمک به حفظ امنیت شبکه ارائه می دهد.

 

در ماه مه 2019، اندکی پس از راه‌اندازی شبکه اصلی Terra، شرکت تست نفوذ و تأیید بلاک چین CertiK ممیزی امنیتی شبکه را تکمیل کرد. مدل اقتصادی خود را برای آزمایش در برابر دستکاری بازار، معماری و زبان کدگذاری آن بررسی کرد. CertiK دریافت که "مدل سازی و استدلال ریاضی" شبکه Terra "صدا در نظر گرفته شده است"، اگرچه در مورد عملکرد بلاک چین اظهار نظری نمی کند.

 

از کجا می توانید Terra Classic (LUNC) بخرید؟

اکثر صرافی‌های رمزارز در گذشته از Terra Luna پشتیبانی می‌کردند و اکنون با Terra Classic (LUNC) این کار را ادامه می‌دهند. Luna Classic در حال حاضر بر روی پلتفرم های اصلی از جمله Binance ، KuCoin ، Kraken ، Huobi Global ، PancakeSwap (V2) ، MEXC و Gate.io در دسترس است.

 

ترا کلاسیک, آینده ارز ترا کلاسیک

اکثر صرافی‌های رمزارز در گذشته از Terra Luna پشتیبانی می‌کردند

 

نقش Terra Classic برای UST

توکن LUNA و UST به یکدیگر وابسته هستند، زیرا موفقیت اکوسیستم Terra تابعی از پذیرش UST به عنوان یک استیبل کوین است. LUNA از UST پشتیبانی می کند و زمانی که تقاضا برای UST افزایش می یابد سوزانده می شود. به دنبال به‌روزرسانی‌هایی مانند Columbus-5 ، عرضه LUNA می‌تواند در دراز مدت به شدت کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر UST ناپایدار تلقی شود، مقدار LUNA نیز می تواند کاهش یابد. UST پس از هک Wormhole برای مدت کوتاهی میخ خود را از دست داد که منجر به سقوط موقت قیمت LUNA شد.

 

در می 2022، یک سری از انحلال‌ها و عملیات بانکی از سوی سرمایه‌گذارانی که وجوه خود را بیرون می‌کشیدند، باعث شد که UST Classic به 0.044 دلار کاهش یابد. LUNA Classic بیش از 99٪ از بیش از 80 دلار سقوط کرد. UST Classic هرگز میخ خود را بازیابی نکرد.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خرید لپ تاپ

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024