ایده ای کاربردی برای دکوراسیون خانهفراهم آوردن همه شرایط لازم برای زندگی کردن در فضاهای کوچک همیشه کار دشواری بوده است. این که بتوانید با وجود کوچک بودن فضا، همه فعالیت های روزانه که در یک خانه صورت می گیرد را انجام دهید. با ما همراه شوید تا نمونه دیگری از پاسخ ها به این مسئله را به شما نشان دهد: 

 

دکوراسیون اتاق های کوچک,کاربردی ترین کمد دیواری

 

دکوراسیون اتاق های کوچک,کاربردی ترین کمد دیواری


از زبان معمار پروژه:
یکی از مشتریان ما وظیفه سخت و دشوار طراحی داخلی این اتاق 25 متر مربعی را به ما محول كرد و از ما خواست این فضا را تبدیل به یک فضای قابل سكونت بكنیم. علیرغم كوچک بودن این اتاق، فضا باید به گونه‌ای طراحی می‌شد كه بتوان در آن خوابید، هم‌چنین آشپزی كرد، غذا خورد، حمام كرد، كار كرد، و در عین حال دارای بیش‌ترین فضاهای نگهدارنده ممكن برای نگهداری از وسایل مختلف می‌بود. این فضا باید استقلال ساكن آینده اش را تضمین می‌كرد.

 

دکوراسیون اتاق های کوچک,کاربردی ترین کمد دیواری


برای این‌كه این فضا تبدیل به مكانی چندمنظوره شود و بتوان در آن این فعالیت‌ها را انجام داد، ما از مفهوم «چاقوهای سوئیس آرمی» استفاده كردیم و تصمیم گرفتیم این فضا را هم چون یک چاقوی سوئیس آرمی طراحی كنیم. چاقوی سوئیس آرمی یك چاقوی كاملا ساده است، اما، با استفاده از بازی باز شدن و بسته شدن، این چاقو می‌تواند ابزارهای مختلفی را در درون خود جای دهد، به طوری كه شما هم یك چاقو داشته باشید كه هم قیچی كند، در شیشه را باز كند، و چند كاركرد دیگر. به همین دلیل، این اتاق جدید یك نسخه مودولار از چنین شی‌ای بود كه دارای عناصری هم‌چون فضای نگهدارنده، یک تخت‌خواب، یك میز، یك كمد، یك راه‌پله، یك آشپزخانه كوچك، و یك حمام و سرویس بهداشتی بود.

 

دکوراسیون اتاق های کوچک,کاربردی ترین کمد دیواری


تمام این اجزا در داخل یك كمد بسیار بزرگ در كنار هم قرار گرفته بودند، به طوری كه فرد ساكن می‌توانست با توجه به نیاز و اراده خود در تركیب كلی فضا تغییر ایجاد كند. برای مثال می‌تواند هنگام آشپزی از آشپزخانه كوچك استفاده كند و هنگام غذا خوردن میز را از داخل كمد بزرگ بیرون بیاورد. در زمانی كه كل اجزای این اتاق در درون كمد بزرگ قرار دارند، نصف فضای اتاق خالی می‌ماند و فرد می‌تواند از 5/12 متر مربع باقیمانده به راحتی استفاده كند.

 

دکوراسیون اتاق های کوچک,کاربردی ترین کمد دیواری

 

دکوراسیون اتاق های کوچک,کاربردی ترین کمد دیواری


برآوردن نیازهای این فضا در ابتدای پروژه بسیار سخت و دور از دسترس به نظر می‌رسد، اما در پایان پروژه همین مسئله بود كه تبدیل به نقطه قوت و قدرت اصلی طراحی آن شد. اكنون یك فرد می‌تواند بدون نیاز به هیچ چیز در این فضای كوچك زندگی كند.

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023