اصول دکوراسيون خانه در زمستان 

اصول دکوراسيون خانه در زمستان

 

زمستان فرارسيده و شايد شما هم بخواهيد هماهنگ با اين فصل، تغييراتي در محيط خانه خود داشته باشيد. اين تغييرات مي‌تواند کاربردي باشد يا تزييني و يا ترکيبي از هر دو.

 

در صورتي که جاهاي سرد خانه خود را بشناسيد، با انداختن قاليچه‌ها و گليم‌هايي که رنگ گرم دارند، مي‌توانيد هم فضا را گرم‌تر کنيد، هم گرماي کف زمين را حفظ ‌کنيد. مي‌توانيد اجزاي مبلمان خانه را به هم نزديک‌تر کنيد تا فضاي نشيمن را گرم‌تر و شلوغ‌تر نماييد. با نزديک کردن مبلمان، حالت صميمانه‌تري در اتاق ايجاد مي‌شود. اگر در مبلمان خانه خود از رنگ‌هاي سرد يا خنثي (آبي، سبز، خاکستري، کرم و...) استفاده مي‌کنيد، بهتر است از بالشتک‌ها و کوسن‌هايي به رنگ‌هاي گرم (نارنجي، قرمز، زرد و...) نيز استفاده کنيد يا پوشش‌هايي با طرح گليم و جاجيم و يا قلاب‌بافي‌هاي گرمي به‌رنگ قرمز و زرشکي و قهوه‌اي را روي بعضي از قسمت‌هاي مبلمان بيندازيد.

 

استفاده از گلدان‌هاي آپارتماني سبز و سرحال و يا برگ‌هايي که در زمستان سبز هستند مانند برگ بعضي پيچک‌ها و کاج در خانه، بهار کوچکي در زمستان براي شما و خانواده‌تان به وجود مي‌آورد و در عين حال، از خشکي هوا که شوفاژها ايجاد مي‌کنند، مي‌کاهد.

 

تغيير دادن دو يا سه لامپ در فضاهاي مرکزي‌تر و پررفت و آمدتر خانه، فضاي گرمي ايجاد مي‌کند. توصيه مي‌شود لامپ‌هاي معمولي را باز کرده و جاي آنها از لامپ‌هاي نارنجي، زرد تيره و حتي قرمز استفاده کنيد. فقط دقت کنيد که اگر در اين مکان‌ها مطالعه‌ مي‌کنيد، بايد آنها را با نور معمولي ترکيب کنيد. راه‌هايي هم وجود دارد که فضايي گرم و زمستاني براي شما در خانه ايجاد مي‌کند ولي هزينه زيادي ندارد. براي مثال، استفاده از چند کنده چوب در کنار هم به عنوان تزيين يا سبدي که پر از کاموا و عروسک‌هاي بافتني و بريده‌کاغذهاي رنگي باشد که آن را روي ميزي در کنار اتاق قرار دهيد و يا استفاده از شمع‌هاي کوتاه و بلند به رنگ‌هاي صورتي، نارنجي، قرمز، سرخابي و زرد و... روي ميز اتاق نشيمن. شايد شما فضاي خالي و مدرن کم‌پوشش را دوست داشته باشيد و خانه‌تان بيشتر با سنگ و پارکت فرش شده باشد ولي اين حالت در زمستان، احساس سردي و بي‌روحي، به شما مي‌دهد. پس شايد بهتر باشد يکي، دو قاليچه ترکمني يا گبه و يا قاليچه‌هايي با رنگ‌هاي قهوه‌اي و لاکي در گوشه‌اي نگه داريد و در زمستان از آنها استفاده کنيد.

 

صداها و بوها هم جزيي از دکور و زينت يک خانه هستند. صداي قل‌قل سماور و بخار آن در زمستان آرامش زيادي ايجاد مي‌کند. بد نيست سماوري قديمي و زغالي در سمساري‌ها پيدا کنيد و همان حس خوب و قديمي را در اتاق بيافرينيد. البته در گذشته نه چندان دور به محض سرد شدن هوا خانواده‌ها کرسي برپا مي‌کردند. شما هم اگر در خانه فضاي مناسبي داريد و فضاهاي سنتي را به مدرن ترجيح مي‌دهيد، مي‌توانيد از تختخواب‌هاي چوبي قديمي و ميزهاي بلند چوبي در نقش همان کرسي‌هاي قديمي استفاده کنيد و روي اين کرسي را با سرمه‌دوزي يا ترمه‌ سنتي بپوشانيد.

 

 

منبع:salamat

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023